Kardeşeli’nden 313 köye 313 su kuyusu

Dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdur kardeşlerimize uzanankardeş eli olmayı kendisine görev edinen Kardeşeli insani yardım derneği, ‘’2019 yılında 313 köye 313 su kuyusu’’ projesi kapsamında faaliyetlerine devam ediyor.

14 Mayıs 2019 Salı 19:29

Projenin başlangıcını ocak ayında yapan Kardeş eli insani yardım derneği yetkilileri tarafından, Afrika Uganda, Arakan, Bangladeş bölgelerinde proje kapsamında 39 Su kuyusu açıldığı bildirildi.

Susuzluğa suskun kalmayın, Kardeşeli olun

Dünya nüfusunun onda biri, yani yaklaşık 700 milyon insan temiz suya ulaşamıyor.

Yaklaşık 2 milyar insanın içtiği su hijyen kurallarına uymuyor.

Kirli suyun neden olduğu kolera, ishal ve tifo nedeniyle her gün yaklaşık 1000 çocuk ölüyor. Kuraklık, hastalık ve suya ulaşma güçlüğü nedeniyle her yıl hayatını kaybeden insan sayısı 2 milyonu geçiyor.

Bölgelerdeki su ihtiyacına dikkat çeken Kardeş Eli yetkilileri; ‘’313 köye 313 su kuyusu projesini günlük su ihtiyaçlarını hayvanların kullanmış olduğu çamurlu sudan karşılayan kardeşlerimizi, hastalıklarla dolu kirli sudan kurtarıp temiz suya kavuşturabilmek için başlatılmıştır. Sizlerde susuzluğa suskun kalmayın, Kardeşeli olun’’ diyerek hayırseverlere seslendi.

Bu projeye destek olmak isteyen bağışçılar, Asya bölgesinde 2 ila 4 hafta, Afrika bölgesinde 6 ila 8 hafta arasında açılan su kuyularını 5.000 tl den başlayan fiyatlarla açtırabilecekler.

Yardım severler, Aileleri, Akrabaları, Arkadaşları ile ortak açtırabileceği su kuyularının isimlerini belirleyebilir ve su kuyusunun açılışı ile ilgili resim ve video talep edebileceklerdir. İmkanların el verdiği durumlarda canlı yayın yapılabilmektedir.

Sizler için Bir damla, Onlar için Hayat.

Birçok bölgede susuzluktan yaşamını yitiren kardeşlerimizin susuzluğunu giderebilmek ve onları hayata bağlamak isteyen siz değerli hayırseverler, Kardeşeli insani yardım derneğine 444 44 46-0216 224 2 224 numaralı telefonlardan veya www.kardeseli.org.tr sayfasından ulaşabilirsiniz.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Mayıs 2019 Salı 19:29

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019