Kübalı göçmenler Meksika'daki mülteci merkezinden kaçtı

26 Nisan 2019 Cuma 12:49
Kübalı göçmenler Meksika'daki mülteci merkezinden kaçtı

TAPACHULA (AA) - Meksika'nın güneyinde mülteci merkezinde gözetim altında tutulan yaklaşık bin 300 Kübalı göçmenin kaçtığı bildirildi.

Meksika Ulusal Göç Enstitüsünden yapılan açıklamada ülkenin güney sınırındaki mülteci gözetim merkezinde tutulan bin 300 kadar Kübalı göçmenin firar ettiği belirtildi.

Göçmenlerin kitlesel kaçış sırasında silahsız durumdaki gözetim merkezi görevlileriyle çatışma veya arbede yaşamadığı ifade edildi.

Mülteci merkezini terk edenlerden yaklaşık 600'nün daha sonra gönüllü olarak geri döndüğü, 700 kişinin ise hala dışarıda olduğu kaydedildi.

Göçmenlerin merkezdeki barınma koşullarının yetersizliğinden şikayetçi olduğu, bin kişi kapasiteli merkeze bu rakamın yaklaşık iki katı insan yerleştirilmesinin rahatsızlığa yol açtığı belirtiliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 12:49

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Mayıs 2019