• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kürt ve Türk ittifakı Mescid-i Aksa’yı kurtarır

“Kudüs ve Mescid-i Aksa için Diriliş Buluşmaları” adlı konferans serisinin ilki Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi’nde yapıldı. Konferansta konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Kürt ve Türk ittifakı Selahattin’i doğurur, Mescid-i Aksa’yı kurtarır. O yüzden çözüm sürecini tamamlayalım istiyoruz. Mescid-i Aksa’ya birlikte gideceksek tüm sorunları bitirmeliyiz” dedi.

Yeniakit Publisher
2015-06-14 08:12:00 - 2015-06-13 23:45:51
Kürt ve Türk ittifakı Mescid-i Aksa’yı kurtarır

HACI YAKIŞIKLI / KAYSERİ - İHH İnsani Yardım Derneği, Sahnı-Selman İslami İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi, Sosyal Doku Vakfı, Siyer Vakfı ve İFAM İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nin ortak organizasyonuyla gerçekleştirilen “Kudüs ve Mescid-i Aksa için Diriliş Buluşmaları” adlı konferans serisinin ilki Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi’nde yapıldı. İhsan Şenocak, Nureddin Yıldız, Abdülmetin Balkanlıoğlu, Ebubekir Sifil, M.Emin Yıldırım ve İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın katıldığı Diriliş Buluşmaları yoğun ilgi gördü.

İTTİFAK SELAHATTİN’İ DOĞURUR

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ilk konuşmayı yapan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım; “Bizi yıldırmak için her tür işi yapıyorlar. Planlar uygulayarak Mescid-i Aksa’mızı yıkmaya çabalıyorlar. Gözümüzün içine bakarak ‘Biz Kuran’ı da yakarız, Mescid-i Aksa’yı da yıkarız, sizlerden de hiçbir ses çıkmaz’ diyorlar. Onlar da İslam coğrafyasının parçalanmışlığını biliyor ve buna göre hareket ediyorlar. Biz âlimlerimize güveniyoruz, insanlarımıza güveniyoruz. Hangi mektepten, hangi mezhepten olursa olsun bu âlimlerimiz bir araya gelip halkı da arkasına alarak Allah’ın izniyle Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu için Kudüs’e gidecek yolu açacağız. Buradaki hocalarımızdan rica ettik ve halkın önüne birlik beraberlik içinde çıkalım, bir arada olalım dedik. Allah razı olsun, işte bir aradayız. Sizden bir ricam var. Kürt ve Türk ittifakı Selahattin’i doğurur, Mescid-i Aksa’yı kurtarır. O yüzden çözüm sürecini tamamlayalım istiyoruz. Mescid-i Aksa’ya birlikte gideceksek tüm sorunları bitirmeliyiz” şeklinde konuştu.

SİFİL: KUDÜS DAVASI HZ. MUSA İLE BAŞLADI VE HALA SÜRÜYOR

Türkiye’nin tanınmış İlahiyatçılarından Ebubekir Sifil de konuşmasında Kudüs davasının Hz.Musa ile başladığını ifade etti. “Adem (a.s)’dan bu yana Allah, her dönemde muradını yeryüzünde ikâme edecek bir kavim bulmuştur. Kudüs’ün fethi Hz. Ömer’le değil Hz. Musa ile başlamış bir mücadeledir ve kıyamete kadar devam edecektir!  Ümmet’in üzerinde oynanan oyunlar, İslâm’ın ezeli ve ebedi hakikatin temsilcisi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bizden öncekilerin geçtiği aynı çetin yol, aynı imtihanlar bizi de bekliyor. Unutmayalım ki âhir zamanda yaşıyoruz.” şeklinde konuşan Ebubekir Sifil, katılımcılara İslami prensiplere daha sıkı sarılma çağrısında bulundu.

YILDIRIM: KUDÜS ŞEREF DAVASIDIR

Siyer Vakfı bünyesinde Siret-i Resul ve Sünnet araştırmalarını sürdüren Muhammed Emin Yıldırım da Kudüs’ün ümmetin şeref davası olduğunu belirtti. “Kudüs ve Mescid-i Aksa, Ümmet-i Muhammed için bir şeref davasıdır, bir namus davasıdır. Kudüs’ü bize kazandıracak rûh, Hz. Ömer’in rûhudur; adalet rûhudur. Kudüs’ü kurtarmak istiyorsanız Kur’an’ı mehcur bırakmayacak, Sünnet’e sırtınızı dönmeyeceksiniz! Ben samimiyetimle inanıyorum ki Kudüs’ün fethi Selahaddin’in çocuklarının eliyle olacak! Terör devletine sorun, yaşadığı müddetçe en çok kimden korkuyorsunuz? Size tekerlekli sandalyedeki bir adamı gösterirler. Ya Rabbî şu yaralı ümmete Mescid-i Aksa’da özgürce namaz kılmayı yeniden nasip eyle.” şeklinde konuşan Emin Yıldırım, sözlerini dua ile sonlandırdı.

NURETTİN YILDIZ: KUDÜS ÜMMETİNDİR

Kudüs’ün sadece Araplara ait olmadığına vurgu yapan Nurettin Yıldız ise “Kudüs, Hz. Muhammed’e ümmet olan herkesindir. Kudüs cihadın, müminlik nabzının attığı yer olarak kıyamete kadar en hareketli, en aktif İslam toprağıdır. Müslümanlar liberalleşebilir, hassasiyeti yitirebilir, ama Peygamber’in emri yeniden dirilecektir. Unutmayın, Peygamberimiz(sav) Kudüs’ü Filistinliler’e değil, Ümmet-i Muhammed’e bıraktı!” şeklinde konuştu.

ŞENOCAK: KUDÜS’E ADALET GELECEK

İFAM bünyesinde İslami eğitim faaliyetlerini sürdüren İhsan Şenocak ise yenilgilerin büyük bir zaferin yolunu açtığını söyledi ve konuşmasında “O zalimlerin yenilgi dediği şeye Allah zafer diyor. Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır. Hz. Ömer Kudüs’ü fethettiğinde adalet ve barış hâkim oldu dünyaya. Kudüs yeniden fethedildiğinde adalet yeniden gelecek. Selahaddin’in torunları Kürtlerle, Alparslan’ın çocukları Türkler birleşirse Siyonistler korkudan evlerine kapanacaklar. Kudüs’ün göğsündeki namahrem elini kırmak için Hz. Muhammed’in emrindeki sancağı almaya hazır mıyız?” ifadelerini kullandı.

BALKANLIOĞLU: MESCİD-İ AKSA İMAN SORUNUDUR

Abdülmetin Balkanlıoğlu, “Bütün İslam düşmanlarının bir araya geldiği bir noktada biz bir araya gelemezsek ihanetle damgalanırız. Ne olur bulunduğunuz yerleri yeşertin artık ya hu! Müslümanlığınızı hissettirin artık, Mescid-i Aksa bir imân sorunudur. Ey Müslümanlar, siyonistleri mutlu etmeyin, emperyalistleri, zalimleri mutlu etmeyin! Müslümanları mutlu edin!” dedi.

Yeni Akit

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı