3. Havalimanı’nın adı ne oldu? İstanbul 3. havalimanının ismi açıklandı!

AK Parti iktidarında hayal olarak görülen dev projeler birbiri ardına açılmaya devam ediyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli v.s derken şimdi de dünyanın gıpta ile baktığı 3. Havalimanı… 29 Ekim’de birinci etabı hizmete girecek olan 3. Havalimanın ismi merek ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir ismi işaret etmişti. Peki 3. Havalimanının adı belli oldu mu? 3. Havalimanı’nın ismi, adı ne olacak?

22 Eylül 2018 Cumartesi 13:00
3. Havalimanı’nın adı ne oldu? İstanbul 3. havalimanının ismi açıklandı!

AK Parti iktidarında hayal olarak görülen dev projeler birbiri ardına açılmaya devam ediyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli v.s derken şimdi de dünyanın gıpta ile baktığı 3. Havalimanı 29 Ekim’de hizmete girecek olan 3. Havalimanın ismi merek ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir ismi işaret etmişti. Muş Havalimanı'nın ismi Sultan Alparslan Havalimanı olarak açıklanmasından sonra peki 3. Havalimanı’nın ismi, adı ne olacak? merak konusu oldu.

29 Ekim'de açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı'nda hazırlıklar devam ediyor. Havalimanının son hali görüntülendi. İGA Havalimanı İşletmesi Genel Müdürü Samsunlu, havalimanının adı ile ilgili tartışmalara ilişkin, “İsim konusu, yönetim kurulu üyelerimizin dünya genelinde yaptıkları araştırma çalışmaları ve ilgili mercilerle yapılacak değerlendirmeler sonucu alınacak kararla belirlenecek.” ifadesini kullandı.

3. Havalimanı’nın ismi ne olsun? İstanbul 3. Havalimanı adı için önerilen isimler

 Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanında hayata geçirdiği "dev projelerden" olan ve İzmit Körfezi’nin "gerdanlığı" olarak nitelendirilen Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarfından açıldı. İstanbul Boğazı'nın altından geçecek bir demiryolu tüneli ile ilgili ilk düşünce 1860 yılında Sultan Abdülmecid tarafından dile getirildi. Abdülhamit Han’ın bu hayalini torunları hayata geçirdi. Asya ile Avrupa kıtaları arasında denizin altından kesintisiz demiryolu ulaşımı sağlayacak dünyanın en büyük ve önemli projelerinden Marmaray, 29 Ekim 2013’te açıldı.

THYİGA alımları 3. havalimanı personel alımı 3. havalimanı iş başvurusu formu! | THY personel alım başvuru formu!

Dev projelerden biri olan İstanbul’un iki yakasını deniz altından birbirine bağlayacak ve Göztepe-Kazlıçeşme arasında ulaşımı 15 dakikaya indirecek Avrasya Tüneli’nin açılışı 21. Aralık 2016’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Türkiye’yi şaha kaldıran dev projelere her geçen gün yenisi ekleniyor.

3. HAVALİMANI'NIN İSMİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Anadolu Ajansı Editör Masası’nın konuğu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da inşa edilen ve 29 Ekim’de açılışı yapılacak 3. Havalimanı isminin ne olacağı şeklindeki soruya cevap vererek, İsim konusuna gelince son 16 yılda ve öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda yaptıklarına bakılırsa niye Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismi olmasın.” dedi.

ABDÜLHAMİT HAN HAVALİMANI

Habertürk yazarı Sevilay Yılman da 3. havalimanının adının açıklandığını iddia etti. Sevilay Yılmaz, "Üçüncü havalimanının adı Abdülhamid Han Havalimanı olacak" dedi.

