Kim Jong zor durumda! BM'den yardım istedi

Kuzey Kore'de şiddetli yağışlar ve meydana gelen sel nedeniyle, onlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 binden fazla kişinin de selden etkilendiği açıklandı. Kuzey Kore, BM'den uluslararası yardım talebinde bulundu.

14 Eylül 2018 Cuma 22:13
Kim Jong zor durumda! BM'den yardım istedi

Birleşmiş Milletler (BM) şiddetli yağışlar ve selden etkilenen Kuzey Kore'nin "uluslararası yardım" talebinde bulunduğunu bildirdi. 

BM Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, günlük basın brifinginde, Kuzey Kore'nin güney ve kuzey Hwanghae bölgelerinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle onlarca kişininin hayatını kaybettiğini ve 10 binden fazla kişinin selden etkilendiğini belirtti.

Binlerce evin ve tarımsal alanın zarar gördüğünü vurgulayan Haq, selden etkilenen bölgelerde gıda, su, hijyen ve tıbbi gereksinimlerin bulunduğunu ve Kuzey Kore'nin, BM'den uluslararası yardım talebinde bulunduğunu açıkladı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Eylül 2018 Cuma 22:13

YORUM YAZ

  • 5vakit Osman5vakit Osman4 ay önce
    Tevbe edip müslüman olun size yardim edelim. Yoksa ne haliniz varsa görün.Komünizm felakettir.
  • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş4 ay önce
    kendileri yani kuzey koreher hangi bir ülkeye yardımda bulunmuşlarmı acaba.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ocak 2019