Kadın vekilden şok öneri:Erkeklerin çok eşliliğine yardım edilmeli

Irak Meclisi'nde erkeklerin çok eşliliğine dair yasa teklifinde bulunan kadın parlamenter Cemile el-Ubeydi, “Erkeklerin çok eşliliği toplumu parçalamaz. Bilakis toplumu parçalayan kadınların bu egosudur” dedi. Ubeydi, "Çok eşliliği inkâr eden kâfir olur" değerlendirmesinde bulundu.

14 Mart 2018 Çarşamba 20:23
Kadın vekilden şok öneri:Erkeklerin çok eşliliğine yardım edilmeli

 yeniakit.com.tr  özel

Dünya bir 8 Mart Kadınlar Günü’nü daha kazasız bir şekilde atlatırken Iraklı kadın parlamenter  Cemile el-Ubeydi, dikkat çekici önerilerde bulundu. Irak yasama meclisine maddi yardımları da içinde barındıran ‘erkeklerin çok eşliliğini kolaylaştıran’ bir yasa teklifi sunan Cemile el-Ubeydi, tabu yıkan açıklamalarda bulundu.

TOPLUMU PARÇALAYAN KADINLARIN EGOSU!

Yasa önerisini meclise sunmasının ardından pek çok kimsenin kendisine özel mesajlarla destek verdiğini söyleyen el-Ubeydi, “Erkeklerin çok eşliliği toplumu parçalamaz. Bilakis toplumu parçalayan kadınların bu egosudur. Biz eril bir toplumuz. Her kadın kendi ihtiyaçlarını gideren bir erkeğe ihtiyaç duyar. Dul ya da boşanmış bir kadını düşünün, alışveriş yapmaya çarşıya çıktığında insanlar onunla sorunlu konuşur. Bu yüzden çok eşliliği desteklemeliyiz” dedi.

ÇOK EŞLİLİĞİ İNKÂR EDEN KÂFİR OLUR!

Her erkek ikinci ya da üçüncü eşi ister…” diyen el-Ubeydi, “Mali durumu olmayanların evliliğine kefilim, bir sene boyunca kiralarını ödeyeceğim. İlmî olarak evlilikte, birinci eşin rızası aranmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Iraklı parlamenter Cemile el-Ubeydi, “Çok eşliliği inkâr eden kâfir olur” ifadelerini kullandı.

 

 

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 20:23

YORUM YAZ

 • EmineEmine3 gün önce
  Ben de dört koca istiyorum, hepsi çalışıp bana baksın. 4 tane maaş güzel olur.
 • erol kılıçerol kılıç3 gün önce
  Kafasını kuma gömmeyen, sosyal akıntıya kapılmadan Rabbinin ipine tutunarak yaşayan insanların tamamı için insan fıtratının eseri olan sözler bunlar. Tavsiye edilen tek eşliliktir, ruhsat verilen çok eşliliktir. Erkeklerinin çoğunun savaşlarda kırıldığı bir ülkenin kadınları hakkında ne düşünür bizim feministler. Olay sadece cinsellik mi yoksa toplumda kadının resmi nikah akdi ve kanuni sorumluluklar ile maddi ve manevi koruma altına alınması mı?
 • şenerşener3 gün önce
  ÇOK MU İSTİYORSUNUZ ÇOK EŞLİLİĞİ O ZAMAN 1 KADIN 4 ERKEK ALABİLMELİ NE DERSİNİZ HOŞUNUZA GİTTİMİ BAYANLAR
 • Çiçek Çiçek 4 gün önce
  Çok şükür ki herkes basma kalıp gibi aynı düşünmüyor, bu konular oldum olası kadınlara karşı bir şantaj ve aba altından sopa olarak gösterilir, eğer biraz da kadının inancında sıkıntı varsa ve buna da maruz kalmışsa al sana potansiyel Kur'an düşmanı. Türkler olarak her zaman tek eşliliği referans almış, mutlu ge güçlü toplumlar yetiştirmiş bir birey olarak genetik yatkınlığımızın uygun olmadığını olmadığını iddia ediyorum. Bunun aksini savunan bence gerçekten dindar olduğu için değil, dinin gereklerini bile üşendiği için es geçen aklı kıtların dinden soğutmak pahasına bel altına göre düşünmelerinden ileri geliyor. Allah yuvanıza huzur versin.
 • Hıhım şahanHıhım şahan4 gün önce
  Kimi kendini Allah yerine koymuş kimi peygamber yerine koymuş kimi bende 4 tane koca isterim diye kendi fikirlerini mesnedliymiş gibi beyan etmiş
 • imamimam4 gün önce
  Çok eşliliği reddedenler sayısız kadınlar düşüp kalkıp yüzüstü bırakmaya, aylar-yıllar boyu kullanıp kadını sokağa atmaya ses çıkarmıyorlar. Bunu okuyamayan ...
 • Güney DoğuluGüney Doğulu4 gün önce
  Kuran ı Kerim tek eşliliği savunur. Zaruri durumlarda kadınların korunması ıçin iki üç eşı alın der. Ulkende 50% -50% kadın ve erkek varsa ve fakirlikten dolayı gençler evlenwmiyorsa önce o zenginler o fakir gençleri desteklemek zorundadır. Islam adelet ve yardım dinidir. İSLAM azınlık zengin birileri daha lüks yaşasin diye gelmemiştır. Zengin olan malını ve servetini Allah c.c. yolunda ve yardım ederek harcamalıdır. Hz. Abubakir r.a. bunun en güzel misalidir.
 • Çiçek Çiçek 4 gün önce
  Bizim tayfanın ağız suyu akmış bakıyorum, tüm dertler de bitti zaten şöyle ikinciyle üçüncü de oldu mu tadından yenmez
 • ÇiseÇise4 gün önce
  Transfer edelim birinizi seçer belki sizde meraklı odaHooo
 • MuhtarMuhtar4 gün önce
  ...cok eşliliğe katılan sizler ...
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018