• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kan donduran sözler: Su verirken 3 kişiyi şehit ettiler

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gazi olan Ferhat Gökmen, o geceye dair kan donduran açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-07-16 22:36:00 -
Kan donduran sözler: Su verirken 3 kişiyi şehit ettiler

15 Temmuz gazisi Ferhat Gökmen, "Biz hala onları Türk askeri zannederek su verdik. Görüntüleri verebilirim. İçeriye su verirken sıktılar, 3 kişiyi şehit ettiler." dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde tankın altında kalarak gazi olan Ferhat Gökmen, "İçlerinde bir tane delikanlı yok. Biri de çıkıp demiyor ki 'Ben yaptım.' Allah biliyor ki onlar galip gelmiş olsaydı o gece bizi yaşatmazlardı." dedi.

Düzce Üniversitesi (DÜ) Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu konferans salonunda, darbe girişimi gecesi yaşadıklarını katılımcılarla paylaşan Gökmen, zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

"Biz hala onları Türk askeri zannederek su verdik"

Gökmen, 15 Temmuz akşamı FETÖ'yle sonuna kadar mücadele ettiğini dile getirerek, o gece birçok hainliği gördüğünü ifade etti.

Genelkurmay'ın önündeki tankları durdurmak için egzozlarını kapatma fikrinin aklına geldiğini anlatan gazi Gökmen, "Etrafımdakilere 'Üzerimizdeki tişörtleri çıkaralım.' dedim, herkes tişörtlerini çıkardı. Tankın egzozunu kapatalım ki gaz içeri dolsun istedik. İçeriye gaz dolunca o hainler kapakları açmak zorunda kaldılar. Açtırdık da ne oldu? 3 şehit verdik. Tankın içindekilerin kurşunlarıyla şehit verdik. Biz hala onları Türk askeri zannederek su verdik. Görüntüleri verebilirim. İçeriye su verirken sıktılar, 3 kişiyi şehit ettiler." diye konuştu.

Gökmen, FETÖ'cülerin mahkemede "Hiçbir şey yapmadık." şeklinde savunma yaptığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Biz hala o mahkemelerde günlerimizi çürütüyoruz. Allah razı olsun, devletim bana izin veriyor, ben de gidiyorum. O hainlere, 'Ben buradayım, hala ölmedim.' diyorum. Çünkü onlar hala ayaktalar. O gece bizim üstümüzde ne vardı, ne giydik, hangi hastanede yattık, hepsini biliyorlar. İçlerinde bir tane delikanlı yok. Biri de çıkıp demiyor ki 'Ben yaptım.' Allah biliyor ki onlar galip gelmiş olsaydı, o gece bizi yaşatmazlardı. Hastanede bile öldürürlerdi"

Gazi Gökmen, daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mehmet

bir şeyi çok merak ediyorum siyasetin içinde olan bu vatan hainlerini niçin akp içindeki eski artıkları tutuklatmıyor buna şaşıyorum fetonu iti olduklarını bildikleri bakan milet vekili olan kişilere akp niçin dokunmuyor akp olsa fetoyu savunan vatan hainidir bir çok akp partililer bunları tanıyorr lütfen bunlardan bir başlasanız tutuklamaya sonra dişğerleri eşek gibi tutuklanır piyasada fetocu oldukları söylenen kişiler niçin tutuklanmıyor her insan konuşuyor ama işlem yok niçin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23