• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Libya'da savaş mı çıktı? Abdulhamid Dibeybe dünyaya kötü haberi duyurdu

Yeniakit Publisher
2023-10-09 15:16:00 -
Libya'da savaş mı çıktı? Abdulhamid Dibeybe dünyaya kötü haberi duyurdu

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, ülkenin doğusundaki Bingazi kentinde güvenlik sorunları yaşandığını belirtti.

Başkent Trablus'ta düzenlenen sivil havacılıkla ilgili bir konferansta konuşan Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, "Bingazi'nin bazı semtlerinde birkaç günden bu yana silahlı çatışmalar yaşanıyor. Kentteki GSM operatörlerinin hizmetleri kasıtlı olarak kesildi. Kentte yaşayanların dış dünya ile bağlantısı koptu." ifadelerini kullandı.

Güvenlik birimlerini, kent sakinlerini korumak ve yaşananların gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için çalışma yapmaları konusunda yönlendirdiğini kaydeden Dibeybe, "Halkın hayatını tehlikeye atan yetkililerden hesap sorulması gerekir." dedi.

BİNGAZİ İLE İLETİŞİM KOPTU

Libya'da faaliyet gösteren Madar ve Libyana GSM şirketlerinin bir milyonu aşkın abonesinin bulunduğu Bingazi içinde 6 Ekim Cuma gününden bu yana iletişim ve haberleşme imkanı tamamen kesilmişti.

Ülke medyasına yansıyan haberlerde, Bingazi ile görüşmelerin 3 gündür ancak uydu telefonları aracılığı ile yapılabildiği aktarılırken yetkililerden ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

TÜRK,SELÇÜKLU,VE OSMANLI TORUNLARIYIZ

TÜRKİYE NE İŞ YAPAR ORADA DÜNYANIN EN AVANTAJLI ÜLKESİ TÜRKİYE,LBYA HALKI TÜRKİYEDEN BAŞKA HİÇ BİR ÜLKEYİ KABUL EDEMEZ,ANCAK BİR KAÇ AŞİRET REİSİ PARAYLA SATIN ALİNMİŞ,,, AŞIRETİN GÖNLÜNÜ KAZAN VE PARA VER LİBYAYI AL,,, OSMANLI SİSTEMİ BÖYLEYDİ AŞİRET REİSİNEHALKİNİ TARIMDA VE HAYVANCILIKTA VE KÜÇÜK SANAYİDE ÇALIŞTIR BANA VEĞİ TOPLA SENDE AL MAASINI AYRICA AŞİRET REİSİNE HALKINA ZÜLÜM EDERSEN KARŞİNDA BENİ GÖRÜRSÜN DERDİ OSMANLI SİSTEMİ BÖYLEYDİ ONUN İÇİN ARAPLARI 450 SENE BÖYLE İDARE ETTİ,,,VESSELAM,,,

zalim

buraları karıştıranları, elinde imkanı olupta huzuru ve islam hakimiyetini kurmayanları desteklemeyenleri rabbim kanru perişan zirü zeber aylEsin AMİN
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23