• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kelime-i şehadet getirip tankın altına yattım

Hain darbe girişimi gecesi tankın önüne yatarak büyük bir kahramanlık örneği gösteren Metin Doğan yaşadıklarını muhabirimiz Muhammed Uzun’a anlattı.

Yeniakit Publisher
2020-07-15 09:59:00 - 2020-07-15 10:43:59
Kelime-i şehadet getirip tankın altına yattım

Türkiye’nin en uzun gecesi olarak tarihe geçen 15 Temmuz’da, Türk milletinin cesaret, inanç ve kahramanlığının simgesi haline gelen Metin Doğan, hain teşebbüsün yıl dönümünde gazetemiz Akit’e konuştu. “Benim yaptığım eylemin siyaset ile bir ilgisi yoktu” diyen 15 Temmuz gazisi Metin Doğan, “15 Temmuz’da gerçekleştirdiği eylem sürecinde, siyasetten uzak bir yaşam sürdürüyordum. Sadece bildiğim tek kişi vardı. O da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı. O gece sokağa çıktığımda birilerine zarar vermek amaçlı çıkmamıştım, vatandaşı ülkesine sahip çıkması yönünde etkilemek istedim. Allah korusun yine böyle bir kalkışma yaşarsak bu sefer zarar vermek için sokağa çıkarım” açıklamasında bulundu.

‘Kendimi tankın altında buldum’

15 Temmuz gecesi havalimanının girişinde tankların sıralandığını gördüğünü dile getiren Metin Doğan, “Ben aslında herkesin yapabileceği bir şeyi yaptım. O an gördüklerim karşısında, haksızlığa boyun eğmeyen yönümden, tankın önüne çıktım. O gece tankın altına yatan bir kişi görürlerse olayın ciddiyetini anlarlar diye düşündüm. Ve kendimi tankın altında buldum. Tankın altına kendimi atarak, kelime-i şehadet getirdim. Ben darbeye karşı olan insanları dışarı çıkarabilmek için o paletlerin altına yattım. Ezilmem gerekiyordu, onun için tüm planı ezilmek üzerine yaptım. Yani amacım ölmekti. Sonra tank bir anda durdu, askerler bağırmaya başladı. Tank hareket etmeyince kalktım ve tişörtümü çıkarıp, atacakmış gibi yaptım. Ben de bağırmaya başladım. O gece bizler zulme boyun eğmeyeceğimizi gösterdik. Allah’ın hesabı onların tuzağını bozdu” dedi.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar-1.

hain fetönün siyasi ayağı ortaya çıkarsa her şey gün yüzüne çıkar.
 • Yanıtla

Akinci.

'89'da Cinde, Tiyanmen Bulvarinda, bir gosterci elerinde iki tane kirmizi flamalar, tankin 15-20 metre onde dururoydu her tank hareketi kaciyordu geri cekiyordu, butun dunyada bu kisiyi karaman ilan etmisler ve sembol simgesi oldu, bu "karaman" ne yapiyordu flamalari oynuyordu, artistik yapiyordu, kendini ve hayatini hic bir sekilde tehlikeye atmiyordu, ama yine "buyuk karaman". Simdi bak bizim musliman kardesim, bir defa degil, iki defa tank paletlerin altinda, sehadet alirken dalgidi, iste gercek karaman, iste gercek silah, iste imamin gucu!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı