Kadın vekilden şok öneri:Erkeklerin çok eşliliğine yardım edilmeli

Irak Meclisi'nde erkeklerin çok eşliliğine dair yasa teklifinde bulunan kadın parlamenter Cemile el-Ubeydi, “Erkeklerin çok eşliliği toplumu parçalamaz. Bilakis toplumu parçalayan kadınların bu egosudur” dedi. Ubeydi, "Çok eşliliği inkâr eden kâfir olur" değerlendirmesinde bulundu.

14 Mart 2018 Çarşamba 20:23
Kadın vekilden şok öneri:Erkeklerin çok eşliliğine yardım edilmeli

 yeniakit.com.tr  özel

Dünya bir 8 Mart Kadınlar Günü’nü daha kazasız bir şekilde atlatırken Iraklı kadın parlamenter  Cemile el-Ubeydi, dikkat çekici önerilerde bulundu. Irak yasama meclisine maddi yardımları da içinde barındıran ‘erkeklerin çok eşliliğini kolaylaştıran’ bir yasa teklifi sunan Cemile el-Ubeydi, tabu yıkan açıklamalarda bulundu.

TOPLUMU PARÇALAYAN KADINLARIN EGOSU!

Yasa önerisini meclise sunmasının ardından pek çok kimsenin kendisine özel mesajlarla destek verdiğini söyleyen el-Ubeydi, “Erkeklerin çok eşliliği toplumu parçalamaz. Bilakis toplumu parçalayan kadınların bu egosudur. Biz eril bir toplumuz. Her kadın kendi ihtiyaçlarını gideren bir erkeğe ihtiyaç duyar. Dul ya da boşanmış bir kadını düşünün, alışveriş yapmaya çarşıya çıktığında insanlar onunla sorunlu konuşur. Bu yüzden çok eşliliği desteklemeliyiz” dedi.

ÇOK EŞLİLİĞİ İNKÂR EDEN KÂFİR OLUR!

Her erkek ikinci ya da üçüncü eşi ister…” diyen el-Ubeydi, “Mali durumu olmayanların evliliğine kefilim, bir sene boyunca kiralarını ödeyeceğim. İlmî olarak evlilikte, birinci eşin rızası aranmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Iraklı parlamenter Cemile el-Ubeydi, “Çok eşliliği inkâr eden kâfir olur” ifadelerini kullandı.

 

 

