• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi eğitimde ön planda

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi doğa harikası kampüsünde deneyimli akademik kadrosu, tam donanımlı derslikleri, teknolojik araştırma altyapısı, uluslararası işbirlikleri ve yurtdışında eğitim imkânları ile öğrencilerine iyi bir eğitim sözü veriyor. İZÜ 8 fakülte çatısı altında toplam 35 lisans programında öğrencilerine eğitim fırsatı sağlıyor.

2019-07-27 11:30:00 - 2019-07-27 11:30:39
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi eğitimde ön planda

Tarihin, şehrin ve doğanın iç içe olduğu kent içinde bir kampüs üniversitesi olan İZÜ öğrencilerine asırlık çınarların gölgesinde eğitim fırsatı sağlıyor. İZÜ’nün Halkalı’da bulunan ana kampüsü, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un öğrenci ve hocalık yaptığı Baytar ve Ziraat Mektebi’nin tarihi binasını içerisinde barındırıyor.  Halkalı Kampüsü ile birlikte Eyüp, Fındıklı ve Altunizade gibi yerleşkeler ile şehrin merkez noktalarında öğrencilerini bekliyor.

İlim Yayma Vakfı’nın yarım asırlık eğitim tecrübesini, deneyimli ve aktif akademik kadrolarıyla pekiştiren İZÜ, Türkiye’de yüzde 100 doluluk oranı ile en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında yer alıyor.

İZÜ’de lisans programlarına başvuran tüm öğrencilere tam veya kısmi burslar veriliyor. Bununla birlikte derece, konukevi ve ihtiyaç bursu imkânları da sağlanıyor. Ayrıca tüm öğrenciler kontenjan dâhilinde normal öğrenim süresine ilave bir yıl süresince ücretsiz çift anadal ve yandal yapabiliyor.

1 milyon kitap kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük kütüphanelerinden biri olan İZÜ Merkez Kütüphanesi ve son teknoloji ürünlerin kullanıldığı araştırma laboratuvarları bilgi edinmek, edinilen bilgileri test etmek ve yeni buluşlar ortaya koymak için öğrencilere büyük kolaylıklar sağlıyor.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, yabancı dili, eğitimin ayrılmaz bir parçası kabul ediyor. Tüm öğrencilerine ilave ücret ödemeden İngilizce, Arapça, Rusça, İspanyolca ve Çince başta olmak üzere en az üç yabancı dil öğrenme imkânı tanıyor. Bunun yanı sıra ELS eğitimi kurumu ile yapılan anlaşma sonucundaABD’de 140 farklı kampüste dil eğitimi fırsatı sunuyor.

İZÜ, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Asya’dan Amerika’ya kadar dünyanın faklı ülkelerindeki üniversitelerle yapılan anlaşmalarla, öğrencilerine 3 kıtada eğitim fırsatı sunuyor. En çok tercih edilen öğrenci değişim programlarından biri olanErasmus’ta26 ülkeden 50’den fazla üniversiteyle anlaşması bulunuyor. Uluslararası öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiğiİstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde, 84 farklı ülkeden 1600’den fazla uluslararası öğrenci eğitim görüyor. Bu özellikleriyle İZÜ, Uluslararası bir üniversite olarak öne çıkıyor.

Yıl içerisinde 600’den fazla etkinlik ile İstanbul’un en aktif üniversitelerinden biri olan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde, aktif olarak faaliyette bulunan 30 öğrenci kulübü bulunuyor.

Teknoloji ve girişimciliği eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak gören İZÜ, bünyesindeki Kariyer Merkezi ile bilimin getirdikleri yenilikleri sektör vetopluma kazandırmayı hedefleyerek öğrencilerin ulusal ve uluslararası projelerde yer almasını sağlıyor. Yıl boyunca düzenlenen kariyer fuarları ve eğitimlere katılarak Türkiye'nin önde gelen yöneticileriyle birebir görüşüp mezun olmadan iş teklifi almaya kadar çeşitli fırsatlar sunuyor.Bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisi ve Kuluçka Merkezini bir adım daha ileriye taşıyarak İZÜ Teknopark’ı kurmaya hazırlanan üniversite hem bilime hem ülke ekonomisine katkılar sağlamayı hedefliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı