• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nuri Karahasanoğlu şoke eden askerlik anısını anlattı! "Şapka Kanunu'na muhalefetten..."

Akit Medya Grubu Genel Müdürü ve Akit TV Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahsanoğlu, "Çok üzücü bir olay" sözleriyle ifade ettiği 12 Eylül dönemi sonrası dikkat çeken bir askerlik anısını paylaştı.

Yeniakit Publisher
2019-09-13 22:09:00 - 2019-09-13 22:12:02

 yeniakit.com.tr 

Akit Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Akit Medya Grubu Genel Müdürü ve Akit TV Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahsanoğlu ve Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, gazetemizin kuruluşunun 27’nci yıl dönümü dolayısıyla Akit TV’de Muharrem Coşkun’un sunduğu programda anılarını paylaştı.

Programda Nuri Karahasanoğlu, 12 Eylül dönemi sonrası dikkat çeken bir askerlik anısını paylaştı.

"Şapka Kanunu'na muhalefetten sivil insanları topladılar"

Başından üzücü bir olay geçtiğini anlatan Karahasanoğlu, "12 Eylül İhtilali'nden takriben 3-4 ay sonra askere gittim. Jandarmaydım Kahramanmaraş'ta. Orada gerçekten üzüntü verecek olaylara şahit oldu. Başında bere ve takke olan, yaşları 60-80 olan, bastonla yürümekte zorlanan insanların tek sıra halinde dizildiğine şahit oldum. Siviller toplanmış... Suçları; başına takke ve bere takmak... 1923'lerdeki Şapka Kanunu'na muhalefetten... Orada saatlerce bekletilen insanları gördüm." ifadelerinde bulundu.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

fetösavar

bizim millet fazla direnmez. tak dersin takar. çıkar dersin çıkarır... güzel olacak dersin. güzel oldu der. erken emekli olmak iyidir, beleş rahattır dersin inanır. habire eyt der. ulan para mı basıyor bu memleket diyen bi kul çıkmaz... zırt der pırt der. sonra da uyuz tipler çıkar başımıza adam kesilir. bi de hoca falan derler. külahımın hocası. utanmadan ortalıkta dolaşır cb hediye edilmiş zat. ya bunların olduğu yerde daha ne kanunlar çıkar be...şaka gibi adamlar yaa. bi de milletin bunlara oy verdiğini düşünün pes... reis gibi bi adamın sözünü pas pas yaparlar. adam ne dedi. beka meselesi. bitti. evirdiler çevirdiler yok dediler. ya nasıl görmezsiniz mendeburlar bal gibi pkk ile iş tutan bi güruh var. yani gençler dikkat edin derim. sizi yiyiyorlar israf falan hikayesi ile. bu tip yalanlar iyi alıcı bulur ve aksi ispat edilse bile izi kalır... ha bu arada en gariban ailede dahi israf vardır. buraların bir kültürü gibi gözüksede bu israf işi zamanımızın bir özelliğidir...zaten işi gücü projesi olmayan kifayetsiz politikacılar ya aile efradına saldırır rakibinin ya da yapılan güzel işleri boktu püsürüktü habire aşağılar. ve hooop olta..
 • Yanıtla

Alican

Doğrudur.Şapka kanununi adına nicelerini CHP idam etmişti. Dünya'da şapka için idam edilen başka ülke göremezsınız. Bunları unutmuş değiliz. Almanya
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı