Kadıköy’de 19 Mayıs’ın 100. yılında fener alayı

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 100.

19 Mayıs 2019 Pazar 22:45
Kadıköy’de 19 Mayıs’ın 100. yılında fener alayı

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 100. Yıl Yürüyüşü’ne katılan binlerce vatandaş, Bağdat Caddesi boyunca ellerinde Türk bayraklarıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.


Kadıköy Belediyesi, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlattığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılında, Kadıköylüleri 100. Yıl Yürüyüşü’nde bir araya getirdi. Saat 18.00’da Suadiye’de toplanmaya başlayan binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu. Göztepe Parkı’na kadar yürüyen vatandaşlara Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da eşlik ederken, yürüyüşün bitiş noktasında kısa bir konser verildi. Konserin ardından kürsüye çıkan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, kendisini bekleyen binlerce vatandaşa hitap etti. Başkan Odabaşı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:


“19 Mayıs, Anadolu’nun özgürlük türküsünü söylemeye başladığı tarihtir. 19 Mayıs işte bu yüzden hep genceciktir. Hep genç kalacaktır. Yüzüncü yılında biz bu onurlu yürüyüşün bir parçasıyız. Bugün o yürüyüşü hissetmek için omuz omuza verdik, yürüdük, şarkılarımızı söyledik. Ne mutlu onların düşünü paylaşanlara ve sahip çıkana. 19 Mayıs bizim için hem bayram, hem mücadele günüdür. 100 yıl önce başlayan tüm engellemelere rağmen kök salan devrimci geleneğimizin başlangıç ateşidir. 100 yıllık onurlu yürüyüşümüz bize ilham vermeye devam ediyor. Samsun’da başlayan bu onurlu, gururlu yolculuğu geleceğe taşımak bizim için en büyük hedeftir. Asla umutsuz olmayacağız. Asla çaresiz olmayacağız. Asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü biz Kadıköy’üz. Yurdumuzu bağımsız, özgür ve geleceğe güvenen bir hale getirene kadar durmayacağız, çalışacağız. 19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ona inanan arkadaşlarına ve Anadolu’nun mazlum halkına bir mesaj vermişti. Hep aynı umutla bize seslendi. Biz de yürüyoruz, iyimserlik ve yurtseverlikle. Her adımda onlara minnet ve saygı duyarak.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 22:45

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Haziran 2019