Katil Esad kana doymuyor! Bir kimyasal saldırı daha...

Beşar Esad rejiminin abluka altına aldığı Doğu Guta'da kimyasal silah saldırısı gerçekleştirildi.

15 Mart 2018 Perşembe 03:03
Katil Esad kana doymuyor! Bir kimyasal saldırı daha...

Beyaz Baretliler olarak bilinen sivil savunma ekipleri, sosyal medya hesaplarından kimyasal silahla saldırıya uğradıklarını açıkladı. Yapılan açıklamada, Doğu Guta'nın Hammuriye beldesindeki sivil yerleşimlere gece saatlerinde klor gazı içerikli kimyasal silah saldırısı düzenlendiği belirtti.

Beyaz Baretliler ekibi Twitter hesabından Doğu Guta'ya yapılan kimyasal saldırıda 13 sivil ve 4 çocuğun hayatını kaybettiğini açıkladı. Esad rejimi tarafından Doğu Guta şehrine 65'den fazla hava saldırısı ve 80 varil bombası atıldığı ayrıca 200'ün üzerinde roketatarlı saldırı yapıldığı bildirildi.

KADINLAR VE ÇOCUKLAR GAZDAN ETKİLENDİ

Sivil Savunma ekipleri, saldırı sonucu çoğu kadın ve çocuğun gazdan etkilendiğini ifade ederek, rejim ve destekçilerinin bölgeye yoğun saldırılar düzenlemesi ve yolların kapalı olması nedeniyle gazdan etkilenen sivillerin durumu ve sayısının henüz netleşmediğini duyurdu.

Doğu Guta'yı 12 Mart tarihinde 3 parçaya ayıran rejim güçleri, güney kısımda yer alan Hammuriye beldesini ele geçirmek için 7 Mart tarihinde de sivil yerleşim yerlerine zehirli gaz içerikli saldırılar düzenlemişti.

RUSYA HAVA DESTEĞİ VERİYOR

Rejim ve destekçileri, Rusya'nın hava desteğini alarak, 19 Şubat tarihinden itibaren bölgeye yoğun saldırılar düzenliyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) ateşkes kararına uymayan rejim güçleri, 3 Mart'ta Doğu Guta'ya kara harekatı başlatmıştı.

Haber Tarihi: 15 Mart 2018 Perşembe 03:03

YORUM YAZ

  • atalayatalay8 ay önce
    ŞEREFSİZ İNGİLTERE BMG ACİL TOPLANTIYA ÇAĞIRIŞ NEYMİŞ KİMYASAL SİLAH İLAESKİ RUS DİPLOMAT ÖLDÜRÜLMÜŞ FALANNE KADAR HAYSİYETSİZVE CEHENNEM KÖEPĞİSİNİZ İNGİLTERE ! BUNLARA NİYE SES ETİMYORSUN
  • Güney DoğuluGüney Doğulu8 ay önce
    Siyonist emelli Avrupa Birliği katil Esad'ın sivil halki katletmesine, emperyalus Rusya'nın ve katil Amerika'nın, gizli siyonist Iran'ın, sinsi katil siyonist Ingiltere'nin ve çocok katili işgalci siyonist Israil'in Suriye'de yaptikları zülmu görmeyenler mutlak tarih önunde hesap verecekdir. Bu durumu Türkiye ve Suriye sivil halklari onlarin sözde insan haklari mahkemelerine götürmeli bu olanlar mahkum edilmelidir. Katil Esad savaş suclusudur. Davası bir an önce baslamalıdir. Bu konuda bir adım atmayan Avrupa Birliğı katilleri korumaktadır. Kendi mahkemelerinde karar çıkarmiyanlar politik masalarda Türkiye'ye saldırmaktadırlar. 80 milyon Türkiye hepsine karsı mücadele vermektedir. İcteki ve dıştaki hainler yakalandığı anda en ağır cezaya çarotırılmalıdır. Idam masaya gelmekidir.
  • AbdoAbdo8 ay önce
    Tu sana MORUK AB.Esat denen kasabı, kâtili gözünüz görmez.Türkiyeye Afrinden çık dersiniz le. NAH çıkarızUĞRUNA ŞEHİT VERİLEN TOPRAK VATANDIR.Bunu bilmiyormuydun

Günün Karikatürü

9 Aralık 2018