• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kibir abidesi sensin

Gazetemiz okurlarından Hayri Koç, "Kibir abidesi sensin" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Yeniakit Publisher
2019-12-04 13:20:00 -
Kibir abidesi sensin

Hayri Koç/İstanbul

Sayın Erdoğan’ın yurtdışı gezileri vs., Sayın Bahçeli’nin de rahatsızlığı salı günlerinin sayın olmayan Kılıçdaroğlu ve Akşener’in eline geçmesine sebep oldu.

Kurnaz Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan ve Bahçeli’nin ardından aynı gün öğleden sonra konuşup golleri atmasının önüne neden geçilemediğini ayrıca Erdoğan ve Bahçeli olmadığı zaman grup başkanvekillerinden birinin ya da bir başka parti ileri geleninin mesela AK Parti’de Sayın Kurtulmuş’un bu görevi neden yerine getirmediğini anlamakta güçlük çekiyoruz.

Gelelim asıl konumuza; İP’in başındaki korkunç babaanne bir iki hafta önce Sn. Erdoğan’ı kibirlilikle suçladı, kendisi aynaya bakmadan. Güçlü olunca kibirli oluyorsun, diktatör oluyorsun. Halim selim olunca muktedir olamamış oluyorsun. Adnan Menderes gibi yumuşak huylu bir insana bile diktatör demedi mi Türkiye’nin hastalıklı muhalif kafası.

Plevne Marşı’nı bile değiştirip, “Kör olası diktatörler bu dünya size kalır mı” diye söylemediler mi? Bu arada “İzmir’in dağlarında çiçekler açar” marşının aslının da “Kafkasya’nın dağlarında çiçekler açar” olduğunu bunu bilmeyen yüzde doksandokuza bildirelim.

Hanımağa hazretleri dikkat ederseniz 17-25 Aralık döneminde iyice azıttı. Ağzını bozdu, iyice saldırganlaştı. Daha sonra MHP’yi FETÖ’cü hakim yoldaşlar marifeti ile ele geçirmeye kalktı. Ardından hızla yeni aşure partiyi kurdular kendisine.

27 Mayıs’ın mimarı azılı MBK’nın üyelerinden birinin oğlundan Demirel’in doktoruna, Ergenekonculardan FETÖ’cülere, Kemalistlerden ateistlere, Ülkücülerin CHP’limsi seçkin kesiminden kişileri barındıran karma bir partiyi.

Grup toplantılarında ateşli şakşakçılarının karşısında nasıl cuşuhuruşa geliyor, nasıl esip gürlüyor, nasıl bir gurur ve kibir abidesi, nasıl bir kin ve öfke sahibi nasıl kasaba politikacısı ağızları, nasıl bir belden aşağı vuruş zihniyeti nasıl bir ucuz popülizm. Coştukça coşuyor, coştukça coşturuyor, coşturuldukça coşturuyor. Günün sonunda ucuzluk, basitlik, ilkel politika, öfke, nefret. Bu azgın babaannenin bu ülkeye katacağı bir zerre kadar katkı olabilir mi?

2007’ye kadar her şey iyi imiş, ondan sonra ekonomi bozulmuş. 2008’de patlak veren uluslararası kriz dünyada hâlâ etkili, kaldı ki gerçekten Türkiye’yi teğet geçti. Bununla beraber bize hiçbir şeyin yansımadığını söylemek mümkün değil. En başta ihracat pazarlarımız daraldı.

Hadi neyse ekonomiden anlamıyor diyelim. Ya Cumhurbaşkanlığı sistemini tek adam rejimi diye adlandırmasına ne demeli. Rahmetli Türkeş, Demirel, Erbakan, Özal, Yazıcıoğlu da bu sistemin Türkiye için en elzem sistem olduğunu yıllar boyu dillendirmedi mi?

Ya Sn. Albayrak’a defalarca “haddini bil, sen kimsin” efelenmeleri ne oluyor? Hanımağa asıl sen kimsin? Gücünü okyanus ötesinden, o sümüklü Fetoşdan mı, onun iplerini ellerinde tutanlardan mı alıyorsun? Bu ne özgüven bu ne haddini bilmezlik, ne cesaret, ne efelenme.

Sahi; “ayın onbeşinden sonra Başbakan olcam” ayakları ne idi? “Yoortta soolhh, cihanda soollhh” ayakları ne idi?

Takke düştü, kel göründü. Haziran 23’ten bu yana CHP o azgın, o halk düşmanı korkunç yüzünü gösteriyor. Ekrem Terli’nin işçi kıyımı, sol kadrolaşma, eskinin bütün hizmetleri etkisizleştirme ileriye yönelik yatırımları iptal, Barış Pınarı Harekatı’na şaşı bakma, Fransız dostlarına demokrasicilik ayağına Türkiye’yi şikayetler, saltanat arabaları oluşturma, bol bol tatiller (tatillerde gizli gizli görüşmeler”, Livaneli konserleri, yandaş sol sanatçıları ihya etmeler doludizgin gidiyor. Sen hâlâ ona kol kanat ger. Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının mülkiyeti İBB’nindi de haberimiz mi yok?

Sen ve peşine takılan kin taifesinin “biz ne yaptık, İstanbul’u kimlere teslim ettik” deme vakti henüz gelmemiş anlaşılan. Biraz daha yıkım yapsınlar belki aklınız başınıza gelir. Hani ülkücülüğünüz, hani milliyetçiliğiniz. Gerçi onları MHP’den çıkarken orada bıraktınız. Artık derdiniz ulu yüce Pensilvanya şarlatanının söylemlerini gerçekleştirmek. Ekrem Terli seni dinlemez artık onun kankası azgın Gezici, ateist, Marksist bayan Kaftancıoğlu.

Sahi hiç FETÖ’cülere, PKK’ya, PYD ve HDP’ye zerre kadar laf yok. Varsa yoksa Erdoğan, Erdoğan.

Allah sen ve şer hareketini etkisiz kılsın, korkunç babaanne.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YASEMİN

Suriyelileri kabul etmiyor Osmanlı döneminin en zor döneminde kendi soyuda cerkezleri yine Osmanlı kabul etmiş haberi yokmu yok mu gözüküyor Çerkez kardeşlerimizden soğutmasın Recep Tayyip Erdoğan Kürt kardeşlerimize karşı çok sevgi saygı yakınlık hissettiriyor meralde Çerkez kardeşlerimizden soğutuyor içimizde sevdiğimiz akrabamız olsa bile
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23