• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Kahrolsun şeriat" sloganı atan hadsizler aslında ne diyor?

Yeniakit Publisher
2022-12-22 20:37:00 - 2022-12-22 21:04:13

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakcı, "şeriat nedir?" sorusuna verdiği cevapla, kahrolsun şeriat" sloganı atanların aslında neye hakaret ettiklerini anlattı.

 Yeniakit.com.tr 

Günlerdir sokaklarda "kahrolsun şeriat" sloganları atıp dini hassasiyete sahip kesimi kışkırtmaya çalışan solcu gruplara tepkiler dinmiyor.

Sosyal medya kullanıcıları, TİP'liler başta olmak üzere sokaklarda şeriat karşıtı yürüyüşler yaparak provokasyona soyunan kesime, Halil Konakcı Hoca'nın şeriat üzerine sohbeti ile cevap verdi.

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakcı, şeriatı anlattığı sohbetinde, "şeriat nedir?" sorusuna şu ifadelerle cevap verdi:

Şeriat demek bu Kuran-ı Kerim demek. Bu Kur'an'ın bir ismi de şeriat demek. Bunun içinde Fatiha'dan Nas Suresi'ne kadar olan her şeyin toplamına şeriat denir.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Bu ülkede "ben Müslümanım" deyip de "kahrolsun şeriat" diyen insanlar var. Değil memleket de camiler de.. Şeriatın sahibi kimdir? Allah'tır. Tebliğ edeni kimdir? Peygamberimiz'dir (sav). Şeriatın yazılı nüshası nedir? Kur'an-ı Kerim'dir. Yaşamak zorunda olanlar kimlerdir? Müslümanlardır. "Kahrolsun şeriat" dendiği zaman "kahrolsun Allah" demektir, "kahrolsun Muhammed (sav)" demektir, "kahrolsun Kur'an-ı Kerim" demektir, "kahrolsun Müslümanlar" demektir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

Hocam ağzınıza sağlık, kahrolsun şeriat demenin ne demek olduğunu bu kadar güzel kimse anlatamazdı, gayet açık, net, anlaşılır, Allah'ın gönderdiklerine kahrolsun demek Allah ile savaşmak demektir, buna kimin gücü yeter, Allah'ın kulların yaptığı gibi silahları, askerleri yoktur, zaten ceza verecek se, bunlara da ihtiyaç yoktur, akıllı insanlar, güzele itaat eder, akılsızlar da, çirkin olanlara itaat eder, taktir milletimizindir.

Fatma

Yorum kuralları yine niye yok??? Neye göre önceki yorumumun tamamı yine yok? İslam ile şeriatın anlamdaş olmadığını belirtmem mi bir kulu inancı konusunda Allah’tan başka hiçkimsenin yargılamayacağını hatırlatmam mı rahatsız etti? Bunu da yayımlamanızı bekliyor olacağım!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23