Kur’an Yarışması’nın finali Çamlıca Camii’nde

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl 7’ncisi düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın finali, bugün Büyük Çamlıca Camii’nde yapılacak.

24 Mayıs 2019 Cuma 16:00
Kur’an Yarışması’nın finali Çamlıca Camii’nde

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın finali, bugün Büyük Çamlıca Camii’nde yapılacak.

68 ülkeden 121 kişinin katıldığı 20-23 Mayıs’taki ön elemelerin ardından yarışmanın finali bugün gerçekleştirilecek.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da yarışmada dereceye giren 4 yabancı ve 12 Türk okuyucu ile 25-30 Mayıs’ta Ağrı, Kahramanmaraş, Tekirdağ, İzmir, Iğdır, Adıyaman, Kırklareli ve Aydın’da Kur’an ziyafeti programları icra edilecek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 16:00

YORUM YAZ

  • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
    Bu islam ülkeleri akıllanmaz batılıların oyuncağı olup duracaklar. Kur'an ziyafeti çekmek için okunmaz.Kur'an nasihat ders almak için anlaya anlaya okunur ve hayata geçirilir. İslam dünyası kan ağlıyor batının oyuncağı haline gelmiş bunlar güzel Kur'an okuma peşine düşmüşler.Durmadan şatafatlı cami yapıp duruyorlar. Yani hiç akıllı insan kalmadı mı islam ülkelerinde. Batılılara bu halinizle nasıl karşılık vereceksiniz ki.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019