Alçak saldırı! Kuran-ı Kerim'i yakmak istedi

Danimarka'da İslamafobi ve ırkçı saldırılar sürüyor. Rasmus Paludans adlı bir saldırıgan bu defa Kuran-ı Kerim'i hedef aldı. Kuran'ı yakmak isteyen saldırıgana Danimarka'da yaşayan Müslümanlar engel oldu.

11 Şubat 2019 Pazartesi 20:12
Alçak saldırı! Kuran-ı Kerim'i yakmak istedi

Geçtiğimiz yıllarda Danimarka'da yayın yapan Metroxpress gazetesi, İslam dininin terör olaylarıyla yan yana getirilmesinden sonra, Kuran'ı araştıran Danimarkalıların yüzlercesinin İslam dinine geçtiğini yazarak İslamofobinin ters teptiğini yazmıştı.

Gazetenin manşette verdiği haberde, İslam'ın Danimarka'da en hızlı büyüyen din durumuna geldiği ifade edildi. Bu büyüme Danimarka'da bulunan İslam karşıtlarını korkutuyor. İslama karşı kin ve nefretini arttıran ırkçılar son olarak Müslümanların kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'e saldırdı.

Rasmus Paludans adlı bir saldırıgan Kuran-ı Kerim'i yakmaya çalıştı. Olaya Danirmarka'da yaşayan Müslümanlar müdahale etti. Eyleminde başarılı olamayan saldırgan Rasmus Paludans polis tarafından gözaltına alındı.

Bölgede yaşayan Müslümanlar ise bu tür eylemlerin çoğalmasından endişe ediyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 20:12

YORUM YAZ

 • FarukiFaruki8 ay önce
  Elhamdülillah, Kâfirler ve yahudiler her şeytanlığı yapsada Allah onların planlarını başlarına geçiriyor. Onlar İslam bitsin diye çalışıyorlar Allah onların o ihanet çalışmalarını İslamın lehine ve yükselmesine vesile yapıyor. Fesubhanallah
 • AliAli8 ay önce
  Canlı Vahiy olan: Hz.İbrahim'i yakmaya çalışan, Hz.Yahyayı öldüren, Hz.İsa Peygamberi öldürmeye çalışan, Hz.Muhammedi memleketinden kovan . . . . . . . . !? Müşrik ve kafir toplumların tohumlarından başka ne beklenebilir ki!Üzülmeyin ey inananlar, oynama şıkıdım şıkıdım şarkısını söyleyen ünlü bir ordu orkerstrası vardı yakın bir tarihte hatırladınız herhalde ! Onların başına gelen gibi bir şeyde bu ve benzeri hareket yapanlarda bekliyor. Allahın intikamının önüne kimse geçemez. Selam ve sevgilerimi iletirim gerçek inanan kardeşlerime.
 • ................8 ay önce
  O yaktığın sadece maddi bir objedir. Onun içeriğini Rabbimiz kalplere yazmıştır. Onun içeriğiyle biz hayatımızı yaşarız. Aslında biz Kur'anın içindeki ile yaşayamaz isek, işte o zaman Kur'anı biz müslümanlar yakmış oluruz. Şuan çoğumuz müslüman olsak da onun içerdiği şekilde yaşayamıyoruz hayatımızı. Asıl kaygılanacak budur. Bi danimarkalının kağıt yakması değildir.
 • mehmet önenmehmet önen8 ay önce
  O KURANbizim kalbimize kazili ve kimse oradan silemez.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019