Kamerun’da koleradan ölenlerin sayısı 2 günde 48’den 93’e çıktı

Afrika ülkelerinden Kamerun’da koleradan ölenlerin sayısı 93’e yükseldi.

12 Temmuz 2019 Cuma 19:40
Kamerun’da koleradan ölenlerin sayısı 2 günde 48’den 93’e çıktı

Afrika ülkelerinden Kamerun’da koleradan ölenlerin sayısı 93’e yükseldi. Halk Sağlığı Bakanı Manaouda Malachie ülkenin kuzeyinde en az bin kişiye kolera teşhisi konduğunu açıkladı.


Kamerun’un kuzeyindeki kolera salgını ölümlere neden oluyor. Vakaların ilk ortaya çıktığı Çarşamba gününden bu yana 48 olan ölü sayısı bugün itibariyle 93’e yükseldi. Ölü sayısındaki artışın ciddi boyutlara ulaşmasıyla ilgili olarak, Kamerun Halk Sağlığı Bakanı Manaouda Malachie, endişe verici bir durum yaşadıkları itirafında bulundu. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ise, hastalığın Kamerun’un kıyı ve merkezi bölgelerine yayılabileceği konusunda uyarı yaptı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2019 Cuma 19:40

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Temmuz 2019