AK Parti grubu teklif etti! İstanbul’daki öğrencilere bir müjde daha

İBB Meclisi’nde AK Parti grubunun öğrenci aylık abonman ücretini 40 TL’ye indirme teklifinin kabul edilmesinden sonra bir müjde daha geldi. Yine AK Parti grubunun teklifiyle, liseden mezun olan ancak üniversiteye yerleşemeyen gençler ‘öğrenci indirimi’nden yararlanabilecek.

12 Eylül 2019 Perşembe 13:55
AK Parti grubu teklif etti! İstanbul’daki öğrencilere bir müjde daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti grubu, öğrenci akbilinin kapsamıyla ilgili tasarıyı Meclis gündemine sundu. Tasarıya göre, liseden mezun olan ancak herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen gençler ‘öğrenci’ statüsünde kabul edilerek aylık 40 TL karşılığında abonman tarifesinden yararlanabiliyor. İBB Meclisi’nde görüşülen söz konusu teklif, kabul edilerek yürürlüğe girdi.

"Hayırlı olsun"

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, şu ifadeleri kullandı:

“İBBMeclisi İBB AK Parti Grubu olarak, öğrencilerimize sağladığımız aylık abonman indirimini şimdi de liseden mezun olduktan sonra üniversiteye giremeyen öğrenci kardeşlerimiz için de uyguluyoruz. İBB AK Parti Grubu olarak verdiğimiz teklif meclisimizden geçti. Hayırlı olsun.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 13:55

