3. Havalimanı’nın adı ne oldu? İstanbul 3. havalimanının ismi açıklandı!

AK Parti iktidarında hayal olarak görülen dev projeler birbiri ardına açılmaya devam ediyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli v.s derken şimdi de dünyanın gıpta ile baktığı 3. Havalimanı… 29 Ekim’de birinci etabı hizmete girecek olan 3. Havalimanın ismi merek ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir ismi işaret etmişti. Peki 3. Havalimanının adı belli oldu mu? 3. Havalimanı’nın ismi, adı ne olacak?

19 Ekim 2018 Cuma 11:45
3. Havalimanı’nın adı ne oldu? İstanbul 3. havalimanının ismi açıklandı!

AK Parti iktidarında hayal olarak görülen dev projeler birbiri ardına açılmaya devam ediyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli v.s derken şimdi de dünyanın gıpta ile baktığı 3. Havalimanı 29 Ekim’de hizmete girecek olan 3. Havalimanın ismi merek ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir ismi işaret etmişti. Muş Havalimanı'nın ismi Sultan Alparslan Havalimanı olarak açıklanmasından sonra peki 3. Havalimanı’nın ismi, adı ne olacak? merak konusu oldu.

29 Ekim'de açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı'nda hazırlıklar devam ediyor. Havalimanının son hali görüntülendi. İGA Havalimanı İşletmesi Genel Müdürü Samsunlu, havalimanının adı ile ilgili tartışmalara ilişkin, “İsim konusu, yönetim kurulu üyelerimizin dünya genelinde yaptıkları araştırma çalışmaları ve ilgili mercilerle yapılacak değerlendirmeler sonucu alınacak kararla belirlenecek.” ifadesini kullandı.

İGA iş başvurusu İGA güvenlik görevlisi başvuruları nereden yapılıyor?

Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanında hayata geçirdiği "dev projelerden" olan ve İzmit Körfezi’nin "gerdanlığı" olarak nitelendirilen Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarfından açıldı.

Çanakkale Köprüsü'nün ismi ne olacak?

İstanbul Boğazı'nın altından geçecek bir demiryolu tüneli ile ilgili ilk düşünce 1860 yılında Sultan Abdülmecid tarafından dile getirildi. Abdülhamit Han’ın bu hayalini torunları hayata geçirdi. Asya ile Avrupa kıtaları arasında denizin altından kesintisiz demiryolu ulaşımı sağlayacak dünyanın en büyük ve önemli projelerinden Marmaray, 29 Ekim 2013’te açıldı.

THYİGA alımları 3. havalimanı personel alımı 3. havalimanı iş başvurusu formu! | THY personel alım başvuru formu!

Dev projelerden biri olan İstanbul’un iki yakasını deniz altından birbirine bağlayacak ve Göztepe-Kazlıçeşme arasında ulaşımı 15 dakikaya indirecek Avrasya Tüneli’nin açılışı 21. Aralık 2016’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Türkiye’yi şaha kaldıran dev projelere her geçen gün yenisi ekleniyor.

3. Havalimanının ismi Recep Tayyip Erdoğan

Anadolu Ajansı Editör Masası’nın konuğu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da inşa edilen ve 29 Ekim’de açılışı yapılacak 3. Havalimanı isminin ne olacağı şeklindeki soruya cevap vererek, İsim konusuna gelince son 16 yılda ve öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda yaptıklarına bakılırsa niye Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismi olmasın.” dedi.

Abdülhamid Han Havalimanı

Habertürk yazarı Sevilay Yılman da 3. havalimanının adının açıklandığını iddia etti. Sevilay Yılmaz, "Üçüncü havalimanının adı Abdülhamid Han Havalimanı olacak" dedi.