3. Havalimanı’nın ismi ne olsun? İstanbul 3. Havalimanı adı için önerilen isimler

Bunlardan biri de dünyanın en büyük havalimanı olacak olan 3. Havalimanı. 29 Ekim 2018’den itibaren hava trafiğine açılması planlanan İstanbul’un yeni havalimanı için şimdi de gündemde ‘ad tartışması’ var. Peki 3. Havalimanı’nın adı  ne olacak? 3. Havalimanının adı belli oldu mu? 3. Havalimanı’nın ismi ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ne ad verileceği konusunda şunları söylemişti: “Atatürk Havalimanı olarak görüyorsunuz zaten, Atatürk Havalimanı İstanbul’da var. Birçok yerde de var. Olmayanı buraya vermek çok daha isabetli olur. Yeni yeni bazı isimlerle temayüze etmekte fayda var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Star TV-NTV ortak yayına katılarak merak edilen soruları yanıtladı. Erdoğan, inşası devam eden İstanbul Yeni Havalimanı'nın merakla beklenen ismi hakkında da konuştu. Erdoğan, "Üçüncü havalimanı için aklınızda isim var mı?" şeklindeki soruya Erdoğan, "Sen bir isim verir misin?" sorusuyla karşılık verdi. Gazeteci Nazlı Çelik'in, "Belki bir anket düzenleyebilirsiniz" şeklindeki ifadesi üzerine Erdoğan, "Olabilir. Onun için sabırlı olmakta fayda var. Mesafe alalım. Teklifler geliyor." dedi. Çelik'in, "Atatürk Havalimanı ismi tutulabilir" şeklindeki ifadesi üzerine Erdoğan, "Atatürk Havalimanı, İstanbul'da vardı. Birçok yerde de zaten var. Şimdi olmayanı buraya vermek herhalde çok daha isabetli olur ve yeni yeni bazı isimlerle temayüz etmekte de fayda var. Bu noktada sabırlı olmakta yine ben fayda var diye düşünüyorum. Çünkü biz her işimizi istişare ile yaparız ve istişare bizim en önemli metodumuzdur. Millete danışılabilir veya bizim üst düzey bir istişare kurulu oluştururuz orada bu işin istişaresini yaparız. İlla her şeyde kamuoyuna, millete gitmek, her konuda doğru olmayabilir. Çünkü bu parti rastgele bir siyasi parti değil. Üst düzey istişari kurulları var. Bu kurullarda bunu olgunlaştırıp adımı da atabiliriz." diye konuştu.

"ATATATÜRK YAKIŞIR"

Çıktığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 3. Havalimanı'nın ismi hakkında şöyle konuştu: "Uzlaşmayla koyardım. En çok uzlaşabileceğimiz Atatürk’tür. Hem öbür Atatürk Havalimanı kapanıyor. Atatürk, yakışır. Daha başka bir şey de olabilir. Ama bence Atatürk yakışır"

3. HAVALİMANININ ÖZELLİKLERİ

İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanının temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle saat 16'da atılıyor. Havalimanı 2018'de tamamlandığında 150 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak ve 10 milyar 247 milyon euroya mal olacak. Yap-İşlet-Devret modeliyle ihalesi gerçekleştirilen üçüncü havalimanı tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. İnşaatında kullanılacak demir çelik miktarının 350 bin tona, alüminyum malzemenin 10 bin tona, camın ise 415 bin metrekareye ulaşması beklenen proje, 4 etapta tamamlanacak. Yeni havalimanı tamamlandığında 165 yolcu köprüsü, terminaller arasındaki ulaşımın raylı sistemle yapıldığı 4 ayrı terminal binası, 3 teknik blok ve hava trafik kontrol kulesi, 8 kontrol kulesi, her türlü uçak tipinin operasyonuna uygun müstakil 6 pist, 16 taksi yolu, 500 uçak park kapasiteli toplam 6,5 milyon metrekare büyüklüğünde apron, şeref salonu, kargo ve genel havacılık terminali, devlet konuk evi, yaklaşık 70 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark, havacılık tıp merkezi, oteller, itfaiye ve garaj merkezi, ibadethaneler, kongre merkezi, güç santralleri, arıtma ve çöp bertaraf tesisleri gibi yardımcı tesislerden oluşacak. Yapım maliyetinin 10 milyar 247 milyon euro olması öngörülen havalimanının 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor. İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanı ihalesinde 25 yıllık kira bedeli için en yüksek teklifi, 22 milyar 152 milyon avro artı KDV ile Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon Ortak Girişim Grubu vermişti.

