Kaya parçası üzerindeki ev görenler şaşırıyor

Tokat’ta yol yapım çalışmaları sırasında kaya parçası üzerinde kalan tek katlı ev dikkat çekiyor.

25 Nisan 2019 Perşembe 10:11
Kaya parçası üzerindeki ev görenler şaşırıyor

Tokat’ta yol yapım çalışmaları sırasında kaya parçası üzerinde kalan tek katlı ev dikkat çekiyor.


Tokat-Turhal Karayolu Yavuz Sultan Selim Camii yakınlarında devam eden kaldırım çalışmalarında duble yol kenarında bulunan bir evin altında bulunan kaya parçası tıraşlandı. Blok mermer kesme makinesiyle kesilen kaya parçası üzerinde kalan tek katlı ev ise yoldan geçenlerin dikkatini çekmeye başladı. Kaya parçasının hemen kenarında kalan tek katlı evin sahipleri ise durumdan şikayetçi değil. Yaklaşık 50 yıllık binanın oldukça sağlam bir zemine yapıldığını ifade eden aile fertlerinden 68 yaşındaki Mustafa Benekli, “Devlet buradan kaldırım çalışması yapıyor, hiçbir sıkıntımız yok. Burada 50 yıldır oturuyoruz. Çok önceki çalışmalarda dinamit de attılar bir şey olmadı eve. Manzarası güzel yeşillik içerisinde bize iyi geliyor” dedi.


Evin yapılan çalışmalarla yola daha da yaklaşmış olduğunu ifade eden Benekli, “Bizim için daha iyi oldu balkon gibi oturuyoruz. Görenler bu bina burada nasıl duruyor diye hayret ediyor. Ahşap olduğu için duruyor. Çalışmalar sırasında sarsıntı yaşamadık, sadece ses geldi. Bizim için hiçbir sorun yok manzaranın keyfini çıkartıyoruz. Ahşap olduğu için güvenli betonarme olsa çatlaklar olabilirdi” diye konuştu.


Mahalle sakinlerinden Mehmet Öz, yoldan geçenlerin dikkatini çeken evin kayanın üzerinde sağlam bir zemine yapılmış olduğunu gözlemlediklerini kaydetti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 10:11

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019