• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kemalist darbeler çöplüğüyüz

FETÖ’nün hainliği üzerinden, Müslümanları darbeci gibi göstermeye çalışan ve kendi “kanlı geçmişlerini” unutturma çabası içine giren Kemalistlere, avukatlardan ve gazetecilerden tepki: “ Türkiye’deki darbeler tarihini Kemalist vesayet sistemi açtı!”

Yeniakit Publisher
2016-09-11 07:22:00 - 2016-09-11 07:20:23
Kemalist darbeler çöplüğüyüz

HARUN SEKMEN / İSTANBULKemalist vesayet sisteminin beslediği FETÖ mensubu askerlerin giriştiği darbe teşebbüsü üzerinden, bütün Müslümanları, “darbeci” gibi göstermeye çalışan malum zihniyete avukatlar ve gazeteciler sert çıktı. Türkiye’deki bütün darbelerin kemalistler tarafından yapıldığına dikkat çeken uzmanlar, Türkiye tarihinin Kemalist cuntaların darbelerinden ibaret olduğunu belirttiler. Türkiye’de millet iradesine ne zaman sahip çıksa bir darbeyle karşı karşıya kaldığını ifade eden uzmanlar, Kemalistlerin bu şekilde davranarak hem Müslümanları zan altında bırakmak istediklerini hem de kendi darbe tarihlerini unutturmak istediklerini kaydettiler. 

 

FETÖ’NÜN SEBEBİ KEMALİST

Avukat Cüneyt Toraman, “FETÖ’nün örgütlenmesine sebebiyet verenler Kemalistlerdir. 28 Şubat darbesinde kol kola çalışanlar bunlardır. 28 Şubat sürecinde gerçek Müslümanları etkisiz hale getirenler ve meydanı boşaltanlar yine bunlardır” dedi. FETÖ’den önceki dönemde de askeri vesayetin etkisinin ne boyutlarda olduğunu bildiklerini söyleyen Toraman, “Hoşlarına gitmeyecek bir şey olduğunda hakimi savcıları anında görevden alıyorlardı. Dolayısıyla böyle bir yola tevessül etmeleri komik. Türkiye’de maalesef çok ciddi bir cunta var. Bunların yüzde 40’ı FETÖ’cüyse yüzde 40’ı da Kemalist, eski ergenekoncu yapıdır. FETÖ’nün darbe teşebbüsünden faydalanarak muhafazakar kesimi kamu kurumlarında tasfiye etmeye çalışıyorlar. Asıl tehlike bu” ifadelerini kullandı. FETÖ’yü besleyen zihniyetin kemalistler olduğuna vurgu yapan Toraman, “Eğer bugün FETÖ diye bir tehdit ortaya çıkmışsa bunun bas müsebbibi kemalistlerdir. Bu Kemalist cunta 2010’a kadar devam etti. 2010’dan sonra el değiştirdi. Hiçbir gün bile muhafazakarların elinde olmadı. Gladyodan gitti FETÖ’ye geçti” şeklinde konuştu.

AKİT’E DAVA AÇAN GENERALLER

“Askerdeki terfileri yıllardır kim yaptı” sorusunun sorulması gerektiğini beyan eden Toraman, “Orduya birilerini içki içtiği için alıyorsanız, hanımları kızları mini etekli olduğu için alıyorsanız. Şapkaları ellerine koysunlar ve düşünsünler. Askerdeki terfileri otuz yıldır gladyo yaptı” dedi. Bu yapının sürekli olarak darbe hazırlıkları içerisinde olduğunu belirten Toraman, “Defalarca darbe yaptılar, darbe teşebbüsünde bulundular, darbe hazırlıkları yaptılar. Akit’e 312 genaral dava açmadı mı? Bunlar hiç siyasete karışmıyorlar mıydı?” ifadelerini kullandı.  

Gazeteci ve aynı zamanda İMKANDER Başkanı Murat Özer, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihi Kemalizmin  darbeler tarihidir” dedi. İlk darbenin 1924 anayasa darbesiyle başladığını hatırlatan Özer, “İlk darbe 1924 tarihli anayasa darbesidir. Sonrasındaki darbeler de aynı ruhla devam etmiştir. 1960 darbesinde Adnan Menderes ve arkadaşlarını aldılar. Yetmedi idam ettiler. Sonrasında 71 muhtırası. Sonra 80 darbesi. Akabinde 28 Şubat darbesi ve bu FETO darbesi” ifadelerini kullandı. FETÖ’nün darbe teşebbüsünde kemalist argümanların kullanıldığına dikkat çeken Özer, “TRT’de yayımladıkları bildiri de, ‘Kemalizmin ve cumhuriyet değerlerinin yeniden ihyası’ için yaptıklarını ilan ettiler. Onun için tüm darbeler sağcı ya da solcu olmasına bakmaksızın hepsi Kemalisttir” şeklinde konuştu. 

FETÖ, MÜSLÜMAN değil

Kemalistlerin yalan üzerine argüman ürettiklerinin altını çizen Özer, “Yaptıkları işleri devrim olarak söyledikleri için bunu engellemenin imkânı yok. Çünkü sürekli yalan söyleyen ve  buna kendisi inanan bir topluluk var karşınızda” dedi. 

Milletin 15 Temmuz akşamı iradesine sahip çıktığına dikkat çeken Özer, “Ekranlarda dönen Kemalist algı operasyonuna dur denilmesi lazım. Çünkü sürekli ‘Cumhuriyetin kurucu değerlerine dönelim’ diye yaygara koparıyorlar.  ‘Başımıza gelen dinci tehlikeden kaynaklandı’ gibi saçma argümanlar üretiyorlar. Oysa başımıza gelen ne varsa, Kemalizmden, laiklikten ve din düşmanlığından kaynaklanmıştır. Hatta FETÖ’yü bile bu din düşmanları doğurmuştur. FETÖ Müslümanların değil onların mahsulüdür” dedi. 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23