İYİ Parti GİK toplantısını Samsun'da yaptı

Genel Başkan Meral Akşener:- "İYİ Parti, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' şiarına samimiyetle ve kararlı bir şekilde bağlıdır"

19 Mayıs 2019 Pazar 22:25
İYİ Parti GİK toplantısını Samsun'da yaptı

SAMSUN (AA) - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' şiarına samimiyetle ve kararlı bir şekilde bağlıdır." dedi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısını, 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılı nedeniyle Samsun'da yaptı.

Akşener, İlkadım Belediyesi Toplantı Salonu'ndaki GİK toplantısının ardından İlkadım Belediyesine ait Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde vatandaşlarla iftarda bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada, iktidara yönelik eleştirilerde bulunan Akşener, partisinin 19 Mayıs 1919'un 100. yılı nedeniyle yayımladığı bildirgeden notlar okudu.

"Memleket dahilinde iktidara sahip olanların bir an evvel gafletten uyanması, enerji vebirikimlerini, şahsi siyasi hesapları için değil, Türk milletinin huzur ve refahı içinkullanması gerektiğini" savunan Akşener, şöyle devam etti:

"İYİ Parti, millet fakruzaruret içindeyken, gençler geleceğe dair umutlarını yitirmişken, heryeni yavrumuz borç batağının içine doğarken, muktedir geçinenlere şatafattan ve ucuzsiyasi hesaplar yapmaktan uzak durmayı önerecek ve ülkemizi uçurumun kenarındankurtarmanın mücadelesini verecektir.Bir iktidarın öncelikli görevi, olup bitenlerden sızlanmak değil, çözüm üretmek ve aynızamanda siyasetin tüm unsurlarını bir araya getirerek, ortak bir dil, ortak bir duruşsergilenmesine öncülük etmektir. İYİ Parti bu noktadaki tarihi sorumluluğunun farkındadır.İYİ Parti, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' şiarına samimiyetle ve kararlı bir şekilde bağlıdır."

Akşener, demokrasinin değer ve kurallarının çok açık olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Yargının ve muktedirlerin, budeğerlere ve kurallara hiçbir müdahale hakkı yoktur. Bu alandaki müdahaleler milli iradeyedarbe niteliği taşır. Bir kişi ya da zümrenin siyasi ikbal ve menfaatlerini korumaya yönelikhukuku tümüyle reddeder ve karşı çıkar. İYİ Parti, 'Adalet mülkün temelidir' şiarına kayıtsız şartsız bağlıdır. Milli iradenin adaletli birşekilde temsili de ülkeyi yönetenlerin sorumluluğu altındadır. Temsilde adaleti sağlayacakkurumların güvenilirliğini yeniden tesis edebilmek için gerekli adımlar bir an önceatılmalıdır."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 22:25

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Haziran 2019