Seçim 2019 Sayfası

İYİ Partililer isyan bayrağını açtı! Akşener'e büyük tepki

24 Haziran seçimlerinde yaşanan hezimete rağmen İyi Parti yönetimi, CHP-HDP ittifakına yine dahil oldu. Akşener'in HDP'yi de yanına alarak Kılıçdaroğlu'na yanaşarak ‘Ortak aday’ çıkarma kararına isyan bayrağı açan İYİ Parti tabanı ise terör yandaşlarıyla iş birliğine ateş püskürdü.

04 Kasım 2018 Pazar 07:44
İYİ Partililer isyan bayrağını açtı! Akşener'e büyük tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı Halkların Demokratik Partisi’nin 24 Haziran milletvekili genel seçimindeki işbirliği Mart ayında yapılacak yerel yönetim seçimlerinde devam edecek. 24 Haziran’da CHP sayesinde barajı geçip Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne milletvekili gönderen İYİ Parti yönetimi, yine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’yla yakınlaştı.

Teşkilat kazan kaldırdı

Parti tabanın tüm itirazlarına rağmen CHP-HDPittifakına yeşil ışık yakan Genel Başkan Meral Akşener, Ankara ve Mersin’de tek aday gösterilmesi konusunda Kılıçdaroğlu yönetimiyle anlaşmaya vardı. Görüşmelerde Ankara için Mansur Yavaş, Mersin’de ise Burhanettin Kocamazlar’ın isimleri yüksek sesle konuşuldu. Her gün istifa haberleriyle çalkalanan İP’te yaşanan bu gelişmelerin ardından parti tabanı Akşener’e ateş püskürdü. 24 Haziran seçimlerindeki büyük hezimetten ‘CHP’yle kurulan ittifakı sorumlu tutan’ partililer, ‘ortak aday’ kararı sonrası İYİ Parti yönetimine kazan kaldırdı.

Toplu istifalar yolda

Kulislerde kulaktan kulağa CHP ve HDP’yle varılan ‘işbirliği kararı’nın partiyi bitireceği düşünenlerin istifa kararı aldığı konuşuluyor. Akşener ve yönetimine ‘İttifaka katılırsanız biz yokuz’ mesajının ilerleyen günlerde açık şekilde verileceği belirtiliyor. 24 Haziran seçimlerinin ardından ‘CHP’yle ittifakın parti oylarını düşürdüğünü’ savunan çok sayıda üst düzey, İP’li Akşener’e yönelik zehir zemberek açıklamalarda bulunarak partideki görevlerinden istifa etmişti.

Kırmızı çizgi yavaş

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP-HDP ittifakına katılırken en önemli şartının Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı olduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu yönetimiyle sıkı bir pazarlığa tutuşan Akşener’in ittifaka destek için Mansur Yavaş’ın adaylığını şart koştu. Ankara’da Yavaş’ın aday gösterilmesi için kararlı olan Akşener’in karşılığında tüm şehirlerde CHP’nin adaylarına destek verecek. Yavaş’ı kırmızıçizgi haline getiren Akşener’in bu tutumu da merak konusu oldu.

(Güneş)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 04 Kasım 2018 Pazar 07:44

YORUM YAZ

 • 145314535 ay önce
  İMAN TAZELEMEYE ANITKABİR'E GİDENLERDEN,bu ittifak da var olmaları yadırganmamalı,yaklaşık dört - dört buçuk milyon seçmenin bilerek veya bilmeyerek bu küfre onay vererek bunları tercih etmeleri ve rey kullanmaları yadırganmalı,küfre rıza küfürdür.
 • MilletMillet5 ay önce
  Yahu bu parti zaten fetönün partisi a körler siz göremiyorsanız biz ne yapalım. Sürpriz mi yani bu durum
 • Tahsin TEMELTahsin TEMEL5 ay önce
  Sayın Akit yetkilileri.Mansur YAVAS gibi durüst belediye başkanı adaylarına yetki verecek olan millettir.Demokrasinin olmazsa olmaz kuralı seçimlerde millet iradesine ipotek koyamazsınız, ötekileştiremezsiniz.Bunu yapma nedeniniz nedir?Açık konuşun! Maksadınız MelihGÖKÇEK gibi istifa ettirilenleri, AKP veya kapıkulu avanesi Bahçeli partisinden aday gösterilmesine zemin mi hazırlamaktır? İyi bilinmelidir ki; Kamu görevi devamlılık arz eder. Kişi veya kişilere has değildir...
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  Yalnız iki aday da Ülkücü. Eğer iayan edecekse iyi Parti'nin değil diğer partilerin tabanı isyan etmeli. Mesela MHP be AKP gibi.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 5 ay önce
  Yakında İP Partisi Diye Bir Parti Kalmayacak Anlaşılan. CHPKKİPİttifakı Fiyasko Olur Umarım.
 • MuratMurat5 ay önce
  Mal ... bu iyi partinin tabanı.Sanki ilk defa teröristlerle beraberler.
 • Yunus 16 Yunus 16 5 ay önce
  UYANIN SAĞ DUYULU VATANSEVER KARDEŞLERİM, BU PARTİLER ( HDP CHP IYI ve İngiltere nin TEMEL i) YURT DIŞINDAN YÖNETİLİYOR. TALİMATLAR ABD VE İNGİLTERE DEN GELİYOR.
 • Yunus 16 Yunus 16 5 ay önce
  UYANIN SAĞ DUYULU VATANSEVER KARDEŞLERİM, BU PARTİLER YURT DIŞINDAN YÖNETİKŞY

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019