3. Havalimanı’nın ismi ne olsun? İstanbul 3. Havalimanı adı için önerilen isimler

Bunlardan biri de dünyanın en büyük havalimanı olacak olan 3. Havalimanı. 29 Ekim 2018’den itibaren hava trafiğine açılması planlanan İstanbul’un yeni havalimanı için şimdi de gündemde ‘ad tartışması’ var. Peki 3. Havalimanı’nın adı  ne olacak? 3. Havalimanının adı belli oldu mu? 3. Havalimanı’nın ismi ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ne ad verileceği konusunda şunları söylemişti: “Atatürk Havalimanı olarak görüyorsunuz zaten, Atatürk Havalimanı İstanbul’da var. Birçok yerde de var. Olmayanı buraya vermek çok daha isabetli olur. Yeni yeni bazı isimlerle temayüze etmekte fayda var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Star TV-NTV ortak yayına katılarak merak edilen soruları yanıtladı. Erdoğan, inşası devam eden İstanbul Yeni Havalimanı'nın merakla beklenen ismi hakkında da konuştu. Erdoğan, "Üçüncü havalimanı için aklınızda isim var mı?" şeklindeki soruya Erdoğan, "Sen bir isim verir misin?" sorusuyla karşılık verdi. Gazeteci Nazlı Çelik'in, "Belki bir anket düzenleyebilirsiniz" şeklindeki ifadesi üzerine Erdoğan, "Olabilir. Onun için sabırlı olmakta fayda var. Mesafe alalım. Teklifler geliyor." dedi. Çelik'in, "Atatürk Havalimanı ismi tutulabilir" şeklindeki ifadesi üzerine Erdoğan, "Atatürk Havalimanı, İstanbul'da vardı. Birçok yerde de zaten var. Şimdi olmayanı buraya vermek herhalde çok daha isabetli olur ve yeni yeni bazı isimlerle temayüz etmekte de fayda var. Bu noktada sabırlı olmakta yine ben fayda var diye düşünüyorum. Çünkü biz her işimizi istişare ile yaparız ve istişare bizim en önemli metodumuzdur. Millete danışılabilir veya bizim üst düzey bir istişare kurulu oluştururuz orada bu işin istişaresini yaparız. İlla her şeyde kamuoyuna, millete gitmek, her konuda doğru olmayabilir. Çünkü bu parti rastgele bir siyasi parti değil. Üst düzey istişari kurulları var. Bu kurullarda bunu olgunlaştırıp adımı da atabiliriz." diye konuştu.

"Atatürk yakışır"

Çıktığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, 3. Havalimanı'nın ismi hakkında şöyle konuştu: "Uzlaşmayla koyardım. En çok uzlaşabileceğimiz Atatürk’tür. Hem öbür Atatürk Havalimanı kapanıyor. Atatürk, yakışır. Daha başka bir şey de olabilir. Ama bence Atatürk yakışır"

İlk uçuş güzergahları ve uçuş saatleri açıklandı

Türk Hava Yollarının (THY) 29 Ekim tarihinde açılacak İstanbul Yeni Havalimanı'ndan gerçekleştireceği ilk uçuşlar belli oldu.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, tarihe, İstanbul Yeni Havalimanı'ndan havalanan ilk yolcu uçağı olarak geçecek uçak 31 Ekim tarihli "TK2124" kodlu İstanbul Yeni Havalimanı (ISL) - Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) seferini gerçekleştirecek. Saat 11.10'da icra edilecek uçuşun yaklaşık 45 dakika sürmesi bekleniyor.  31 Ekim'deki ilk uçuşun ardından 30 Aralık tarihine kadar İstanbul Yeni Havalimanı'ndan, dış hatlarda Azerbaycan/Bakü ve Kıbrıs/Ercan, iç hatlarda ise Ankara, Antalya ve İzmir'e her gün uçuş planlanıyor.

3. Havalimanının özellikleri neler?

İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanının temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle saat 16'da atılıyor. Havalimanı 2018'de tamamlandığında 150 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak ve 10 milyar 247 milyon euroya mal olacak. Yap-İşlet-Devret modeliyle ihalesi gerçekleştirilen üçüncü havalimanı tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. İnşaatında kullanılacak demir çelik miktarının 350 bin tona, alüminyum malzemenin 10 bin tona, camın ise 415 bin metrekareye ulaşması beklenen proje, 4 etapta tamamlanacak. Yeni havalimanı tamamlandığında 165 yolcu köprüsü, terminaller arasındaki ulaşımın raylı sistemle yapıldığı 4 ayrı terminal binası, 3 teknik blok ve hava trafik kontrol kulesi, 8 kontrol kulesi, her türlü uçak tipinin operasyonuna uygun müstakil 6 pist, 16 taksi yolu, 500 uçak park kapasiteli toplam 6,5 milyon metrekare büyüklüğünde apron, şeref salonu, kargo ve genel havacılık terminali, devlet konuk evi, yaklaşık 70 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark, havacılık tıp merkezi, oteller, itfaiye ve garaj merkezi, ibadethaneler, kongre merkezi, güç santralleri, arıtma ve çöp bertaraf tesisleri gibi yardımcı tesislerden oluşacak. Yapım maliyetinin 10 milyar 247 milyon euro olması öngörülen havalimanının 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor. İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanı ihalesinde 25 yıllık kira bedeli için en yüksek teklifi, 22 milyar 152 milyon avro artı KDV ile Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon Ortak Girişim Grubu vermişti.

