• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Katar'dan tüm dünyaya örnek olacak cesur Filistin çıkışı!

Yeniakit Publisher
2023-11-29 23:57:00 -
Katar'dan tüm dünyaya örnek olacak cesur Filistin çıkışı!

7 Ekim'den bu yana sivil yerleşim yerlerini bombalayarak tarihin en vahşi katliamına imza atan İsrail'in saldırılarına tepki gösteren Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, uluslararası toplumun Filistin meselesinde adil ve kapsamlı barış için çalışma zamanının geldiğini söyledi.

Al Sani, ABD'nin New York kentinde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) üst düzey İsrail-Filistin oturumunda konuştu.

Konuşmasında Filistin halkının İsrail saldırıları altında yaşadığı "7 felaket haftaya" dikkati çeken Al Sani, uluslararası toplumun yapması gerekenlere değindi.

Katar Dışişleri Bakanı, "Adil ve kapsamlı bir barış için ciddi çalışma zamanı artık gelmiştir. Uluslararası hukukun, tek kriterli, ayrımcılık ve seçicilik olmaksızın taraflar arasında adil bir şekilde uygulanıyor olmasını görmek isteriz." dedi.

Uluslararası toplumun ve BMGK'nin, bu şiddet çemberinin devamına izin vermemesi konusunda sorumlu olduğunu kaydeden Al Sani, şunları söyledi:

"Uluslararası toplumun, İsrail işgalinin sivillere, sivil yapılara ve yardım kuruluşlarına karşı işlemiş olduğu suçlara karşı sessizliği ve çifte standartlı tutumu, insanlığın alnında bir kara leke olarak kalacaktır."
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İsrail'in Filistin halkını yok etme hedefli şiddet uygulamalarının başarısız olduğunu belirten Al Sani, "Filistin halkı haklarından vazgeçmeyecektir. Özellikle geleceğini belirleme ve istikrara ulaşma hakları baki kalacaktır." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

BAĞIMSIZ FİLİSTİN ORDUSU, KARASULARI, KENDİ PARASI, SINIRLARI, KENDİ İSTİKLAL MARŞI, KENDİ EGEMELİĞİ-HUZUR VE GÜVCENLİĞİ-PARASI OLMALI...mutlaka.....terörist-siyonistten devlet olmaz sadece sapkın manyak kiralık katiller BOZGUNCU TERÖRİST yönetimi olur

..............

Üç...Hilal...

Demekki arap yarımadasında insanlığın cesaretin peygamberimizin emrettiği şekilde tek kalan ülkedir helal olsun korkaklarada yuh olsun israilin kölesi olanlarada yuh olsun. susma sustukça sıra sanada gelebilir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23