• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Karanlık Oda TV, homoluğun kitabını savundu! Reklamı yapılmayınca çığlık attılar

Yeniakit Publisher
2019-06-29 12:26:00 - 2019-06-29 12:31:06
Karanlık Oda TV, homoluğun kitabını savundu! Reklamı yapılmayınca çığlık attılar

A7 Kitap, Turkuvaz Yayın Grubu bünyesinde bulunan Sabitfikir adlı dergiye aralarında 'Tarih boyunca en etkin 100 eşcinsel' adlı kitabın da bulunduğu 10 kitaptan oluşan bir seriyi ilan vermek istedi. Sabitfikir dergisi 9 kitabın ilanını onaylarken eşcinsel içerikli kitabı yayınlayamayacağını söyledi. Yaşananları solak medyaya servis eden A7 Kitap, uygulanan yaptırımı 'sansür' olarak duyurdu.

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Turkuvaz Medya Grubu'na bağlı Sabitfikir adlı dergi, A7 Kitap tarafından verilmek istenen reklamı eşcinsel içerik barındırdığı için kabul etmedi. Reklam sahibi A7 Kitap, solak medyaya bir açıklama servis ederek, "A7 Kitap olarak yayımlama özgürlüğünün sansürlenmesi anlamına gelen bu talebi kınıyor ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz." ifadesini kullandı.

Karan Oda'dan etik dışı hareketler!

Yaşananları manşetinden duyuran Karanlık Oda, eşcinsel içerikli kitabın reklamını kabul etmeyen Turkuvaz Medya'yı 'sansür' uygulamakla suçladı. Söz konusu haber, akılalmaz bir şekilde Ekonomi Bakanı Berat Albayrak ile ilişkilendirilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Paul Russel’in kaleme aldığı ve A7 Kitap tarafından yayımlanan “Tarih Boyunca En Etkin 100 Eşcinsel” adlı kitaba Sabah ATV gibi yayınları da içerisinde bulunduran Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen Turkuvaz Grubu sansür uygulandı."

Eşcinsel sapkınları sansürleyenleri kınıyorlarmış!

Turkuvaz Grubu’nun kitabın ilandan çıkarılması talebini kınayan A7 Kitap da, "Kitabımıza uygulanan sansürü kabul etmeyip ilanımızı geri çektik." açıklamasında bulundu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

A7 Kitap tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

"A7 Kitap olarak, Turkuvaz Dergi Grubu'na ait olan Sabitfikir isimli dergiye, 'A7 Kitap Editörü Çeviri Kitaplar Seçkisi' başlığıyla 10 kitaptan oluşan bir ilan vermek istedik. İlanımızda yer alan kitaplardan biri olan ve editörlüğünü Suat Hayri Küçük'ün yaptığı Paul Russell tarafından yazılan 'Tarih Boyunca En Etkin 100 Eşcinsel' kitabımızın ilandan çıkarılması tarafımızdan talep edildi. Kitabımıza uygulanan sansürü kabul etmeyip, ilanımızı geri çektik."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Özgür türkiye

ALLAH'hikmetinden sual olunmaz vardır bir hesabı sorgulamak kötülemek insanoğluna düşmez yaradan bilir.

....

Fetö pkk chp yunan abd plaj milliyetçileri. Bütün sapıklar bir oldu.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23