İstanbul ve İzmir'i bağlayan yeni otoyol rahat nefes aldırdı

İstanbul ile İzmir arasında 8,5 saat olan seyahat süresini 3,5 saate indiren yeni otoyolda bayram dönüşü trafik yoğunluğu yaşanmazken vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.

15 Ağustos 2019 Perşembe 08:27
İstanbul ve İzmir'i bağlayan yeni otoyol rahat nefes aldırdı

Kurban Bayramı tatilinin son gününde vatandaşların dönüş yolculuğu başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen, İstanbul ile İzmir arasında 8,5 saati bulan seyahat süresini 3,5 saate düşüren otoyolda trafik akıcı bir şekilde ilerliyor.

Bursa Batı Gişeleri'nde otoyol ücretini nakit ödeyen vatandaşlar kuyruk oluştururken, Hızlı Geçiş Sistemi'nin olduğu noktalarda trafik yoğunluğu oluşmadan geçişler sağlanıyor.

Görevliler, kuyruk oluşan gişelerde trafiğin aksamadan devam etmesi için sürücüleri yönlendiriyor.

Önceki tatil dönüşlerinde yoğunluk oluşan İstanbul-İzmir kara yolunda ise yoğunluk yaşanmazken, trafik normal seyrinde akıyor.

Fiyatlarda indirim talebi

Otoyolu kullanan sürücüler, yoldan memnun olduklarını ve ancak fiyatlarda indirim beklediklerini söylediler.

Aydın'dan Bursa'ya giden Özgür Yüksel, yeni yolu beğendiklerini ifade etti.

Yüksel, iş gereği çok seyahat ettiğini dile getirerek, "Fiyatın düşmesini ümit ediyoruz. Beni trafikten kurtardı, o anlamda iyi" dedi.

İzmir'den Bursa'ya giden Vezir Tarla ise otoyolun çok rahat olduğunu belirterek, "Normalde 6-7 saat süren yol şimdi kısa. Fiyat biraz iyi olsa daha iyi olabilir. Bundan sonra yolu kullanmaya devam ederiz" ifadesini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Ağustos 2019 Perşembe 08:27

YORUM YAZ

 • HkhkHkhk1 ay önce
  Trafik yogunlugu yasanmiyor dogru.. 500 lira otoban gecişi mi olur? .. kullanamıyor millet pahalı diye
 • Leyla Leyla 1 ay önce
  Sayın CUMHUR BAŞKANINI MIZ Dan ALLAH Razı olsun ALLAH başımızdan esmesinAllah üzün sağlıklı ve mutluömür versin 
 • ahmetahmet1 ay önce
  Trafik yogunlugu yaşanmamiş, neden tragik yogunlugu olsunki, o yollardan gidenler kim belli zaten, normal calişan bir insan sadece yol masrafi olarak 500 TL den fazla veremez...
 • UYUR GEZER AYDIN TAYFASI SEBEP NE KİM OSMANLIYI YIKAN JONTÜRKLER SİZİN BU ÜLKEYE NEKAZANDIRDI ÖZGÜRLÜKSE PETROL KİME KALDI KAFANIZIN BASMADIĞINOKTA BURASI AÇ AYI OYNAMAZ OYNASADA BUKADAR UYUR GEZER AYDIN TAYFASI SEBEP NE KİM OSMANLIYI YIKAN JONTÜRKLER SİZİN BU ÜLKEYE NEKAZANDIRDI ÖZGÜRLÜKSE PETROL KİME KALDI KAFANIZIN BASMADIĞINOKTA BURASI AÇ AYI OYNAMAZ OYNASADA BUKADAR 1 ay önce
  HANİ İNGİLİZLERİ YUNANLILARI YENDİK DİYEN MALAR MUSUL KERKÜK TÜRKMEN ŞEHRİ NEDEN İNGİLİZ LERİ ORADANDA ATMADI ATSAYDIDA ORADAN GÜNLÜK 1BİLYON VARİL İN ÜSTÜNDE GELEN PETROLPARALARINLAN BEDAVA YAPILIRDI
 • ihsanihsan1 ay önce
  ne oldu chpkk lılar hani karşıydınız otoyola niyye gidip geldiniz kullandınız
 • KaanKaan1 ay önce
  İzmir istanbul arasındaki otoyola 256 tl otoyol ücreti ödeyen vatandaş memnunmuş? Eh ver mehteri...
 • Toyota Toyota 1 ay önce
  Bu devirde nakit gişesi nedir ya?. İstanbul da köprülerden bile kalkalı bayağı oldu
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Son model arabalarla, 160 km hızla bu yollarda gidip, sonra Erdoğana küfreden nankörler için yol yapılmamalı.Paralar fakir , fukaraya aktarılmalı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019