FOX sunucusu itiraf etti: 10 yıldır ellerimi yıkamıyorum

ABD'nin önde gelen medya kuruluşlarından biri olan Fox News'in spikerlerinden Pete Hegseth, canlı yayında 10 yıldır ellerini yıkamadığını açıkladı.

12 Şubat 2019 Salı 16:03
FOX sunucusu itiraf etti: 10 yıldır ellerimi yıkamıyorum

ABD'nin en büyük televizyon kanallarından Fox News'un sunucularından Pete Hegseth, canlı yayında 10 yıldır ellerini yıkamadığını söyledi.

Princeton Üniversitesi'nden 2003 yılında mezun olan ve ardından Harvard Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Hegseth, çıplak gözle göremediği için mikropların gerçek olmadığını düşündüğünü belirtti.

Kendini korumak için aşı olduğunu kaydeden Hegseth, 2019 yılında, "canlı yayın dışında söylediklerini canlı yayında da söyleme" kararı aldığını aktardı.

Kendisiyle beraber programı sunan meslektaşları Ed Henry ve Jedediah Bila'nın kalan pizza parçalarını yemesiyle ilgili şaka yapmaları üzerine Hegseth bunu söyledi.

Hegseth'in sözlerine kimi sosyal medya kullanıcıları mikropların abartıldığını söyleyerek destek verirken, kimileri ise elleri yıkamanın hijyen için gerekli bir şey olduğu yorumunu yaparak karşı çıktı.

"Şaka yaptım"

Hegseth, daha sonra USA Today gazetesine yaptığı açıklamada ise sözleriyle şaka yaptığını belirtti:

"İnsanların ceplerinde şişelerce Purell (el temizleme jeli) ile dolaştıkları bir toplumda yaşıyoruz, ellerini günde 19 bin defa yıkarlarsa hayatlarını kurtaracaklarını düşünüyorlar.

Tabii ki kendime bakıyorum ancak bazı şeylerle ilgili olarak bu kadar takıntılı davranmıyorum."

BBC Türkçe'nin aktardığına göre, Hegseth, sözlerine gelen tepkilere karşılık insanların bazı şeyleri "kafalarının patlamasına yol açacak kadar çok ciddiye aldığı" yorumunda bulundu.

Trump'ın el yıkama takıntısı var

ABD merkezli Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'ne göre elleri düzenli olarak yıkamak mikroplardan arınmak ve hastalıktan korunmak için alınabilecek en iyi önlemlerden biri...

Fox televizyon kanalına sıkça röportaj veren ABD Başkanı Donald Trump, birçok defa mikroplara karşı aşırı derecede takıntılı olduğunu itiraf etmişti.

1997 yılında yazdığı kitapta Trump, Amerikan toplumunun gereksiz yere çok fazla el sıkıştığını, kendisinin ise temiz el takıntısı olduğu için mümkün oldukça sık ellerini yıkadığını söylemişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 16:03

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ekim 2019