Haber Tarihi: 22 Eylül 2018 Cumartesi 13:00

YORUM YAZ

 • halil45halil4511 sa önce
  ISTANBUL UZAY HAVAALANI- ISTANBUL SKY AIRLINE
 • yusuf abdullahyusuf abdullah1 gün önce
  yeni istanbulveya buyuk istanbul
 • gottikgottik1 gün önce
  Kim yapmış ise isim koyma hakkı da onundur.
 • NihalNihal2 gün önce
  İSTANBUL HAVA LİMANI olsun
 • KARAKURTKARAKURT3 gün önce
  atatürk ismini artık rastgele kullanmayın yeter...milyonlarca yere atatürk ismi verilmiştir adeta tek adres haline gelmiş..sıkmayın artık
 • KARAKURTKARAKURT3 gün önce
  BAŞKAN ERDOĞAN en mükemmeli bu olur
 • TürkTürk3 gün önce
  Gelip geçici değerleri isim olarak koymak saçmadır.Atatürk kalıcıdır. Kurucumuz.Kurtarıcımızdır.Olmasaydı inşaatını yapabileceğimiz toprağımız olmayacakken. Atatürk ismi en iyi yakışır.
 • M.ÖZTÜRKM.ÖZTÜRK3 gün önce
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN
 • AhmetAhmet3 gün önce
  Sultan Abdülhamit Han HavalimanıyadaErbakan Erdoğan Havalimanı
 • HüseyinHüseyin4 gün önce
  Hitler le Atatürk'ü kıyaslayan kafa. Allah akıl fikir versin.
 • murat çelikdemirmurat çelikdemir7 gün önce
  bırakın bu Osmanlı Sevdasını..padişahlarımız becerikli olsaydı zaten imparatorluk korunurdu...İstanbul Havalimanı olsun
 • ŞAHİN AYKAPŞAHİN AYKAP8 gün önce
  3.HAVALİMANI YAPILMASIN DİYE GEZİ KALKIŞMASI İLE ÜLKEYİ ATEŞEVERDİLER. ŞİMDİ DE ADI ATATÜRK OLSUN DİYE HER TÜRLÜ TAKLAYI ATIYOR ŞİZOFRENLER. NE OTURTTU MARREM SİZE BEYA :)
 • timurtimur8 gün önce
  yetmedi mi ataürk ismi.dünyada aynı ismin bu kadar çok yerde geçtiği başka bir ülke yoktur herhalde.bırakın şu ataurk ticaretini artık.ayrıca tüm paralarda aynı kişinin resminin olduğu tek ülkede türkiyeymiş.hitler almanyasında bile bütün paralarda hitlerin resmi yokmuş bu arada..
 • bekirxbekirx8 gün önce
  hazarfen olmalı...
 • ALİ KARAGÖZALİ KARAGÖZ9 gün önce
  CENNET MEKAN (SULTAH ABDÜLHAMİT HAN)DUAMIZ ODUR Kİ DEDEMİZE VEFALI VE LAYIK OLURUZ ALLAH ŞAHİDİM BU İSİM OLACAK İNŞAALLAH.
 • ahmet kelemahmet kelem11 gün önce
  yıllarcaislama hilafete islam dünyasına medeniyet ışığı dünyaya başkent olmuş İSTANBUL ismi yakışır.Dünya da istanbul deyince akla islam medeniyet ve asalet akla gelir.Ve bu isim istanbul hava limanı olarak yakışır.
 • gökhangökhan11 gün önce
  ... olmasın İNŞALLAH da gerisine bakarız
 • EMİNE DOĞANEMİNE DOĞAN11 gün önce
  İNŞALLAH ABDULHAMITHAN OLUR
 • ZEKERİYA 28ZEKERİYA 2812 gün önce
  demedi demeyinabdulhamit han olacak insallah
 • Hacı MuradHacı Murad12 gün önce
  En güzeli Abdülhamid Han
 • STRESSTRES12 gün önce
  arkadaşlar her yerde Abdülhamit Han olacağı yazıyor hayırlı olsun
 • orseorse12 gün önce
  Bence "SULTAN II ABDÜLHAMİT" verilsin
 • ib geib ge13 gün önce
  recep tayyip erdogan
 • Ümit PekcanÜmit Pekcan13 gün önce