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 20:23

YORUM YAZ

 • EmineEmine8 ay önce
  Ben de dört koca istiyorum, hepsi çalışıp bana baksın. 4 tane maaş güzel olur.
 • erol kılıçerol kılıç8 ay önce
  Kafasını kuma gömmeyen, sosyal akıntıya kapılmadan Rabbinin ipine tutunarak yaşayan insanların tamamı için insan fıtratının eseri olan sözler bunlar. Tavsiye edilen tek eşliliktir, ruhsat verilen çok eşliliktir. Erkeklerinin çoğunun savaşlarda kırıldığı bir ülkenin kadınları hakkında ne düşünür bizim feministler. Olay sadece cinsellik mi yoksa toplumda kadının resmi nikah akdi ve kanuni sorumluluklar ile maddi ve manevi koruma altına alınması mı?
 • şenerşener8 ay önce
  ÇOK MU İSTİYORSUNUZ ÇOK EŞLİLİĞİ O ZAMAN 1 KADIN 4 ERKEK ALABİLMELİ NE DERSİNİZ HOŞUNUZA GİTTİMİ BAYANLAR
 • Çiçek Çiçek 8 ay önce
  Çok şükür ki herkes basma kalıp gibi aynı düşünmüyor, bu konular oldum olası kadınlara karşı bir şantaj ve aba altından sopa olarak gösterilir, eğer biraz da kadının inancında sıkıntı varsa ve buna da maruz kalmışsa al sana potansiyel Kur'an düşmanı. Türkler olarak her zaman tek eşliliği referans almış, mutlu ge güçlü toplumlar yetiştirmiş bir birey olarak genetik yatkınlığımızın uygun olmadığını olmadığını iddia ediyorum. Bunun aksini savunan bence gerçekten dindar olduğu için değil, dinin gereklerini bile üşendiği için es geçen aklı kıtların dinden soğutmak pahasına bel altına göre düşünmelerinden ileri geliyor. Allah yuvanıza huzur versin.
 • Hıhım şahanHıhım şahan8 ay önce
  Kimi kendini Allah yerine koymuş kimi peygamber yerine koymuş kimi bende 4 tane koca isterim diye kendi fikirlerini mesnedliymiş gibi beyan etmiş
 • imamimam8 ay önce
  Çok eşliliği reddedenler sayısız kadınlar düşüp kalkıp yüzüstü bırakmaya, aylar-yıllar boyu kullanıp kadını sokağa atmaya ses çıkarmıyorlar. Bunu okuyamayan ...
 • Güney DoğuluGüney Doğulu8 ay önce
  Kuran ı Kerim tek eşliliği savunur. Zaruri durumlarda kadınların korunması ıçin iki üç eşı alın der. Ulkende 50% -50% kadın ve erkek varsa ve fakirlikten dolayı gençler evlenwmiyorsa önce o zenginler o fakir gençleri desteklemek zorundadır. Islam adelet ve yardım dinidir. İSLAM azınlık zengin birileri daha lüks yaşasin diye gelmemiştır. Zengin olan malını ve servetini Allah c.c. yolunda ve yardım ederek harcamalıdır. Hz. Abubakir r.a. bunun en güzel misalidir.
 • Çiçek Çiçek 9 ay önce
  Bizim tayfanın ağız suyu akmış bakıyorum, tüm dertler de bitti zaten şöyle ikinciyle üçüncü de oldu mu tadından yenmez
 • ÇiseÇise9 ay önce
  Transfer edelim birinizi seçer belki sizde meraklı odaHooo
 • MuhtarMuhtar9 ay önce
  ...cok eşliliğe katılan sizler ...
 • YORUMYORUM9 ay önce
  Hah şimdi oldu.Bizde çok merak ediyorduk gündeme neden gelmiyor diye.Her bi mesele bitti sıra buna geldi.Gündem oluşturmaya devam.
 • Osman AlaçamOsman Alaçam9 ay önce
  Aynen katılıyorum. Hiç bir kanun hiç bir yasa verilen hiç bir hak Alemlerin yaratıcısı Allah cc verdiğinden ve yaptığından üstün olamaaaaaaz daha iyi olamazzzz.
 • AhmetAhmet9 ay önce
  Yaş olmuş 30, biz bir tanesini bulamıyoruz 2.yi nerede bulalım...
 • ÇiseÇise9 ay önce
  Bu bayan kim oluyordamilleti ..n ediyor neyi inkar ediyordiyor 4 evllik farz mı darededen .... evliliği dayatmıyor Rabbim bu ne terbiyesilik ya hangi erkek karısının üzerine zorla kuma getirir kadını zorlayamazboşanır gidero kadın kim ya ahkam keseni koyun habere he menkadın istersekuma olur istemezse kapıyı vurup gitme hakkı var
 • ÇiseÇise9 ay önce
  Kuranın hükmünün sonunu okumadın veya işine gelmedi diğer çakallar gibitek evlilikte hayır vardır diyor akıllı adam !!!haaa
 • CanCan9 ay önce
  Bende bir erkeğim. Yorumları da okudum. Büyük ihtimalle zaten bu yorumları yazan da bu görüşe hak veren insanlarda sokakta kadınlara bakan, laf atan, zorda kalsalar hayvanlara ve çocuklara tecavüz edebilecek zihniyette ki insanlar. Ne yazık ki onlarla aynı ülkedeyiz. Gelişmek gerekli. Karın sana yetmiyorsa boşa onu. Çocuklarının annesi ise nafakasını ver. Git yeniden evlen. Zor geliyorsa bu naneyi yeme. Ha karınla evli olduğun halde gidip birini getirir bu benim karım dersen, karın da seni boynuzladıgı zaman namus için yaptım demeyeceksin
 • davincidavinci9 ay önce
