Kirli plan deşifre oldu! ABD, PKK devleti kuruyor

Rusya, Amerika Birleşik Devletleri'nin kirli planını deşifre etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin, Kürt müttefikleriyle birlik olarak Suriye'nin kuzeydoğusunda "devlet benzeri" bir yapı kurmaya çalıştığını söyledi.

17 Ekim 2018 Çarşamba 19:15
Kirli plan deşifre oldu! ABD, PKK devleti kuruyor

Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova, başkent Moskova'da düzenlediği basın toplantısında Suriye'deki son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova

 

Zaharova: ABD PKK devleti kuruyor

Suriye'nin kuzeydoğusundaki durumun endişe yaratmaya devam ettiğini vurgulayan Zaharova, "ABD'nin, PKK'lı müttefikleriyle bu bölgede devlet benzeri bir yapı kurmaya çalışıyor." diye konuştu.

Bu tür girişimlerin etkili olmadığını ve yerli nüfus nezdinde tepkilere neden olduğuna işaret eden Zaharova, "Rusya bu girişimlerden ötürü endişe duyuyor." dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bir süre önce Fransız yayın kuruluşlarına verdiği mülakatta, ABD'nin Suriye'de PKK'yı kullandığını belirterek, "ABD, Suriye'de 'Kürdistan' projesiyle tehlikeli bir oyun oynuyor." demişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Ekim 2018 Çarşamba 19:15

YORUM YAZ

  • a.a.6 ay önce
    bunu bugün veya 2 yıl önce değil,çok yıllar önce söylediler.sırada türkiye ve iran da var.başkanların görevi ne?
  • uyan tcuyan tc6 ay önce
    zaten bunların oyunu bu osmanlıyı yıktılar yerine turkey (hindi) tc yi kurdular atatürke teslim ettiler. fakat anahtarı hep bu 4 devlette abd (abd eşittir yahudi yönetiminde vede ısrael) fransa , england i ıtaly. hep aynı tezgah şimdide pkk ya yurt yapıp teslim ederler anahtarı yine bunlardadır. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır. chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir.
  • Şeref KazanŞeref Kazan6 ay önce
    Bunu 2 yıldırTürkiyede veya dünyada bilmeyen varmiki ifşa oldu diye haber yapıyorsunuz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019