  Cennet Mekan Sultan Abdülhamit Han Hz. Vefa Borcumuz Bitmez Ama En Azından Bu Kadarını Elimiz Geldiğince Yapmalıyız
 • mustafamustafa13 gün önce
  Ne akplilerin ne de chplilerin dediği olsun. Herkesi kapsayacak tarafsız bir isim lazım. Kuzey marmara havalimanı, istanbul havalimanı gibi.
 • saddisaddi13 gün önce
  ulan adres bulamdık. her yer atatürk caddesi, atatürk bulvarı atatürk ilk okulu bu ne lan. Abdulhamid Han güzel gider.
 • Ahmet selçukAhmet selçuk13 gün önce
  İstanbul TURAN Havalimanı veya İstanbul Nihal Atsız Havalimanı
 • Murat AlkartalMurat Alkartal13 gün önce
  Adı Büyük Türkiye Havaalanı olsun bence. Madem hedef Büyük Türkiye, bu ad yakışır.
 • DOST 09DOST 0917 gün önce
  BÜYÜK TÜRKİYE HAVA ALANI OLMALI
 • Nihat ÜnsalNihat Ünsal18 gün önce
  Manşette "3. Havalimanı’nın adı ne olacak? İstanbul 3. havalimanının ismi açıklandı!" diye yazıyor... 
 • bülentbülent19 gün önce
  yorumlara baktım da bir çoğu aman ATATÜRK verilmesin diyebelirtmiş yazık valla ...
 • MehmetMehmet29 gün önce
  kisaca Tugra olabilir
 • ahmet yükselahmet yüksel1 ay önce
  türkiyenin en büyük şehri dünyanın incisi yüzyıllardır islam aleminin kalbi başkenti İSTANBUL.kişiler fanidir.Ama dünyaya medeniyet ışığı olmuş bu kadim şehir 3.havaalanını ismiyle taçlandırmalıdır.İSTANBUL DÜNYANIN GÖZBEBEĞİ VE İSLAM COĞRAFYASISININ BAŞŞEHRİDİR.İSTANBUL HAVAALANI YAKIŞIR. BU İSİM DÜNYAYI KUCAKLAR.
 • ayhan dayhan d1 ay önce
  ANADOLU
 • KARAKURTKARAKURT1 ay önce
  en güzel isim ....BAŞKAN ERDOĞAN HAVA LİMANI...çok mükemmel olur..bu nedenle chp liler ve vatan hainleri bu limanı kullanmazlar rahat ederiz
 • haydahayda1 ay önce
  namert ince atatürkmü yaptırdı havalimannını .... konuşma oranın adını halk verecek tasması dışarıdai tatanka muharrem...
 • sezginsezgin1 ay önce
  Atatürk verilmesinde sakın . ...
 • AhmetAhmet1 ay önce
  1071 ISLAM
 • KemalKemal1 ay önce
  Atatürk ismi yakisir....ve tarafsiz baskan oldugunu gösterir..
 • SalihSalih1 ay önce
  Recep Tayyip Erdogan
 • One minut....One minut....1 ay önce
  ONE MINUT olsun...
 • mehmet akif başarmehmet akif başar1 ay önce
  OTTOMAN AİRPORT YAZILSIN Kİ KAFİRLER DÜNYAYA NAM SALMIŞ BİR İMPARATORLUĞUN YIKILMADIĞINI HALA MEVCUDİYETİNİN MUHAFAZAY-I İCRA EYLENDİĞİNİN FARKINA VARSINLAR.....Mehmet akif başar
 • HarunHarun1 ay önce
  Tabii ki kesinlikle gavurların, hainlerin, alçakların, satılmışların inadına inadına Recep Tayyip Erdoğan olmalıdır.
 • kamil Tirnovakamil Tirnova1 ay önce
  Vecihi Hürkuş ta isabetli olabilir...
 • Edhem unalEdhem unal1 ay önce
  receb taib erdogan yakisir
 • mitatmitat1 ay önce
  İSTANBUL OSMANLI HAVALİMANI
 • hercaihercai1 ay önce
  One Minute Havaalani olabilirdi.AmaOSMANLI HAVAALANI daha yerinde olur.
