Kuveytli profesörden Türkiye için 'cihad' çağrısı! "Türk halkına destek olmak şer'i hükümdür"

Kuveytli akademisyen Prof. Dr. Hakim el-Mutayri, "Türkiye için malınızla cihad edin" çağrısında bulunarak "İslam ümmetinin Türk halkına ekonomik yönden destek olması, yanında durması şer'i bir hükümdür ve Allah yolunda malınızı harcamak 'cihad' etmek hükmünü taşımaktadır" dedi.

12 Ağustos 2018 Pazar 03:13
Kuveytli profesörden Türkiye için 'cihad' çağrısı! "Türk halkına destek olmak şer'i hükümdür"

 yeniakit.com.tr 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kuveytli akademisyen Prof. Dr. Hakim el-Mutayri, Türkiye'ye destek açıklamasında bulundu. 

Kuveytli akademisyen Prof. Dr. Hakim el-Mutayri açıklamasında "İslam ümmeti, Amerikalıların ve Batının askeri, ekonomik, siyasi ve hatta düşüncelerimize bile hakim olmak isteyen hegemonyasına karşı özgürleşme savaşı vermektedir. Türkiye'ye yönelik açılan savaş süren bu çatışmanın bir kanıtıdır. İslam ümmetinin Türk halkına ekonomik yönden destek olması, yanında durması şer'i bir hükümdür ve Allah yolunda malınızı harcamak 'cihad' etmek hükmünü taşımaktadır. Bu savaş İslam ümmetinin Filistin'den, Afganistan'dan ve Türkiye'den Amerika'nın siyasi, ekonomik işgalinden kurtarma savaşıdır. Bu savaşta İslam ümmetinin ve mülkünün ve kanının ucuz olduğu savaştı. #Kazanacağız" ifadelerinde bulundu.

 

 

