Kızıltepe’de Engelliler Haftası etkinlikleri

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Engelliler Haftası nedeniyle engelliler, tıraş edilip konser etkinliğinde doyasıya eğlendi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 12:01
Kızıltepe’de Engelliler Haftası etkinlikleri

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Engelliler Haftası nedeniyle engelliler, tıraş edilip konser etkinliğinde doyasıya eğlendi.


Özel Yeni Yaşam Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen programda Halk Eğitim Merkezi mobil kuaför ekipleri tarafından engelliler tıraş edilirken, verilen konserde Halk Eğitim Merkezi işaret dili ekibi bu şarkıları işaret diline çevrildi. Tıraş olan engelliler mutlu olduklarını belirtirken verilen konserde de doyasıya eğlendi.


Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Gümüş, Engelliler Haftası nedeni ile farkındalık oluşturmak adına mobil kuaför ekibi tarafından öğrenciler tıraş edildi. Şu ana kadar 4 bine yakın dezavantajlı öğrenciyi tıraş ettiklerini belirten Gümüş, “Ama böyle önemli günlerde etkinliklerde farkındalık olsun diye bu tür etkinliklere gönderiyoruz.Bu günde Engelliler Haftası nedeniyle bu rehabilitasyon merkezindeki engellileri tıraş ederek onların yüzünü güldürmek istedik. Bir de işaret dili ekibimizle geldik, konserde işaret dili ekibimizde bu şarkıları işaret diliyle söyleyecek” dedi.


Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi’nde görevli kurs eğitmeni Serdar Ulutaş da, mobil kuaför ekibinin Engelliler Haftası dolayısıyla engellileri tıraş ettiğini söyledi. Ulutaş, “Onlarınyüzündeki gülüşleri mutluluğu ve saçlarının güzel oluşu bizim hayata güzel bakmamıza sebep oluyor” diye konuştu.


İşaret dili ile ilgili 20 öğrencilerinin olduğunu ve bu öğrencilerle beraber engellilere belirli şarkılar seçtiklerini belirten Halk Eğitim Merkezi eğitmeni Gülbahar Oktar Kalkan da etkinlikte bu şarkıları işaret diline çevirdiklerini dile getirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 12:01

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019