Kendi çabasıyla öğrendi! Tanesi 400 TL'den satılıyor

Kütahya'nın Emet ilçesinde yaşayan Ali Altınışık hiçbir eğitim almadan yaptığı süs kabağı sanatı ile tüm Türkiye'den sipariş almaya başladı.

14 Mayıs 2019 Salı 20:12
Kendi çabasıyla öğrendi! Tanesi 400 TL'den satılıyor

Emet ilçesi Yeniceköy'de yaşayan 3 çocuk babası Ali Altınışık, yaptığı sanatla adından söz ettirmeyi başardı. Tamamen kendi çabasıyla öğrendiği işte zaman içerisinde kendisini geliştiren Altınışık, sipariş de almaya başladı.

Altınışık, "Geçen yıl bir arkadaşım 50 adet süs kabağı tohumu verdi. Köyde bulunan arazime ektim. 200 adet süs kabağı hasat ettim. Daha sonra internetten süs kabağı kullanılarak yapılan süs eşyalarını araştırdım. İlk olarak çıkardığım şablonlarla süs kabaklarına şekil verip aydınlatma yöntemiyle üretip satmaya başladım. Satışlarımı internet üzerinden yaptım. Daha sonra sosyal medya üzerinden otellerden, iş yerlerinden siparişler almaya başladım. 1 yılda bu sanatta hiç eğitim almadan çok yol katettim. Şu anda internete bakmadan kendi tasarladığım şablonları yapabiliyorum. Yaptığım ürünleri 100 ile 400 lira arasında satıyorum. Bu işi daha da ilerletip güzel bir sergi açmayı planlıyorum. Ülkemizde ve dünyada oldukça ilgi gören bu sanatın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde kurs olarak verilmemesini hayretle karşılıyorum. Gençlerimiz bu eğitimi alırlar ve dünya piyasası için bu sanatın önü açılırsa ciddi bir gelir kaynağı olacağından eminim. Ben kendi imkanlarımla evimde üretmeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Mayıs 2019 Salı 20:12

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019