 • hasanhasan1 ay önce
  açıklandı diyorsunuz ne alaka sahtekar mısınız. iyice guven kaybediyorsunuz.
 • SAdasdasdaSAdasdasda1 ay önce
  ANADOLU HAVALİMANI
 • neconeco1 ay önce
  sultan alpaslan hava alanı olabilir
 • m.turkm.turk1 ay önce
  İSTANBUL OSMANLI HAVALİMANI
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc1 ay önce
  1. Halid bin Velid2. Eyyüb Sultan,3. Ak - Semseddin4. Sultan Süleyman5. Genc Osmanveya RTE Airport Istanbul
 • Volkan Volkan 1 ay önce
  Ulu önder Atatürkismi çok güzel yakışır
 • tuzcutuzcu1 ay önce
  Evet çok büyük problem....Ne yapsak ki?
 • MtmtMtmt1 ay önce
  İSTANBUL EYYÛB SULTAN HAVALİMANI
 • GayseriliGayserili1 ay önce
  Mimar sinan
 • MEHMET DUMANMEHMET DUMAN1 ay önce
  eskiler asla bahsi geçen o eski insanların ismi konulmasın özellikle ve özellik asla recep tayip erdogan koyulursafala eşşeklik olur asla ESKİ İSMİ GİBİ ATATÜRK HAVALİMANI OLACAK ÖYLE KALACAK SON
 • iboibo1 ay önce
  Her yer Atatürkbarajindan terminalden parktan, ben bile sasiriyorum.Mustafa Kemal havalani deyin bari.Recep Tayyip Erdogan havalini (baslatan, bitirin odur yakisir Baskana)Ertugrul Gazi havalini (güzel isimin, olmasa Kanal Istanbul yerine, Ertugrul Gazi kanali olurSultan Murad Hüdavendigar havalani (balkanlara kapilari acan osmanli, ve orada ilk sehit olan)Yavuz Sulan Süleyman havalani (avrupa, akdeniz kapilari acan osmanli)Malazgirt havalani Sultan Alpaslan havalaniANLAMLI OLSUN YANI
 • gökhangökhan1 ay önce
  S.A.H ... SULTAN ABDULHAMİT HAN
 • SanSan1 ay önce
  Peşkeş Port olsun. Gelecek nesiller Erdoğan dönemini asla unutmasın diye.
 • Milletin iradesiMilletin iradesi1 ay önce
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN Hava Alanı ismi konulmazsanankörlük yapmış olursunuz.
 • Zehra KipZehra Kip1 ay önce
  ne acidirki birtane olsun hz Ebubekir ilkokulu Yada diger Islam büyüklerinin adlarina bir okul varmi bilen varsa bildirsinler. Ama 1.Sefin adlari verilenlerin sayisi kac tanedir? Hala 1. Sefin adinin verilmesini önerenlere sadece aciyorum
 • Zehra KipZehra Kip1 ay önce
  RESULULLAH HAVA ALANI ; HZ ALI HAVA ALANI yada EHLIBEYT.HAVA ALANI. olabilir ama Tagut anayasasinda bu ismler yasak oldugu icin koyamazlar bu isimleri. Oysa 4 kapisi varsa Hz EBUBEKIR HZ ÖMER HZ OSMAN VE HZ ALI(ra) kapisi olarak anilmasi güzel olurdu. AMA tabiki Recep tayyib Erdoganin adini verecekler Buda güzel olur tabiki Hakkidir vesselam
 • biribiri1 ay önce
  Dünya 5 ten Büyüktür Havalimanı olsun
 • eren cetineren cetin2 ay önce
  Bence tum gecmisi icinde barindiran ihtisami buyuk tum milletlerin beynine kazinmis olan OSMANLIHAVAALANI Olsun !!!
 • Hasan ÇetinHasan Çetin2 ay önce
  Receb Tayyib Erdoğan ismi çok güzel olur.
 • FATİH FATİH 2 ay önce
