LGS 2019 sınav giriş belgeleri yayımladı | LGS sınav yeri sorgulama

Liselere giriş sınavına gün sayan öğrenciler sınav giriş yerlerini merakla bekliyordu. LGS sınav giriş belgeleri yayınlandı. LGS kapsamında 1 Haziran'da liselere giriş için yapılacak merkezi sınavın giriş belgeleri yayımlandı. Öğrenciler, kayıtlı oldukları okul idarelerine başvurup sınav giriş belgelerini alabilecek. İşte LGS giriş belgesi sorgulama...

22 Mayıs 2019 Çarşamba 17:58
LGS 2019 sınav giriş belgeleri yayımladı | LGS sınav yeri sorgulama

Liselere giriş sınavına gün sayan öğrenciler sınav giriş yerlerini merakla bekliyordu. LGS sınav giriş belgeleri yayınlandı. LGS kapsamında 1 Haziran'da liselere giriş için yapılacak merkezi sınavın giriş belgeleri yayımlandı. İşte LGS giriş belgesi sorgulama...

LGS sınav giriş yeri nasıl öğrenilir?

LGS sınav giriş belgeleri yayınlandı. LGS kapsamında 1 Haziran'da liselere giriş için yapılacak merkezi sınavın giriş belgeleri yayımlandı. Öğrenciler, kayıtlı oldukları okul idarelerine başvurup sınav giriş belgelerini alabilecek.

LGS 2019 ne zaman olacak?

2019 yılında LGS sınavı 1 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav iki oturum halinde düzenlenecek.

Birinci oturum Türkiye saati ile 09.30´da ve ikinci oturum 11.30´da başlayacak. Birinci oturumda, 8´inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecek.

60 dakika olan sayısal alan sınav oturum süresi 20 dakika uzatılarak 80 dakikaya çıkarıldı. Buna göre sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika süre tanınacak.

Günün Özeti

Günün Özeti