 

Haber Tarihi: 19 Ekim 2018 Cuma 11:45

YORUM YAZ

 • tuzcutuzcu3 gün önce
  Atilla olsun ki iyice kudursunlar.....Hiç mi hiç sevmezler....Belki gelip inmezler bile....
 • MK1453MK14533 gün önce
  a) Sultan Abdulhamid Han b) Sultan Abdulhamid Han c) Sultan Abdulhamid Han d) Sultan Abdulhamid Han Konu kapanmistir. Dip dip not: Ince ( sana ne oluyo la)git cocuk parkinda oyna evladim.
 • CumhurCumhur3 gün önce
  Abdülhamidhan yakışır içimizdeki masonlar batının gönüllü uşakları istemesede Osmanlı düşmanları çatlasada
 • TacettinTacettin3 gün önce
  Papaz Brunson havalimani olsun
 • aycaayca4 gün önce
  Bence adı İstanbul Mevlana Havaalanı olsun, hem tüm dünyada tanınan bir isim Hz. Mevlana hem de kim olursan ol gel sözü havaalanı için güzel olur
 • emrah vanemrah van4 gün önce
  Bence Abdülhamit han ve Sultan Alparslan onlardan biri olsun şanlı topragım ecdadım isimleri dolu olsun atatürk seviyorum ama atatürk saten war
 • ahmet yükselahmet yüksel5 gün önce
  Tartışmaya yol açmayan tüm dünyaya hitabeden akıllarda gönüllerde yer eden iatanbul adını yeni hava alanımıza vermelidir. İSTANBUL HAVA LİMANI....
 • sefasefa8 gün önce
  vecihi hürkuş havalimanı
 • anlayan anladıanlayan anladı8 gün önce
  mimi drabik havaalanına ne dersin?
 • mahmutmahmut10 gün önce
  İnşaallah;Sultan ALPASLAN veya II.ABDULHAMİD HAN isimeri en uygun bence.Sultan Alpaslan ne demişti hatırlayalım. size öyle bir yurt aldımki kıyamete dek sizin kalacaktır.İnşaallah da öyle olacak.
 • adem karaadem kara10 gün önce
  Öldükten sonra tabikide olabilir.
 • Sefer YEĞENSefer YEĞEN11 gün önce
  R.T.Erdoğan niye olmasın.
 • necmettinnecmettin11 gün önce
  GREAT IStaNBULPORTveyaagreat BOHSPORUS veya ERBAKAN AIRPORT
 • karamanlikaramanli11 gün önce
  en uygunu r.t.e olur ama, malesef bu baska bir sekilde malzeme olarak propaganda haline getirirler, ama olursada olsun beee.... baska seceneklerden Fatih sultan mehmet, veya mimar sinan. büyük ve güzel yapilari hep mimar sinan yapti, bu seferde onu bu büyük havalimaniyla analim hep.
 • Sina SALIKSina SALIK12 gün önce
  15 Temmuz hava alanı olsun.
 • MehmetMehmet14 gün önce
  Arkadan Vuran olabirmi? vatandasi satan?`Kendini bir ... sanan? olmazmi?
 • EnverKardeşEnverKardeş16 gün önce
  İSİM ÖNERİSİ: 3. Havalimanı’nın adı : İstanbul 1453Dış Hatlar kapısı : Kanuni Sultan Süleyman Kapısıİç Hatlar kapısı :Yavuz Sultan Selim kapısıİçerdeki yolcuların alındığı geniş meydana da : II .Abdülhamit Salonu (Ya da Meydanı)
 • yücellyücell16 gün önce
  hiç tartışmasız HAZERFAN AHMET ÇELEBİ
 • Mesut SarpMesut Sarp18 gün önce
  Bu geçim sıkıntılarında lüzumsuz işlerle iştigalden memleketimde bir manzara daha. Çokta umurumuzdaydı...
 • Mesut SarpMesut Sarp18 gün önce
  Bu geçim sıkıntılarında lüzumsuz işlerle iştigalden memleketimde bir manzara daha. Çokta umurumuzdaydı...
 • ahmet yükselahmet yüksel19 gün önce