  vah vah yorumlara bakın.hani türk aile yapısı bozulmaya çalışıyordu.hani kültür emperyalizmiyle yapılıyordu bu .ülke aile elden gidiyordu.millet karı kız derdindeymiş.din min aile falan filan hikaye.kendinizi kandırmaya devam edin.alın size arap acem bedevi kültürü emperyalizmi.din min cami kilisevs hepsi hikaye .
 • İpek İpek 9 ay önce
  Böyle ince bir konuyu hafife aliyorsunuz..Sizler hakkı adaleti gözetme derdinde değilsiniz . ....
 • LaleLale9 ay önce
  Her hanım ev yer yat kat bilezik tapu ister bu zamanda yapabilen yapıyor kimse de ses çıkarmıyor A.A adında işadamı büyük küçük orta hanım alıyor ama hepsi de mutlu neden çünkü para var huzur var. 1500 tl alan arkadaş her odaya bir hanım pazardan da ıspanak alınca herkes ancak birbirini yer bence .
 • İpek İpek 9 ay önce
  Allah biz kadınlara çok eşlilik hakkını verseydi acaba yine destekler miydiniz? Kadınların duygularını ve psikolojisini hiçe sayıyorsunuz. Dul kadınlar dul erkeklerle evlenir kalkıp ikinci üçüncü eş olmasına gerek yok. Ayrıca Allah ayette dörde kadar evlilik yapmaya müsaade etmistir .o da islamiyette bazı şartlara bağlanmıştır.yani tavsiye etmemiş . Ayetin sonunda ise sizin onlara adaletli davranmanız neredeyse imkansızdır .sizin için en hayırlısı tek eşliliktir buyuruyor. Sadece Şehveti için evlenenlere duyurulur......
 • ÇiseÇise9 ay önce
  Nasılda atlıyorsunuz balıklama niye ihtiyaç mış anlamadık buna kaç kadın evet dermaçanız sıkıyorsa alın kuranda tekeşlilikte hayır vardıryazan bölümü atlıyorsunuztek kadını bakmaktan aciz çoğu erkekkarıları çalışıyoree ne yapacak karıları çalıştırıp kendi evdemi oturacak hangi aklı çalışan kadın tahammül eder nasıl mide kabul eder bu zamanda bu kafa işte erkeğin düşü bu zatenerkek düşmanı ettiniz kadınları bu şehvet düşkünlüğünüz yüzünden kadınları . Nefis kurbanları yazık acınacak halde bazı erkekler akılları çalışmıyor bu işlere gelince yazık size traji komik bir haliniz varsanki Allahın bütün emirlerini yapıyorlar iş 4 kadına kaldı Haaaaa
 • ilhan yükselilhan yüksel9 ay önce
  Biz Müslümanlar ayarlarımıA yani kurana dönmeden başımızdaki müsibetlerden kurtulamayız..Çok eşlilikte bunlardan birisi belkide en önmelisi...Biz birşeylere yazık ettik
 • Talad veliTalad veli9 ay önce
  Allah razı olsun ablamızdan Ne Bir Eksik Ne Bir fazla, Allah ne emrediyorsa kuran-ı kerim neye müsade ediyorsa o.
 • Seyit Mehmet GönenSeyit Mehmet Gönen9 ay önce
  Allah bu hanımefendiden razı olsun,sayılarını artırsın.
 • Türk oglu türkTürk oglu türk9 ay önce
  Helal abla dogru soyledin. Bir erkege Allah cc 4 kadin helal kilmis. Simdi bir kadinla idare ediyorlar sonra zina ediyorlar. Ya git onuda nikahina al? niye zina ediyon?? Ama bu devirde olurmu diyerek sisteme köle olmus herkes. Ama kendileride istiyor aslinda yapamayinca yapanlarida ....
 • AliAli9 ay önce
  Gelmede Türkiyede de göreyim
 • VeliVeli9 ay önce
  Mecbur kalıp, türkiye de buna dolaylı yoldan izin vermekle başlayacak. Mesela yüksek gelir şartı, 1. ve 2. de ev alma yada devletin uygun göreceği evlerde kirada bakma şartı, 30 yaş şartı vs vs getirerek... hatta 2 yıldır devam eden ikinci beraberliklere, bir sefere yönelik hak tanımakla başlayabilir. Derdimiz peki ya bizim devamız ise..
 • tuzcutuzcu9 ay önce
  Niye biz de yok böyle bir kadın parlamenter....Yazıklar olsun....
 • ALPALP9 ay önce
  ÇOK EVLİLİK İHTİYAÇTIR. ZİRA KADİR KIYMET BİLMEYEN EŞLER İÇİN TEKRAR TEKRAR DÜŞÜNME SEBEBİDİR. İSLAM HAYAT NİZAMIDIR UYGULAYANLAR İÇİN. AKSİ ZULUM ASLA KABUL EDİLEMEZ. İÇERİSİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUM ORTADADIR. ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR.
 • KaanKaan9 ay önce
  Ne iyi bir kadın... keşke bizim hanımlarda böyle düşünse...
 • AHMETAHMET9 ay önce
  ERKEKLER ÇOK MASUMMMM DEĞİL Mİ
 • Murat TaşcıMurat Taşcı9 ay önce
  Doğru lafa ne denir. Hayatın gerçekleri bunu gerektiriyor.
 • Tahsin KorayTahsin Koray9 ay önce
  Bu vekili türkiyeye transfer edelim.
 • AbbasAbbas9 ay önce
  Helal olsun ablama bu bir örnektirki Kelamullahdir. Insanlar her yerde alenen Zina Eder nikahsiz vurdum duymaz gezer ama bir Müslüman abla helal olan Kuranin hükmünü destekler bunada sucmuş gibi muamele edilir.
 • Birol AcarBirol Acar9 ay önce
  Her aksam ....  ne ala

Günün Karikatürü

9 Aralık 2018