Seçim 2019 Sayfası

Kurban fiyatları 2018 belli oldu! Diyanet kurbanlık fiyatları 2018

Kurban fiyatları, kurban fiyatları ne kadar, kurban fiyatları belli oldu mu?, Diyanet kurban fiyatları 2018, kurban fiyatları il il belli oldu mu? En düşük büyükbaş kurbanlık fiyatı ne kadar?, En düşük küçükbaş kurban fiyatı ne? Soruları merak konusu olurken, 2018 Kurban Bayramı’na yaklaştığımız şu günlerde son dakika olarak kurban fiyatları belli oldu. İşte kurban 2018 fiyatları…

11 Ağustos 2018 Cumartesi 09:10
Kurban fiyatları 2018 belli oldu! Diyanet kurbanlık fiyatları 2018

Kurban fiyatları, kurban fiyatları ne kadar, kurban fiyatları belli oldu mu?, Diyanet kurban fiyatları 2018, kurban fiyatları il il belli oldu mu?, En düşük büyükbaş kurbanlık fiyatı ne kadar?, En düşük küçükbaş kurban fiyatı ne? Soruları merak konusu olurken, 2018 Kurban Bayramı’na yaklaştığımız şu günlerde son dakika olarak kurban fiyatları belli oldu. İşte kurban 2018 fiyatları…

Bakanlar Kurulu 2018 Kurban Bayram tatili kaç gün olacak?

Dini bayramların ikincisi olan Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Müslümanlar için hac mevsiminin de içinde barındırdığı Kurban Bayramı 21 Ağustos 2018 Salı günü idrak edilecek. Vatandaşlar kurbanlıklarını daha şimdiden araştırır oldu. Kurban kesecek vatandaşlar büyükbaş ve küçükbaş kurban fiyatlarını merak ediyordu. Vatandaşların bu merakı giderildi. 2018 kurbanlık fiyatları hem büyükbaş hem de küçükbaş kurban fiyatları belli oldu. Buna göre, küçükbaş ve büyükbaş 2018 kurbanlık fiyatları küçükbaş hayvanın kurbanlık fiyatı ortalama 1,000 TL olurken büyükbaşın kurbanın fiyatı ortalama 7000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. Uzmanlar 2018 kurbanlık fiyatlarındaki bu artan döviz kuru nedeniyle maliyeti yükselen yem ve yakıt fiyatlarının olduğunu dile getirmekte.

BÜYÜKBAŞ HİSSE BAŞI FİYATI NE KADAR?

Tuzla'da besicilik yapan Cesim Daş, kurban bayramına hazır olduklarını ve satışlara başladıklarını söyledi. Cesim Daş, "Kurbanlık satışlarımız başladı. Büyükbaşlarımız 7 bin ila 17 bin lira arasında, küçükbaşlarımız ise 800 ila 1500 lira arasında değişiyor. Geçen seneye göre yüzde 10 bir artış var. Maliyetlerimiz daha da fazla olmasına rağmen günün koşulları da bellidir ve daha fazla yansıtamıyoruz. Geçen sene büyükbaş da hisse başı 1700 lirayken bu sene 1900 lira yaptık" şeklinde konuştu.

DİYANET VEKALET KURBAN BEDELİNİ AÇIKLADI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2018 yılı Diyanet vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Semerkand Vakfı (Menzil) kurbanlık fiyatları 2018 Beşir Derneği kurban fiyatları nedir?


 

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 09:10

YORUM YAZ

  • ŞÜKRÜ MERCANŞÜKRÜ MERCAN8 ay önce
    fırsatçı insanlar bende kurbanı dışarı vermezsem ne olayım.sizde dahasonrakasaba verirsiniz.satamazsınız inşallah elinizde patlar . Ben sizin kaar etmenizi elbetde isterim ama aşırı tamahkar davrananlara sözüm.
  • serhatdserhatd8 ay önce
    ne alakası var .......... çıkarcı aç gözlüler ...götürün kasap kessin 4 lirra edecek hayvana 8 binlira istiyorlar...... rayiç kombina 100 kilo etverecek bir düge 3000 tl eder et fiyatı hadi buna 4000 de kurbandır..... geliyorlar 7-8 bin fiyat çekiyorlar
  • imamimam9 ay önce
    Diyanet dışarıda kurban kesmeyi pek seviyor ama ne hikmetse içeride kurban kesenlere hiç bakmıyor. Kurbanlarımızı en sevmediğimiz sözümona cemaatlere kestirmek zorunda kalıyoruz. Küçük dernekler bile artık bu işe el attı. ama diyanet hazretleri ortalıkta yok. Hacıların kurbanlarını nasıl kestikleri de ayrı bir konu ya neyse.. Halbuki ibadetlerde halka yardımcı olmak onun yasal görevi değil mi? derileri toplamak yeterli yardım değildir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019