İstanbul'da otopark soygunu! Ücretler cep yakıyor

Vatandaşların araçlarına yer bulmakta büyük zorluk çektiği İstanbul'da, araçlarını otoparka bırakanlardan fahiş ücretler isteniyor.

18 Nisan 2019 Perşembe 14:49
İstanbul'da otopark soygunu! Ücretler cep yakıyor

Park sorununun büyük bir sorun olduğu İstanbul'da vatandaşlar otoparkların fahiş ücretlerden şikayetçi. İstanbul'un birçok noktasında bulunan özel otoparklarda vatandaşlardan astronomik ücretler isteniyor. İstanbul'un merkezi olarak bilinen Taksim bölgesinde 1 saatlik otopark ücretleri 20-25 lira arasında olurken, Ortaköy, Bebek gibi bölgelerde ise bu ücretler daha da uçuk durumda.

1 saat 2 dakikaya 20 TL

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nin altında bulunan bir otoparka giren vatandaş gördüğü manzara karşısında şaşkınlık yaşadı. Adliyede kısa bir işi olan vatandaş aracını bıraktığı Park Çağlayan otoparkından çıkarken 1 saat 2 dakikalık park ücreti için 20 TL ödedi. Şaşkınlığını gizleyemeyen vatandaş alınan fahiş otopark ücretlerine isyan etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 14:56

YORUM YAZ

  • Berk sevenBerk seven1 ay önce
    Ben ücretlerin yüksek oldugunu düşünmüyorum .Sonuçta İstanbul gibi dünyanın sayılı Başkentlerinden birinde yaşıyoruz , altımızdaki arabalar 150-200.000 - tl değerinde . Utanırım ben 25-30 tl otopark ücretine itiraz etmeye. Gerçi insanımızda utanma duygusu kaldımı ? Takdir sizlerin..
  • ali gercekali gercek1 ay önce
    Pardon da arabanızın değeri minimum 40-50.000-tl . yapmayın Allah aşkına . 3 ün 5 in hesabını yapacaksanız metro , metrobus , tranvay var istanbul un her kösesine. Hem lüks içersinde yaşayayım, hem de bedel ödemeyeyim mi diyorsun ? Yok koçum oyle bir dünya.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mayıs 2019