Kahvehane saldırısında PKK parmağı

Küçükçekmece'de bir hafta önce kahvehaneye düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınan Y.B'nin, Adana'da iki polis memurunun şehit edildiği olaya da karıştığı iddia edildi.

10 Şubat 2016 Çarşamba 05:55
Kahvehane saldırısında PKK parmağı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Kanarya Mahallesi'ndeki kahvehaneye düzenlenen silahlı saldırıya karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan R.A, Y.B. ve İ.T'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.


İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan yerleşkesinde sorgusu devam eden şüphelilerden 17 yaşındaki Y.B'nin parmak izi ve el svabı incelemesi sonucu, şüphelinin 28 Eylül 2015'te Adana'da polis memurları Süleyman Çakır ve Bircan İlhanlı'nın şehit edildiği silahlı saldırıya da karıştığının tespit edildiği ileri sürüldü.

Kanarya Mahallesi'nde 1 Şubat'ta 2 kişinin ölümü, 7 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kahvehane saldırısına karıştıkları iddiasıyla önceki gün Küçükçekmece Adliyesine sevk edilen 4 kişiden 3'ü tutuklanmış, 1'i ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

Uzun namlulu silahla kahvehaneye ateş ettiği iddia edilen R.A, silahları temin ettiği öne sürülen Y.B. ile ev sahibi İ.T. ise daha sonra gözaltına alınmıştı.

Günün Özeti

Günün Özeti