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ağustos 2018 Pazar 03:13

YORUM YAZ

 • memetmemet8 ay önce
  Dolarla kıçımı temizledim ve tuvalete attım, doları olan herkes bunu yapsın ve ABD duysun...
 • mertmert8 ay önce
  İşte özlenen İslam kardeşliği. Bu birlik yeryüzünü sömüren ahlaksız yahudi düzenini yerinen yeksan edecektir İnşaallah.
 • Urfi AteşUrfi Ateş8 ay önce
  kiçı kırık cahillerden daha yürekliymiş prof.
 • helal nezir gardaşhelal nezir gardaş8 ay önce
  helal nezir gardaş
 • Serhat Serhat 8 ay önce
  Prof dediğini anlamak için belli bir derece imana sahip olmak gerekiyor... Boşlukları da sen doldur artık,gölge etmeyin kimse sizden bir şey de beklemiyor..
 • Serhat Serhat 8 ay önce
  Prof dediğini anlamak için belli bir derece imana sahip olmak gerekiyor... Boşlukları da sen doldur artık,gölge etmeyin kimse sizden bir şey de beklemiyor..
 • AHMETAHMET8 ay önce
  Bir önceki sütundaki haberiniz "Özel okullara giden 75 000 öğrenci desteklenecek"yorum yazmaya niçin kapalı? Bu bir haksızlık. Maddi durumu iyi olan özel okula çocuğunu gönderiyor.ve teşvik alıyor. M.E. Bakanının bir açıklaması var, Hürriyetin sitesinde."Teşvik meselesini inceleyeceğiz. Asıl fukara çocukları desteklenmeli" diyor. Böyle bir haksızlıktan AK Parti oy kaybedecek.Özel okula giden öğrenciye verilen teşvik ile acaba kaç okul yapılabilir?
 • alaettin alaettin 8 ay önce
  ALLAHTAN UMUDUNU KESENLER HÜSRANA UĞRARALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTİR BU AMARİKANİN KENDİSİNİ DOYURDU GURUNU ANLAMINA GELİR Kİ BUDABİR KAPIYAALIŞMIŞKELBE BENZER HAKİKİ İSLAM ALLAHAHİRETVEPEYGAMBERE İNANCIYA YOK YAKİT YAMÜNAFIK BÖYLE DURUMLARDAN ELDE GELEN TÜM ÇABALARI İMKANLARIKULLANACAĞIZ VE ALLAH BİZİMLE BERABER GAVÜRÜN PARASINI ALMAYIP KENDİ PARAMIZLA ALIŞ VERİŞ YAPARAKAŞACAĞIZ HİÇ MERAK ETME FİTNE BAŞLARI AVCUNUZUYALAYACAKSİNİZ
 • müjdemi isterimmüjdemi isterim8 ay önce
  ohhh şükür, nihayet beklediğimiz armageddon günleri geldi. İşe yakınlardan başlamak hem geleneğimizde var, hem de sevaptır.Anadoluyu bölmek isteyenler .. inananları bi kaşık suda boğmak isteyenler..fitne çıkarmakta ustalaşmış karanlık odaklar , yontma taşların arkasına saklananlar, ne güzellik yapsanız yine istemezük diyenler, paraya tapan batı aşıkları, özellikle de türkiyeye saldırmayı ibadet bilen fetö sapıkları..çok çalışmak lazım gelecek çok. ve herkez muradına erecek inşallah...
 • SelimaSelima8 ay önce
  Adam silahla savaşın dememiş zaten mankafalar. Sizin yaptığınız yorumun ben içe..Daha okumadan yorum yapmış ...ler
 • SelimaSelima8 ay önce
  Adam silahla savaşın dememiş zaten mankafalar. Sizin yaptığınız yorumun ben içe..Daha okumadan yorum yapmış dingiller.
 • Cenap GüneyCenap Güney8 ay önce
  Kuvvetliprof.Bilebize desdek vermiş ABDile savaşmak sevap demiş. Hadi durmayın. Hemen savaşa girelim. KıcıkırıkProfdebizi yarıyolda bıraksın.
 • NezirNezir8 ay önce
  Hak din olarak indirilmiş Musevilik ve isevilik bir zaman sonra şeytanlar tarafından gizlice değiştirilerek bozulmuştur, bir de Evanjelizm gibi göz göre göre tezgahta üretilmiş, batıl dinler vardır ki bunlar aklı tamamen ötelemiş durumdalar.Bu batıl din sionizme hizmet için ihtiyaca binaen inşa edilmiştir.Tanrıyı kıyamete zorlamak gibi bir aptalca bir gerekçenin arkasına sığınarak sionizme hizmet ediyorlar, zorlanınca pes edenden, zorlama karşısında acze düşenden tanrı mı olur, o tanrı, gerçekte olmayan, zihinde üretilmiş bir hayal ürünüdür, ama bu gidiş kainatın gerçek yaratıcısı sonsuz kudret sahibi yüce Rabbimizin zoruna gidecek bir hadisedir. Bir sapık düşünce ile yer yüzünü zulüm ile doldurdular. Bunları bu gün kullananlar eğer muvaffak olurlarsa (asla olamayacaklar) bu kullandıklarını da itlâf edeceklerdir.Bu yaşadıklarımız 14 asır evvel Peygamber efendimiz tarafından bizlere bildirilmiştir. Allah’ın izniyle finâle gidiyoruz, Ordumuza yenilmek haramdır. BATIL GİDECEK HAK GELECEK kimsenin bundan zerre kadar şüphesi olmasın.
 • ferhat ferhat 8 ay önce
  Daha önce ABd ye karşı cihad eden Kaddafiyi ve saddamı gördük .Sıra kimde Katar emirinde mi? Kuveytte mi?Ya ABd nin eli armut mu toplayacak adamlar gelip bombalayıp gidecekler veya ticareti kapatacaklar açlığa mahkum edecekler Müslümanları olan yoksul Müslümanlara olacak.Tabii bu zengin siyasi İslamcıların umurunda değil.Cihad ha.İlan edinde görün gününüzü

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019