• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan İsrailli rehinelere ilişkin açıklama

Yeniakit Publisher
2023-10-17 08:12:00 -

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeida yaptığı açıklamada, “Gazze'deki İsrailli rehinelerin sayısı 200 ila 250 arasında değişiyor ve El Kassam Tugaylarının elinde bulunanların sayısı 200” ifadelerini kullanarak, “İsrail bombardımanlarında şu ana kadar 22 rehine hayatını kaybetti” dedi.

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar devam ederken, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeida, açıklamalarda bulundu. Ubeida, İsrail’in kuşatılmış bir Arap gücünün kendisine tarihindeki en sert darbeyi indireceğini beklemediğini ifade ederek, “Gazze'ye karadan giriş tehdidi bizi korkutmuyor. Her türlü acımasız güçle başa çıkmaya hazırız ve Gazze işgalciler için yalnızca bir mezarlık olacak” ifadelerini kullandı.

Ubeida, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlemeyi planladığı kara harekatının son günlerde İsrail’in işlediği suçlardan dolayı onu cezalandırmak için bir fırsat olacağını aktardı.

Gazze Şeridi’nde 200 ila 250 arasında İsrailli rehine olduğunu belirten Ubeida, “Gazze'deki İsrailli rehine sayısı 200 ila 250 arasında değişiyor ve el-Kassam Tugayları'nın elinde bulunanların sayısı 200, geri kalanı ise direniş grupları ve diğer yerlere dağıtıldı” dedi.

“Onları misafirimiz olarak görüyoruz”

Rehinelerle ahlaki ve insani bir görevin gerektirdiği şekilde ilgilenildiğini ifade eden Ubeida, “Onlar da bizim yediğimizi yiyor, içtiğimizi içiyor” ifadelerini kullandı. Farklı milletlerden bir grup rehinenin ellerinde olduğunu aktaran Ubeida, “Onları misafirimiz olarak görüyoruz ve saha koşulları izin verdiği anda serbest bırakacağız" dedi.

Ubeida, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği bombardımanlarda şu ana kadar 22 rehinenin hayatını kaybettiğini ifade açıkladı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Yaralı rehineye yapılan tıbbi müdahale anları paylaşıldı

Ubeida’nın rehineler hakkındaki açıklamalarının ardından İzzeddin el-Kassam Tugayları, çatışmaların ilk gününde rehin alınan İsrailli bir kadın rehineye yapılan tıbbi müdahale anlarına ait görüntüleri paylaştı.

İsrailli rehine yaptığı konuşmada, adının Mia Shem olduğunu belirterek, 7 Ekim'de Sderot’ta rehin alındığını ifade ediyor. Shem, "Gazze'deyim ve el-Kassam Tugayları beni tedavi ederek 3 saat süren bir ameliyat gerçekleştirdi. Benimle ilgileniyorlar, ilaç veriyorlar, her şey yolunda" dedi.

İsrailli yetkililere seslenen Shem, "Bir an önce evime, ailemin, annemin, babamın, kardeşlerimin yanına dönmeyi istiyorum" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Alçak israil

Yuzunu gorup ne yapacaksin, rehinelerr yaptigi insanliga bak sen. Netenyahu itsraillinin yuzunu görüyoruz da ne oluyor, keske yuzunu kapasada midemiz bulanmasa

Terörist Hamas

Ya güzel kardeşim içlerindeki mossad ajanları tarafından öldürülür diyorsun içlerinde ise zaten onlar hepsini biliyordur. Ölümden korkuyorsan zaten bu işlere girme. Düşün dünya basının önüne tamamen yüzü açık göğsünü gere çıkmışsın Ben mücahidim diyorsan ayrı bir ilgi görürsün böyle Terörist gibi gizli suç işliyor gibi çıkarsan Terörist muamelesi görürsün.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23