Libya'da çatışmalar sürüyor

Başkent Trablus'un güneyindeki cephelerde Hafter güçlerinden 10 kişi öldü

20 Nisan 2019 Cumartesi 23:44
Libya'da çatışmalar sürüyor

TRABLUS (AA) - Libya'nın başkenti Trablus'u ele geçirmeye çalışan General Halife Hafter'e bağlı güçlerden biri komutan 10 kişi, güneydeki cephelerde bugün yaşanan çatışmalarda öldü.

Hafter'e bağlı sahra hastanesi kaynaklarından alınan bilgiye göre, Trablus'un güneyindeki Aziziye ve Ayn Zara cephesinde Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçlerle girilen çatışmalarda, aralarında Yıldırım 17 Taburu'nun başkent Trablus'taki saha komutanlarından Amir Buşerade'nin de bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetti.

Buşerade'nin güneydeki Vadi er-Rabi cephesinde öldüğü öğrenildi.

Başkentin güneyinde pek çok cephede çatışmalar sürerken UMH güçleri, Hafter güçlerinin Trablus Havalimanı'ndan Kasr bin Gaşir'e doğru çekilmesi için uğraşıyor.

Libya'nın doğusundaki askeri güçlerin lideri Hafter, başkent Trablus'u ele geçirmek için 4 Nisan'da saldırı emri vermiş, bunun üzerine UMH birlikleri "Burkan el-Gadab" operasyonunu başlatmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi 23:44

YORUM YAZ

  • Ankaralı AhmetAnkaralı Ahmet29 gün önce
    Halife Hafter denen .. Amerika'nın, Mısır'ın, İsrail'in.Suudi Amerika'nın, Bir Leş it Arap Emirlikleri denen hainlerin kuklası ve köpeğisin. Müslümanlara bu kadar kötülük yapma, Yüce bunun hesabını sana darağacında idam ettirmekle verir unutma. Yol yakınken anlaş,yoksa kellen gider unutma.Üstelik kafirlere tasmalı köpeklik yapıyorsun soysuz alçak.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mayıs 2019