  hiç tartışmasız İSTANBUL HAVA LİMANI....İSTANBUL tarihte birçok medeniyete özellikle türk islam medeniyetine başkent olmuş bu şehrin adı 3.hava limanımıza en yakışan olacak ve hiç tartışmalara yol açmayacaktır.
 • Fadil SöksüzFadil Söksüz19 gün önce
  1.nci Settullah Sülen havalimani olsun. Oldukca havali ve güzel bir isim.
 • pancopanco20 gün önce
  Europort istanbul olsun.
 • MertMert20 gün önce
  Abdülhamid <3 Herşeye de atatürk atatürk olmaz ama yeter.
 • DDDD21 gün önce
  Atartürk seviyoruz ama herşeyin ismi Ataturk olur mu
 • kemal arslankkkemal arslankk21 gün önce
  ATATURK Havalimanı. Konu kapanmıştır:)
 • ÇETİNÇETİN23 gün önce
  NECMETTİN ERBAKAN veya RECEP TAYYİP ERDOĞAN ismi yakışır....
 • dr.dr.dr.dr.drdr.dr.dr.dr.dr24 gün önce
  1.atatürk adını asla koymazlar2.yüzde 99 bir padişah adı konacak yüzde 1 rte3.atatürk konmayacaksada metehan , bilge kağan , numin kağan, istemi kağan vs. bir kağan ımızın adı olsun bari.... düşünsenize Bumin Kağan Havalimanı ... en azından ecdadımızın osmanlıdan daha öncesine dayandığınıda öğrenir yeni nesil... google yazarlar bumin kağan kimdir diye...
 • MeryMery24 gün önce
  Madem Global olmak hedefimiz o zaman Sehir ismi yeterli oldugunu düsünüyorum illaki tarihi bir Isim verilmesi zorunlugu degil. Almanyada sehir isimleri veriliyor bkz: Frankfurt Airport en büyük havalimanlarindan birisi. Illaki bazi seyleri göz önüne sokmak zorunda degiliz.
 • admygc_55@hotmail.com[email protected]24 gün önce
  Ülkemize hayırlı olsun reisin aklında bir isim vardır
 • sehmuzsehmuz24 gün önce
  En uygun isim. Sultan Abdülhamid Han
 • ENGİN CANENGİN CAN25 gün önce
  temel reis ismini koyun.ısbanagı cocuklara sevdirir.hem iyi bi çizgi karekterdir.hep dogrucudur.hep kabasakalı yener.o yuzden cumhurbaşkanınında dedigi gibi yeni bi isim konmalı.cocuklar icin temel reis koysunlar :)))bak ne kadar pozitif isim oldu.herkes uzlaşır bence. ALLTA Bİ YORUMCU DEMİŞKİ.KİM YAPTIYSA İSİM KOYMA HAKKI ONUDUR. PEKİ SENİ ANAN İLE BABAN YAPTI.AMA İSMİNİ DEDEN NİNEN HALAN BELKİDE AMCAN VERİYOR.E SENİN TEZ ÇÜRÜDÜ GİTTİ.GEL Bİ TEZ İLE DAHA ÇÜRÜTÜM SAÇMA YORUUMUNU.MADEM YAPAN KİMSE İSMİDE OVERİYOR.O ZMAAN ULKENİN ADINI TÜRKİYE DEGİLDE ATATÜRKİYE OLARAK DEGİŞELİM.SONUÇTA BU ULKENİ ATATURK KURDU. NEYSE YA.BEN YORUMCU KARAKURTA HAK VERDİM.HERKES YAPTIGI ŞEYE ADINI VERSİN.HAVALANIN CUMHURBAŞKANININ ADI OLUSN.ULKENİNDE ADI ATATÜRKİYE OLSUN.VUVV SUPER OLDU.TEBRİKLER KARAKURT :)))
 • halil45halil4526 gün önce
  ISTANBUL UZAY HAVAALANI- ISTANBUL SKY AIRLINE
 • yusuf abdullahyusuf abdullah27 gün önce
  yeni istanbulveya buyuk istanbul
 • gottikgottik27 gün önce
  Kim yapmış ise isim koyma hakkı da onundur.
 • NihalNihal28 gün önce
  İSTANBUL HAVA LİMANI olsun
 • KARAKURTKARAKURT29 gün önce
  atatürk ismini artık rastgele kullanmayın yeter...milyonlarca yere atatürk ismi verilmiştir adeta tek adres haline gelmiş..sıkmayın artık
 • KARAKURTKARAKURT29 gün önce
  BAŞKAN ERDOĞAN en mükemmeli bu olur
 • TürkTürk29 gün önce
