• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İYİ Parti'de bir istifa daha

Yeniakit Publisher
2024-05-13 10:35:00 -
İYİ Parti'de bir istifa daha

İYİ Parti eski TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, kongre kararı nedeniyle partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti eski TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurdu. Tatlıoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

"İYİ Parti'nin kuruluş ve parlamentoya taşınma süreci, milletimizin demokrasi arzusunun parlak bir yansımasıdır. Demokratik siyasi birikimimize ciddi bir katkıda bulunulmuş, çok ayrıcalıklı bir not düşülmüştür. En başından itibaren ülkesi için bir umut inşa etmek, yeni bir hikaye yazmak amacıyla ileriye çıkmış cesur insanları saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Gelinen noktanın önümüzdeki zaman diliminde daha doğru yorumlanacağını düşünüyorum. İlk günden itibaren onurla yer aldığım, heyecanla hizmet ettiğim bu siyasal süreci kendi açımdan sürdürülebilir bulmuyorum. Bu nedenle İYİ Parti mensubiyetimi sonlandırıyorum. (Kongre hassasiyeti nedeniyle ertelenmiş bir karardır). Devam eden arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu vesileyle, başta Kurucu Genel Başkan olmak üzere, ayrılan veya devam eden, birlikte yürüdüğümüz, birlikte çalıştığımız bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

CHP ye geçmek içindir

İyi parti sırayla CHP ye giriyor neden top yekun girmezler ki tek tek kabak tadı veriyor zaten tiyatro çeviriyorlar seçmenleri liderlerinin almış olduğu kararı dinlemiyor CHP ye oy veriyor Ankarada Mansur iyi partiyi delik deşik etmiş İstanbul da esamesi bile okunmuyor her yerde iyi parti zaten CHP nin parti kapatılıp CHP ye transfer edilmeli CHP çeğrı yapıyor gelin diye

Mehmet

Menfaatçi tipler tarih bunlarla dolu.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23