• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul Valisi'nden ölü bulunan İngiliz ajanıyla ilgili açıklama!

Beyoğlu'nda cesedi bulunan eski İngiliz istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier ile ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Arkadaşlarımız çalışıyor. Gelişme olduğu zaman sizlerle paylaşacağız." dedi. Sabah saatlerinde ise Le Mesurier'in ofisine dikkat çeken bir kargo paketi geldi.

2019-11-12 14:04:00 - 2019-11-12 14:16:19
İstanbul Valisi'nden ölü bulunan İngiliz ajanıyla ilgili açıklama!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Başakşehir'de yapımı süren şehir hastanesinde incelemelerde bulundu. Vali Yerlikaya incelemelerinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"Arkadaşlarımız çalışıyor"

Vali Yerlikaya, dün evinin önünde ölü bulunan eski İngiliz istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier ile ilgili soruşturmasdaki son gelişmelerin sorulması üzerine, "Arkadaşlarımız çalışıyor. Cumhuriyet Başsavcılığımız, emniyetimiz çok yönlü olarak konuyu aydınlatmak için gayret gösteriyor. Dün bir açıklama yaptım bununla ilgili. Yeni bir açıklama yapmamızı gerektirecek gelişme olduğu zaman sizlerle paylaşacağız" dedi.

Gelen kargoda dikkat çekici detay

Eski İngiliz istihbarat subayının ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor. Le Mesurier'in evinin bulunduğu sokakta sessizlik hakim. Sabah saatlerinde Le Mesurier'in ofisine kargoyla paket geldi.

Kargo paketinin üzerinde Nihad Sarmini isminin yer aldığı görüldü. Sarmini'nin sosyal medya hesabından eski istihbarat görevlisinin ölümü sonrasında paylaşımlar yaptığı görülürken "Bu sabah büyük bir şok oldu. James Le Mesurier bize her toplantıda "daha fazla hayat kurtarmak için ne yapabiliriz derdi. Huzur içinde yatsın" ifadelerini paylaştı. Sarmini'nin sosyal medya bilgilerinde Suriye İdlib'li olduğu görülüyor. Kargo çalışanı kapının mühürlü olması nedeniyle paketi geri götürdü.

Eşi evin önüne çiçek bırakmak istedi

Le Mesurier'in eşi Hedving Christina'nın arkadaşları gün içinde evin bulunduğu sokağa geldi. Hayatını kaybeden eski İngiliz istihbarat görevlisinin eşinin de evin önüne çiçek bırakmak istediğini belirten kadınlar basın mensuplarını görünce uzaklaştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Payitaht filmindeki İngiliz ajanların hikayesine benziyor
 • Yanıtla

Ahmet

Payitaht filmindeki İngiliz ajanların hikayesine benziyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23