Katar'da Filistin ile dayanışma gösterisi

Katar'ın başkenti Doha'da, katil İsrail'in karşısında hiçe sayılan Filistin halkına destek gösterisi düzenlendi.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 20:16
Katar'da Filistin ile dayanışma gösterisi

Doha Enstitüsü bünyesindeki Filistin Cemiyeti'nin çağrısı üzerine, ellerinde Filistin bayraklarıyla enstitünün önünde toplanan onlarca öğretmen ve öğrenci hep birlikte Filistin marşları söyledi.

Filistin'e destek sloganlarının atıldığı gösteride Gazze şehitleri için dualar edildi.

İsrail ile Normalleşmeye Karşı Katarlı Gençler Sözcüsü Haya eş-Şehvani, gösteri sırasında yaptığı konuşmada, Kudüs'te ABD büyükelçiliğinin açılmasının ardından Arap halklarının Nekbe'sinin (Büyük Felaket) hala devam ettiğini söyledi.

''FİLİSTİNLİLER YALNIZ BIRAKILIYOR''

Filistin halkının tam anlamıyla bir katliama maruz kaldığını belirten Şehvani, Filistinlilerin yalnız bırakıldığını ifade etti.

Şehvani ayrıca büyük saldırılara rağmen Filistin davasının hala varlığını koruduğunu dile getirdi.

Gazze'nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için "milyonluk yürüyüş" adını verdikleri gösteriler düzenliyor.

İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit oldu, yüzlercesi gerçek mermiyle olmak üzere en az 3 bin kişi yaralandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 20:16

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019