İşte Erdoğan'ın 'atom karınca' dediği bakan!

Yeni sistemin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank için, "Ona atom karınca diyebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 22:37
İşte Erdoğan'ın 'atom karınca' dediği bakan!

Başkan Erdoğan, yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank için, "Gayretli, pratik, zeki, tuttuğunu koparır, 'atom karınca' diyebilirsiniz" nitelendirmesi yaptı.

VARANK'IN İLK AÇIKLAMASI "YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR" OLDU

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görevlendirilen Varank, törenle görevi devraldı.

Varank, devir teslim töreninde, "Yapacak çok işimiz var, çok yoğun bir gündemimiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın vizyonunu hayata geçirmek için "Bismillah" diyerek hemen çalışmaya başlayacağız. Rabb'im inşallah milletimize karşı bizleri mahcup etmesin, bizlere hayırlı, faydalı hizmetler yapmayı nasip etsin" ifadelerini kullandı.

 

 

"VARANK'A ATOM KARINCA DİYEBİLİRSİNİZ"

Açıklamalarıyla Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığındaki yoğun çalışma temposunu bakanlığı döneminde de devam ettireceği mesajını veren Varank'tan, Başkan Erdoğan da övgüyle söz etti. Erdoğan, kabinede yer alan yeni isimlere ilişkin değerlendirmesi sorulduğunda, "Mustafa Varank'ı zaten tanıyorsunuz, Sanayi ve Teknoloji Bakanı'mız. ODTÜ mezunu, Amerika'da yüksek lisans öğrenimi oldu. Gayretli, pratik, zeki, tuttuğunu koparır, 'atom karınca' diyebilirsiniz." ifadesini kullandı.

 

"ERDOĞAN'A EN YAKIN İSİMLERDEN BİRİ"

Başkan Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden biri olan Varank, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle 2014'te Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görevlendirildi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2018 Çarşamba 22:37

YORUM YAZ

 • Mehmet gülerMehmet güler8 ay önce
  ... K.kartı magdurlarına cözüm üretin yoksa daha kötü olacak...
 • hercaihercai8 ay önce
  bilal, sana da o gozluk cok batmis! Fitneci!
 • hasanhasan8 ay önce
  dolar 5 tl iyi geceler turkiye...
 • bilalbilal8 ay önce
  Kıskanmayın be kopya helihopterimizi. Siz Marsa gidiyorsunuz. Biz sizi kıskanıyormuyuz. Güneş gözlüğüde pek yakışmış ama.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019