• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İtalya'da halk gıda alabilmek için bileziklerini rehin veriyorlar

Ekonomi ve sağlık sisteminin çöktüğü ülkelerin başında gelen İtalya'da gıda alabilmek için halk bileziklerini rehin veriyor. Birçok kişi ise gıda alamadan evlerine elleri boş dönüyor.

Yeniakit Publisher
2020-04-18 12:20:00 - 2020-04-18 12:25:02
İtalya'da halk gıda alabilmek için bileziklerini rehin veriyorlar

Koronavirüse hazırlıksız yakalanan Avrupa, salgın karşısında diz çökmüş durumda. Avrupa'da koronavirüs salgınından en ağır etkilenen ülkelerden İtalya'da derinleşen ekonomik kriz halkı çıkmaza soktu. Bir aydır karantina altında geçim sıkıntısı çeken Torino şehrinde halk, gıda ürünü alabilmek için değerli eşyalarını rehin bırakıyor. İtalya'nın üçüncü büyük şehri Torino'da rehin işleminin merkezi olan Monte dei Pegni'de uzun kuyruklar oluştu.

Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en ağır etkilenen ülkeler arasında yer alan İtalya'da derinleşen ekonomik kriz de halkı etkilemeye başladı.

İtalyan gazetesi La Stampa'nın haberine göre bir aydır karantina şartları altında geçim sıkıntısı çeken Torino şehrinde halk, gıda alabilmek amacıyla değerli eşyalarını rehin karşılığı vermeye başladı.

Torino'da rehin işinin yapıldığı Monte dei Pegni'de sabah saatlerinden itibaren uzun kuyrukların oluştuğu, karantina tedbirleri nedeniyle gün içinde kısıtlı sayıda kişinin değerli eşyalarını paraya dönüştürebildiğine dikkat çekilen haberde, çoğu kişinin eli boş şekilde evlerine döndüğü de kaydedildi.

Kuzey İtalya'da bulunan Torino, Roma ve İtalya'dan sonra ülkenin en büyük üçüncü şehri konumunda. Şehirde salgın nedeniyle yaşanan ekonomik kriz sonucu yoğun işten çıkarmalar ve ücretsiz izinler yaşandı.

Geçen hafta mafyanın ekonomik darboğaz yaşayan İtalyan şehirlerinde halka yardım yapmaya başladığı ve devletin yerini aldığına yönelik haberler medyaya yayınlanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

fetösavar

gençler bosnayı iyi okuyun. bugünleri anlayacaksınız... 92 martında yarım ay (aynı bu yıl gibi) yapılan eğitimle başlayan acı, açlık, ve zulum dolu yılları okuyun. bir projeksiyon yapın bugüne...
 • Yanıtla

mümtaz

çok ah aldınız tüm dünyayı acılar içinde boğdunuz daha düne kadar çakallar gibi türk karasularını gaspetmeye çalıştınız libyada 2 milyondan fazla müslümanı katlettiniz . akdenizden gelen mültecilerin gemilerini batırdınız . afrikayı açlığa mahkum ettiniz içinizdeki müslümanları boykot edip ötekileştirdiniz.3sınıf insan muamemelesi yaptınız o kadar kötüsünüz ki yaşlılarınızı yük görüp doğal seleksiyon diyip ölmelerini istediniz avrupa umarım bunlardan ders çıkarır insana yakışır bir medeniyete evet dersiniz yok hayır diyorsunuz inşallah tez zamanda batasınız ve kimsenin artık canını yakamayasanız
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23