YORUM YAZ

 • bahabaha5 gün önce
  Utanmadan müjdeli haber diye sunuyorsunuz bir de...AKP iktidardayken indirimlerin esamesi okunmuyordu...
 • Cemil cabukCemil cabuk5 gün önce
  Az olmus buyuksehir belediyesinin yillardir fazla aldigi akbil ucretlerinin farklarini hesaplayip akbillere yatirsinlar
 • Suleyman duruSuleyman duru5 gün önce
  Buyuksehir belediyesi akp deyken neden bu indirimler ve mujdeler verilmiyordu diye sorarlar bence
 • MustafaMustafa6 gün önce
  AKP müjde vermek istiyorsa yakıttaki ÖTV'yi kaldırsın. Fiyatlar zaten kuruşa düşer. Yada benim dinimde itibar saray değil Halife Ömer'in yamalı hırkası. ÖTV'yi, itibar saraydır diyen Muaviye izinden giden kesim ödesin.
 • tr35tr356 gün önce
  akdeniz, ak - g adamın vd.. belediye meclisinde önerge verilir meclis önergeyi kabul ederse o önerge yürürlüğe girer. sizin gibi aklı gıtlara bişeyler anlatmak çok zor. ekremın yapmış olduğu finansal düzenlemeler (zamlar!) belediye meclisine geldi mi. hayır. adam şirkete talimat verir şu zamları yap der. yaparlar. sizin zihniyetiniz bozuk. biraz araştırın bilgilenin cahil cahil yorumlar yapmayın. ak partnin istanbula yapmış olduğu hizmetler ortada kimse inkar edemez inkar eden varsa da allah belasını versin.
 • AKDENİZAKDENİZ6 gün önce
  halk ekmekde zam olunca İMAMOĞLU zam yaptı ikart indirimi mdirim olunca AKP grup teklifiyle oldune güzel habercilik bravo size
 • AK-GAK-G6 gün önce
  Halk Ekmeğe zamı İmamoğlu yaptı. Öğrenci akbiline indirimi AK parti grubu yaptı. İkisi de İBB'de oluyor ama zammı İmamoğlu, İndirimi AK Grubu yaptı. Pes hakkaten pes....
 • AdamimAdamim6 gün önce
  Madem müjde vermek bu kadar kolaydı da akp liler25 yıl boyunca niye yapmadi
 • meşemeşe6 gün önce
  türkiyenin her ilindeaynıolmasıgerekir , sadeceistanbuldaolursa haksızlık olur, asgariüçretle geçinenkişlerden yol üçretihiçalınmasın, dagalgazelettiriksuüçretindende indirimyapılsın ,evkirasının yarısınıbelediyeler versin,asgariüçretalankişlerinçoçuklarındanservisparasıalınmasın ,herservis ondabirkişinin servisparasınıasgari üçretliçalışanın çoçuguna versin , servisihalesözleşmesi bu şekildeolsun, şehiriçi taksiler pilakasımilyarlık,hiç vergivermiyorlarpilakayı kirayaverip haksızkazanç saglıyorlar , pilakayıda belediyede adamı olanalıyorçokçüzü birparaya, bu haksızlıkta önlenmeliaçıkartırma ile verilmeli pilaka verilirkende bu ve bunabenzerşart larkonmalı,vepilkalar 5yıllıgınaverilmeli ömürboyupilaka lariptaledilmeli, herkesinfaydalnaması saglanmalı ,şehiriçidolmuşvemünü büslerde aynışekilde olmalı dır,mademtürkiyededemokrasivarherkesfaydalanmalı adamıolandeyil,istanbuldabinlerce taksibinlercedolmuşbinlerce halkotobüsü varbir tanesi asgariüçretle çalışan kadarvergivermiyor , bu nasıladalet bu nasıldemekrasi,yabir tanesi çıksın benşukadarparakazandim sukadar vergiverdimdesin , avukatlarbirdilekceyazar 450liraalır vergiyegelincebirasgariüçretlikadarvergivermezler, bunasıl adaletnasıldemokrasiya ,yıllardırhepaynıaynıtasaynıhamamdevamediyor , benimtemennimherkesineşitvergivermesiadaletvedemokrasiherkesiçin olmalı ,
 • taner doğantaner doğan6 gün önce
  imamaoğlu farkı önceden böyle indirim haberleri alamzadık eeee başkanı örnek aliı bu tür girişimler yapmaları çok güzel.ak parti grubunu kutluyorum
 • hakanhakan6 gün önce
  yorumların bazıları ne kadar saçma. İmamoğlu hangi vaadini yerine getirmiş. adam gelir gelmez belediyenin idaresindeki her şeye zam yaptı. ak parti önceden neden yapmadı diyen sahtekarlar. İstanbul gibi yerde yaşamaya hakkınız yok, istanbulu bok götürse yeridir. istanbulun bir ucundan diğer ucuna rahat ulaşım var ise bu akparti sayesindedir. haliçte bok kokusu çekmiyorsan bu da akparti ve RTE sayesindedir.bu seçimde herkes birşeyler vadettti ekrem hiç bi vaadini gerçekleştirmedi hatta halka kazığın alasını da soktu. mecliste ak parti grubu biz seçimden önce ak parti olarak vadettiğimiz şeyleri şimdi meclis grubu olarak gerçekleştirmek istiyoruz dedi ve mecliste önerge vererek parti grubu olarak da kabul ettiler.kimse 25 yıldır RTE veakpartinin yaptığını inkar edemez. inkar edenleri aklında sorun vardır yada işlerine gelmiyordur. marmarayı yapıyor hizmete acıyor. ak parti yaptı deyince babasının parasıyla mı yaptı. yapmasa da niye yapmadı dersiniz. nankörler
 • OkurOkur6 gün önce
  Haber yanlış; Bu indirime yol açan İmamoğlu'dur. İmamoğlu kazanınca öğrencilere indirim yapmak istedi, AKP grubu bunu reddederek daha fazla indirim için yeni bir önerge verdi. Adama sorarlar 15 senedir İstanbul elinizdeydi de ancak mı aklınıza geldi diye. İndirimi yaptıran İmamoğlu'dur. Gerisi boş laf, ve hatta yalandır.
 • DEMİR DEMİR 6 gün önce
  Siz indirin CHP hanesine yazılsın bunu sizin yaptığınızdan kimin haberi var
 • BİLALBİLAL6 gün önce
  Haberde ısrarla akp teklif etti diye geçiyor komik. 25 yıldır neden yapmamışlar? İmamoğlu yaptı diyeceksiniz
 • ihsanihsan6 gün önce
  ÖMÜR BOYU MU
 • tunatuna6 gün önce
  İmamoğlu yapmadı sanki.. Bundan önceki dönemde NEDEN yapılmadı acaba diye sorarlar adama..
 • Ahmet ORHANAhmet ORHAN6 gün önce
  İŞÇİYE YAPIN LİSE MEZUNUNUNA DEĞİL.Lise mezunu üniversiteye yerleşememiş, buna indirim yapmanın ne anlamı var?
 • Duyarlı vatandaşDuyarlı vatandaş6 gün önce
  O zaman bütün lise mezunları indirimli binebilecektir. Bu indirim ne zamana kadar sürebilir?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019