  Tabiki de R. T. E. HAVA ALANI OLMALI NOKTA.
 • rasim a.rasim a.2 ay önce
  ERDOĞAN HAVA LİMANI
 • A.YücelA.Yücel2 ay önce
  Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı olmalı, sayın cumhurbaşkanımız kendi adını vermek istemez ise Necmeddin Erbakan Havalimanı, Abdülhamit Han Havalimanı, Vahdettin Han Hava limanı vb isimler olabilir. Sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi havalimanı ismi istişare ile konulacak, istişare sonucu konulacak isim de elbette beğenilen bir isim olacaktır.
 • imamimam2 ay önce
  Hakkı hak sahibine teslim etmek insanlığın şanındandır. Kimsenin hayal etmeye bile cesaret edemediği bir havalimanına yapanın adı neden verilmesin? Recep Tayyip Erdoğan Havaalanı olması vefanın gereğidir. Olmazsa mesela "Hezarfen Ahmed Çelebi Havaalanı" neden olmasın. Marmarayıa ilk kez dile getiren Abdülhamidin adı da oraya verilebilirdi. Marmaray kelimesinin hiç bir anlamı yok ki. Yavan bir isim. Yassıadaya verilen isim de yavan. Oraya da "Üç Şehitler" adası dense daha iyi olmaz mıydı?
 • ahmetahmet2 ay önce
  Ya RTE yada Islam Kutuluş Havalimanı
 • ahmet tezcanahmet tezcan2 ay önce
  ABDULHAMİD ERBAKAN HAVA LİMANI OLSUN..KÜFFAR ÇATLASIN
 • biribiri2 ay önce
  Bu Eseri Ülkemize kim kazandırdıysa onun ismi olmalı yani Reis havalimanı
 • C.BayrakC.Bayrak2 ay önce
  Fatih Sultan Mehmet
 • kayıkayı2 ay önce
  BÜYÜK ANADOLU HAVA LİMANI.
 • rgrg2 ay önce
  BÜYÜK DOĞU HAVAALANI.... BÜYÜK ASYA HAVA ALANI... BÜYÜK ANADOLU HAVAALANI...
 • hsyn2802hsyn28022 ay önce
  Ne olacak RTE havaalanı
 • ismail işlekismail işlek2 ay önce
  Receb Tayyib havaalanı adı yeterli soyadına gerek yok
 • abdullah şenerabdullah şener2 ay önce
  hazerfen
 • Bayram YILMAZBayram YILMAZ2 ay önce
  Vecihi HÜRKUŞ havaalanıolsun.
 • CumhurCumhur2 ay önce
  1-İstanbulda yatan Sahabi Efendimiz Halid bin Zeyd Eyüp El Ensari(Radyalluhu Anh) 2-Abdülhamid Han3-Recep Tayyip ERDOĞANBunlardan birisi olabilir.
 • emin abdulhamidemin abdulhamid2 ay önce
  Sultan Abdulhamid’den nefret edenlerin yüzde yüzü Erdoğan’dan da nefret ediyor. Hayranlık duyanların da yüzde 90-95’i Erdoğan ve Akparti’yi destekliyor! Sultan Abdulhamid adı hiçbir yere verilmedi, vefamızı gösterelim 3. Havalimanına Sultan Abdulhamid Han adı verelim.
 • şükrü onukşükrü onuk2 ay önce
  Fırat kalkanı , zeytindalı ve kandil harekatının cesur başkomutanına mareşal ve gazi ünvanı verilip isminin buraya verilmesi uygun olur.
 • ÖMERÖMER2 ay önce
  BENCE PARAYA ÇEVİRİLSİN UYGUN OLMAK ŞARTIYLA İSİM HAKKI SATILSIN İYİ PARA EDER
 • KIYAMETKIYAMET2 ay önce
  Havaalanı ısmı hakkında konusacak en son kısıler CHP dır Butun buyuk projelerın babası Recep Tayıp Erdogan dan baska bır ısım yakısmaz o havalanına Bu kadar engelleme ve sıkıntılara ragmen ıcımızdekı fransızlara ragmen basarıya ulasılan bu projeye baska ısım gıtmez
