İznik’te 19 Mayıs kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.

19 Mayıs 2019 Pazar 13:50
İznik’te 19 Mayıs kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü İznik’te coşkuyla kutlandı. 100. yıl dönümü kutlamaları ilk olarak Atatürk Anıtı önünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin sunumuyla başladı. Kutlama programı İznik Milli İrade Meydanı önünde devam etti.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğütarafından hazırlanan ve Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi Beden Öğretmeni Lokman Avşar tarafından sunulan19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Cumhuriyet Savcısı Sabahattin Taha Hasbutcu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, Gaziler Derneği, Sivil Toplum örgütleri, öğrenciler ve İznik halkı katıldı.


Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun tarafından yapıldı. Coşkun konuşmasında "Gençlik gelecek demektir. Türk genci Türk istiklalinin ve Türk Cumhuriyetinin yılmaz bekçisi bu gün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir . Sevgili gençler siz Türk’e istiklal aşkını veren Nene Hatunların, siz ‘Ya İstiklal ya ölüm’ diyen seyit onbaşıların, siz tarihi tarih yapan yavuzların çağ açıp çağ kapayan Fatih Sultan Mehmet’in soyundansınız. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içerisinde tümsorunların üstesinden geleceksiniz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlarım” dedi.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü programında Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Taha Balaban ( Bir Kurtuluş Destanı), Şehit SedatPelit Anadolu Lisesi öğrencisi Nursima Arabacı (Atatürk’ten Son Mektup) şiirlerini okudular. Etkinlikte yurtdışında gelen ve İznik’te misafir olan Rusya Cumhuriyeti Saha (Yakut) Türkleri yöresel Halk Oyunlarını sunarken, İznik Halk Dansları Topluluğu, Batum Kafkas ve Kültür Derneği, Elif Fit Spor Kulübü Jimnastik gösterisi, halat çekme,güreş takımı ve tekvando takımı sergiledikleri gösteriler ile büyük beğeni topladılar.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle okullar arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından kupaları ve madalyalar takdim edildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 13:50

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Haziran 2019