• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Katarlı yetkiliden tank palet fabrikası açıklaması

Katar Şura Konseyi Başkanı Ahmed bin Abdullah el Mahmud, tank palet fabrikasıyla ilgili Türkiye’deki iktidar ile muhalefet arasında uyuşmazlık olduğunu bildiğini belirterek "Sorunun devam etmesi, diğer ülkelerin ekmeğine yağ sürer" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-12-14 20:53:00 -
Katarlı yetkiliden tank palet fabrikası açıklaması

Tank-Palet Fabrikası için ilk kez Katarlı bir yetkili görüş açıkladı. Türk-Katar Parlamentolararası Dostluk Derneği Başkanı AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Katar Şura Konseyi Başkanı Mahmud onuruna Göksu Restoran'da bir akşam yemeği verdi.

Basına kapalı olan yemekte yer alan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Katar Şura Konseyi Başkanı Ahmed bin Abdullah el Mahmud'a Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikasına ortaklık konusunu sordu.

Yavuzyılmaz, "Biz Türkiye'nin en büyük ikinci partisi olarak bu konuda iktidar ile farklı düşünüyoruz. Türkiye'nin önemli bir savunma ve silah fabrikası konusunda hassasız. Bu konu ülkemizin ulusal güvenliğini ve sırlarını da ilgilendiriyor. Ülkenizin bu fabrika ve gelişmelerle ilgili tavrı nedir?" dedi.

Başkan Mahmud ise bu konuda Türkiye'deki iktidar ile muhalefet arasında uyuşmazlık olduğunu bildiğini belirtti ve "Biz Türkiye ile her zaman iyi ilişkiler sürdürmek istiyoruz. İktidar ile muhalefet arasında bu konuda uzlaşma olmaması sizin iç işiniz ama sorunun devam etmesi, diğer ülkelerin ekmeğine yağ sürer" ifadelerini kullandı.

Başkan Mahmud, Katar'da Türk televizyon dizilerinin çok ilgi gördüğünü de söyledi ve "Benim zamanım olmadığı için izleyemiyorum'' dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vahap kalyoncu

Adama helal olsun o anlamış düşmanın ekmeğine yağ sürdüğünü bu tartışmanında içimizdeki bazı beyinsizler maalesef anlıyamamış.
 • Yanıtla

Özgün

Erdiniz talimatı konuşsunlar. Ama bu milletin hakkı haramdır biline.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23