 • ADEMADEM2 ay önce
  ÜÇ KITANINHAKİMİ (...... OSMANLI HAVALANI ....)DÜNYABUNUHATIRLAMALI. ... Geçmişibizeunutturanlara hatırlatmalı... Güneşinbalçıklasıvanmadığını.
 • Ne olsun?Ne olsun?2 ay önce
  Erdoğan olsun. Olmazsa Abdülhamit olsun. Olmazsa Diriliş olsun. O da olmazsa Menderes veya Turgut Özal olsun. Bunlar da olmayacaksa o zaman Kılıçdaroğlu veya İnce olsun. Akşener de olabilir. Haaaaaaaaa bunlar da olmayacaksa o zaman Pansilvanya Havalimanı olsun.
 • EnverEnver2 ay önce
  İSİM ÖNERİSİHAVAALANI ADI: FATİH 1453ya da II.ABDÜLHAMİTDIŞ HATLAR BÖLÜMÜ KAPISINA: KANUNİ SULTAN SÜLEYMANİÇ HATLAR BÖLÜMÜNE KAPISINA: YAVUZ SULTAN SELİMAdları verilebilir.
 • HayrettinHayrettin2 ay önce
  Avrupalılara "Kızıl sultan" dedikleri ismi sık sık telaffuz ettirmek için ABDÜLHAMİT HAN olmalıdır.
 • Osman ÖzkanOsman Özkan2 ay önce
  3. hava alanımızın ismi. HADİMUL HARAMEYN SULTAN VAHİDEDDİN HAN .istanbul uluslararası hava limanı ismi muhteşem ötesi bir şey olur.vede böyle bir isim vermek gerçekten hür ve bağımsız hiç kimseden emir almayan ve ALLAHDAN başka kimselerden korkusu olmayan bir devlet ve yönetime sahip olduğumuzun nişanesi olur.
 • halil45halil452 ay önce
  erdogan
 • Mehmet DemirtasMehmet Demirtas2 ay önce
  Bir Akpartili olarak veren el alan elden üstündür düsturuyla 15.Temmuz un en büyük siyasi kahramanı sayın Devlet Bahçeli olmasını aşırı bir beklenti ile istiyorum..
 • Kasım GÜNANKasım GÜNAN2 ay önce
  ŞİMDİ #BÜYÜKTÜRKİYE'NİN MİMARI #BÜYÜKUSTA'YA VEFA VAKTİ!29 Ekim 2018'de açılacak dev #İstanbul 3. Havalimanı ismi için https://www.facebook.com/groups/751634111639878/ 'e tıklayın. Hedefimiz, elbirliğiyle Dev Havalimanına #RTE yazdırmak ve Erdoğan'ın diğer dev projelerini tanıtmak. Vefa hizmetine üyelerinizi davet etmenizi ve birkaç dk. ayırabilecek gönüllülerin, facebook'ta #RECEPTAYYİPERDOĞAN HAVALİMANI, instagram'da @rte_havalimani ve twitter'da @Erdogan_Airport sosyal medya sayfalarına desteğinizi bekliyoruz.Kasım Günan#İstanbulBüyükşehirBelediyesi #İSPERAŞ #THY #İGA #İstanbul #tccb #AkpartiGenelMerkezi #CelalettinGünan #Türkiye #Ankara #İnegöl
 • SinanSinan2 ay önce
  Böyle güzel bir havalimanına bir ayyaşın ismini vermek uygun değil. Ertuğrul Gazi Havalimanı olabilir.
 • Aydınlı09Aydınlı092 ay önce
  ATATÜRK olmalıdır."İstikbal göklerdedir."
 • İbrahimİbrahim3 ay önce
  Kesinlikle RTE veya ABDULHAMİD HAN olsun....
 • AbdulkerimAbdulkerim3 ay önce
  Öncelimle mrb buradan yaziyorum 3.havalimanının ismi belli oldu.29 EKİMLE beraber 29 EKİM TÜRKİYE CUMHURİYETİ HAVALİMANIDIR herkese vatana millete hayırlı uğurlu olur inşallah.

Günün Karikatürü

23 Eylül 2018