Al Jazeera'den korkunç Kaşıkçı iddiası!

Al Jazeera, incelemeler sonucunda Suudi konsolosun evinde hidroflorik asit ve özel kimyasal kalıntıların bulunduğunu duyurdu. Türkiye'deki Başsavcılık kaynaklarına dayandırılan haberde, bulguların Cemal Kaşıkçı'nın vücudunun tamamen yok edildiğini gösterdiği aktarıldı.

08 Kasım 2018 Perşembe 12:46
Al Jazeera'den korkunç Kaşıkçı iddiası!

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Cemal Kaşıkçı hakkında her geçen gün yeni iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Suudi Arabistan'ın cinayeti işlediğini itiraf ettiği olay için gündemi sarsan iddiayı, Katar merkezli Al Jazeera televizyonu ortaya attı.

Al Jazeera televizyonu, Türkiye'deki bir Başsavcılık kaynağına dayandırdığı haberinde, incelemeler sonucunda Suudi konsolosun evinde hidroflorik asit ve özel kimyasal kalıntıların bulunduğunu duyurdu.

Başsavcılık kaynağı, bulguların Cemal Kaşıkçı'nın vücudunun konsolosun evinde tamamen yok edildiğini gösterdiğini aktardı.

Hidroflorik asit nedir?

Hidroflorik asit, hidrojen florür bileşiğinin sudaki çözeltisine verilen isimdir. Özellikle cam işleme sanayiinde kullanılır. Camı aşındırıcı etkisi olduğundan dolayı, cam şişelerde saklanamazlar. Berrak sıvı halinde olup, HF olarak tanımlanır.

Kullanımında oldukça dikkat edilmelidir. Solunması ciddi zehirlenmelere yol açarken, cilt ile teması, derin yanıklara sebebiyet verebilir. Susuz hidrojen florür ve hidroflorik asit ile yalnız çeker ocak içinde çalışılmalı, eldiven, ayrıca koruyucu gözlük veya yüz maskesi takılmalıdır.

Kaynak: Haber 7

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 12:46

YORUM YAZ

 • HaymanaHaymana4 ay önce
  bu kürekciden biktik artik , almanyada ne Milletimiz alamanlar tarafindan katlediliyor onun pesine düseniz ya veya bence Brunson ne halde ne is yapiyor onu takibe almak lazim adam hakkin rahmetine Kavusmus yapan beli bilmedimiz seyler yazin atik
 • halil45halil454 ay önce
  allah o yapanlari kahretsin baslarindan belayi eksik etmesin
 • HamidoHamido4 ay önce
  Bu cinayetin tasarımı vs. herşeyi yahudiye aittir. Taşeron ise weliahd prenstır.
 • HamidoHamido4 ay önce
  Bu cinayetin tasarımı vs. herşeyi yahudiye aittir. Taşeron ise weliahd prenstır.
 • Birol AcarBirol Acar4 ay önce
  Atila kardes, bundan sonra malesef tam ... isi olarak anilacak.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş4 ay önce
  araplar akıl edemez. baş çıban ısrael yahudilerdir.
 • Süleyman AskeriSüleyman Askeri4 ay önce
  Müslüman olmayı geçtik..Yapılan bu iş insanlığa sığar mı?MBS ve avenesi müslümanların yüz karası, ABD deki sarı kafalı şeytanın tasmalı iti olmuş.İşte bundan dolayı MBS için Ebu Cehil'in ,Ebu Leheb'in soyu demek hak değil mi? La havle vela kuvve..
 • ihsanihsan4 ay önce
  suudların kendileride yok olur gider inşallah
 • AHMETAHMET4 ay önce
  Cinayet işlendikten 5 günsonra Yeni Akit sitesinde(buraya) bir yorum yazmıştım. "Adamın üzerine 100 litre asit döküp , eritip kanalizasyona atmışlardır" demiştim.Maalesef tahminimgaliba doğru.
 • Atila SARUHAN Atila SARUHAN 4 ay önce
  Hülasa; Adamı eritip üzerine sifonu çektiler diyorsunuz..... Tam yahudi işi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019