Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanına FETÖ'den 10 yıl ceza verildi

İstanbul Üniversitesi'ndeki FETÖ yapılanmasına ilişkin sürdürülen davada CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Fatih Gürsul hakkında verilen 10 yıl 6 ay hapis cezası onandı.

14 Mart 2018 Çarşamba 12:42
Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanına FETÖ'den 10 yıl ceza verildi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün İstanbul Üniversitesi ndeki yapılanmasına yönelik görülen dava da yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından aralarında Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Fatih Gürsul un da bulunduğu 10 sanık hakkında verilen ceza, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3.ceza dairesi tarafından onandı. Onama kararında yerel mahkemenin kararının hukuken isabetli olduğu belirtildi.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi kararında, sanık Fatih Gürsul "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan suça yönelik kastın yoğunluğu, suçun işleniş biçimi, meydana gelen zarar ve tehlikenin ağırlığını dikkate alarak önce 7 yıl hapis cezasına çarptrımıştı. Gürsul'un eyleminin terör suçu olması nedeniyle 10 yıl 6 hapis cezasına çıkaran heyet, pişmanlığını dile getirmemiş olmasını gözeterek indirim uygulamamıştı. Sanıkların avukatı karara İstanbul Bölge İstinaf Mahkemesi nezdinde itiraz etmişlerdi.

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 12:42

YORUM YAZ

 • MilletMillet9 ay önce
  KK bir gün mutlaka fetöden yargılanacak.Yargılanmasını ve ceza olmadan fütursuzca konuşmasını sağlamak için özellikle seçilmiş bir emir eridir
 • İsmailİsmail9 ay önce
  Geçen gün üstad Sn. Dilipak yazmıştı. Özetle AKP'nin içindeki Fetöcular temizlenmedikçe Fetöculardan kurtulamayız.
 • Mustafa Mustafa 9 ay önce
  Şirretlikte, iftirada, hainlikte çitayı tavan yapmış zihniyet yeterince ceza alırsa delidir ne yapsa yeridir anlayışı yok olacak.
 • neconeco9 ay önce
  daha beteri kemalin başına

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018