• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kirli birlikte kriz! 'Anlaşmayı iptal ettik' diyen Esed'e sert çıktılar

Barış Pınarı Harekatı sırasında katil Esed'e yalvaran ve sonra rejim güçlerine katılacağını duyuran YPG'li teröristler yine ortada kaldı. Esed'in dün, "SDG ile anlaşmayı iptal ettik" açıklamasının ardından YPG'den açıklama geldi.

2019-11-12 15:22:00 -
Kirli birlikte kriz! 'Anlaşmayı iptal ettik' diyen Esed'e sert çıktılar

Esed’in, Suriye Demokratik Güçleri’yle (SDG) yapılan anlaşmayla ilgili, 'Ordumuz artık çok daha güçlü, SDG’yle yönetim paylaşımını reddettik' açıklaması teröristleri kızdırdı. PYD Genel Meclisi’nden yapılan açıklamada, Esed’in ülkeyi savaş alanına döndüren zihniyette ısrar ettiğini belirterek, açıklamaların çözümdeki ısrar ve iradelerini kıramayacağını vurguladı.

Terör örgütü YPG/SDG ile katil Esed arasında tartışma büyüyor. Beşar Esed'in, YPG'nin şemsiyesi altında ABD tarafından kurdurulan Demokratik Suriye Güçleri'yle (SDG) yapılan anlaşmayla ilgili, "Ordumuz artık çok daha güçlü, SDG'yle yönetim paylaşımını reddettik" açıklamasına Demokratik Birlik Partisi (PYD) tepki gösterdi.

PYD Genel Meclisi, Esed'e yanıt olarak, "Suriye rejimi, halen ülkeyi hegemon güçler arasında parçalanmaya ve Suriye halklarının dünyanın dört yanına yayılmasına neden olan zihniyetinde ısrar etmektedir" ifadelerini kullandı ve Esed'in ülkeyi savaş alanına döndüren zihniyette ısrar ettiğini belirterek, açıklamaların çözümdeki ısrar ve iradelerini kıramayacağını vurguladı.

Konuyla ilgili yazılı açıklamasında, PYD, Esad'ın milyonlarca kişinin hayatını kaybettiği ve yıllardır devam eden savaştan hiç ders çıkarmadığı vurgulandı.

Teröristlerin açıklaması

"Ancak ne yazık ki, Suriye rejimi baskıcı siyasetini sürdürmüş ve her türlü demokratik ve siyasi çözüm yolundan kaçmıştır. Suriye, böylelikle terörist gruplar ve hegemon güçlerin savaş alanına döndü. Meşru savunma kapsamında toprağımızı ve halkımızı koruduk. Binlerce şehit verdik. Direnişimiz dünyada büyük yankı uyandırdı ve terörle mücadele edecek bir uluslararası koalisyonun kurulmasının önünü açtı. Suriye halklarını terörist grupların saldırısından koruması gelen Suriye rejimi, aksine halkların katliamdan geçirilmesini izlemekle yetindi. Suriye hükümeti, düşman güçlere karşı elde ettiği zafer nedeniyle SDG ve Kuzey ve Doğu Suriye'deki siyasi partilere üstün başarı ödülü vermeliydi. Bölgede Kürt, Arap, Süryani, Türkmen ve Asuri halkların kanı birbirine karıştı ve yeni Suriye'nin temelleri burada atıldı. Ancak Suriye rejimi, ne yazık ki ülkenin en ulusal ve demokratik güçlerini ajanlıkla suçlamaktadır. Suriye rejimimin ülkenin bu hale gelmesine sebep olan bu şovenist ifadeleri Suriye krizinin çözümüne hizmet etmemektedir. Bu açıklamalar, Suriye halklarının düşmanlarına hizmet etmektedir. Demokratik Birlik Partisi olarak, üçüncü yol çizgisini ve demokratik ulus yöntemini stratejik yolumuz olarak kabul ettik. Sırtımızı halkımızın gücüne ve kahraman güçlerimizin iradesine dayadık ve halen bu güce inanıyoruz. Suriye hükümet başkanının suçlamaları, bu yöntemdeki ısrarımızı kıramayacaktır. Suriye hükümeti başta olmak üzere bölgedeki tüm siyasi güç ve halklara, elimizi dış müdahalelere karşı zayıflatan açıklama ve pratiklerden kaçınma çağrısı yapıyoruz. Demokratik ve adil bir çözüm için birlikte çalışalım."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ZaA

Demokrstmi mi pislik pygpkk esad bunlar senin başına bela erit bitir bunları.ulkeyi 3 bölecekler
 • Yanıtla

erkan dalkilic

ha ha artik pislikler su yüzüne cikiyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23