Yeni Zelenda'daki terör saldırısı sonrası Kılıçdaroğlu'ndan batılı ülkelere çağrı

Yeni Zelanda'da camiye gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İnsanlığa karşı büyük bir terör suçu işlendi" açıklamasında bulundu.

15 Mart 2019 Cuma 12:42
Yeni Zelenda'daki terör saldırısı sonrası Kılıçdaroğlu'ndan batılı ülkelere çağrı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ilişkin, "İslamofobi'nin, nefret dilinin büyütülmesi karşısında çaresizliği kabul etmiyoruz. Bu konuda batılı ülkeleri ödevlerini yapmaya çağırıyoruz." ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, şu paylaşımda bulundu:

"İnsanlığa karşı büyük bir terör suçu işlendi Yeni Zelanda'da. Camide namaz kılanlara teröristler ateş açtı. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum.

İslamofobi'nin, nefret dilinin büyütülmesi karşısında çaresizliği kabul etmiyoruz. Bu konuda batılı ülkeleri ödevlerini yapmaya, İslam ülkelerini kendi aralarındaki çatışmaları sonlandırıp barış içinde yaşamaya çağırıyoruz."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 12:42

YORUM YAZ

 • ALİ ALİ 4 gün önce
  NE DİYELİM Kİ BU KILIÇTAR ERMENİ OĞLUNA Peki buna sormak lazım hdp li teröristlere belediye meclis üyeliğine aday gösterirken bunlar iyi bahçıvan diyemi aday göstersin.Embesil herif .Partin deki her vekil İslama hakareti görev azlederken o zaman neredeydin.Tek kelime ile iğrençsin
 • Fatma TürkanFatma Türkan4 gün önce
  ORADA "" İSLAMA"" KARŞI SUÇ İŞLENMİŞTİR. İNSANLIĞA KARŞI GENEL BİR SUÇ DEĞİL "ÖZELLLLL".NİYE GÖRMÜYORSUNUZ ACABA.GÖRMEK İSTEMİYORSUNUZ.DOĞU AHMAK TA HABERİMİZ Mİ YOK.
 • MuratAgasMuratAgas4 gün önce
  Peki buna sormak lazım hdp li teröristlere belediye meclis üyeliğine aday gösterirken bunlar iyi bahçıvan diyemi aday göstersin.Embesil herif .Partin deki her vekil İslama hakareti görev azlederken o zaman neredeydin.Tek kelime ile iğrençsin
 • NurNur4 gün önce
  Taksimde ıslık çalanlarada iki laf etseydin yan çizene kadar partinde bulunan islam bayrak ezan düşmanlarına bak Allah ellerinize fırsat vermesin
 • Yusuf SecmenYusuf Secmen4 gün önce
  BAK BU GÜZEL İŞTE !(KK): İslam ülkelerini kendi aralarındaki çatışmaları sonlandırıp ...''
 • faynurfaynur4 gün önce
  içinden oh çekmiştir o vasıfsız... inanmayın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Mart 2019