  Gelip geçici değerleri isim olarak koymak saçmadır.Atatürk kalıcıdır. Kurucumuz.Kurtarıcımızdır.Olmasaydı inşaatını yapabileceğimiz toprağımız olmayacakken. Atatürk ismi en iyi yakışır.
 • M.ÖZTÜRKM.ÖZTÜRK29 gün önce
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN
 • AhmetAhmet29 gün önce
  Sultan Abdülhamit Han HavalimanıyadaErbakan Erdoğan Havalimanı
 • HüseyinHüseyin1 ay önce
  Hitler le Atatürk'ü kıyaslayan kafa. Allah akıl fikir versin.
 • murat çelikdemirmurat çelikdemir1 ay önce
  bırakın bu Osmanlı Sevdasını..padişahlarımız becerikli olsaydı zaten imparatorluk korunurdu...İstanbul Havalimanı olsun
 • ŞAHİN AYKAPŞAHİN AYKAP1 ay önce
  3.HAVALİMANI YAPILMASIN DİYE GEZİ KALKIŞMASI İLE ÜLKEYİ ATEŞEVERDİLER. ŞİMDİ DE ADI ATATÜRK OLSUN DİYE HER TÜRLÜ TAKLAYI ATIYOR ŞİZOFRENLER. NE OTURTTU MARREM SİZE BEYA :)
 • timurtimur1 ay önce
  yetmedi mi ataürk ismi.dünyada aynı ismin bu kadar çok yerde geçtiği başka bir ülke yoktur herhalde.bırakın şu ataurk ticaretini artık.ayrıca tüm paralarda aynı kişinin resminin olduğu tek ülkede türkiyeymiş.hitler almanyasında bile bütün paralarda hitlerin resmi yokmuş bu arada..
 • bekirxbekirx1 ay önce
  hazarfen olmalı...
 • ALİ KARAGÖZALİ KARAGÖZ1 ay önce
  CENNET MEKAN (SULTAH ABDÜLHAMİT HAN)DUAMIZ ODUR Kİ DEDEMİZE VEFALI VE LAYIK OLURUZ ALLAH ŞAHİDİM BU İSİM OLACAK İNŞAALLAH.
 • ahmet kelemahmet kelem1 ay önce
  yıllarcaislama hilafete islam dünyasına medeniyet ışığı dünyaya başkent olmuş İSTANBUL ismi yakışır.Dünya da istanbul deyince akla islam medeniyet ve asalet akla gelir.Ve bu isim istanbul hava limanı olarak yakışır.
 • gökhangökhan1 ay önce
  ... olmasın İNŞALLAH da gerisine bakarız
 • EMİNE DOĞANEMİNE DOĞAN1 ay önce
  İNŞALLAH ABDULHAMITHAN OLUR
 • ZEKERİYA 28ZEKERİYA 281 ay önce
  demedi demeyinabdulhamit han olacak insallah
 • Hacı MuradHacı Murad1 ay önce
  En güzeli Abdülhamid Han
 • STRESSTRES1 ay önce
  arkadaşlar her yerde Abdülhamit Han olacağı yazıyor hayırlı olsun
 • orseorse1 ay önce
  Bence "SULTAN II ABDÜLHAMİT" verilsin
 • ib geib ge1 ay önce
  recep tayyip erdogan
 • Ümit PekcanÜmit Pekcan1 ay önce
  Cennet Mekan Sultan Abdülhamit Han Hz. Vefa Borcumuz Bitmez Ama En Azından Bu Kadarını Elimiz Geldiğince Yapmalıyız
 • mustafamustafa1 ay önce
  Ne akplilerin ne de chplilerin dediği olsun. Herkesi kapsayacak tarafsız bir isim lazım. Kuzey marmara havalimanı, istanbul havalimanı gibi.
 • saddisaddi1 ay önce
  ulan adres bulamdık. her yer atatürk caddesi, atatürk bulvarı atatürk ilk okulu bu ne lan. Abdulhamid Han güzel gider.
 • Ahmet selçukAhmet selçuk1 ay önce
  İstanbul TURAN Havalimanı veya İstanbul Nihal Atsız Havalimanı
 • Murat AlkartalMurat Alkartal1 ay önce
  Adı Büyük Türkiye Havaalanı olsun bence. Madem hedef Büyük Türkiye, bu ad yakışır.
 • DOST 09DOST 091 ay önce
  BÜYÜK TÜRKİYE HAVA ALANI OLMALI
 • Nihat ÜnsalNihat Ünsal1 ay önce
  Manşette "3. Havalimanı’nın adı ne olacak? İstanbul 3. havalimanının ismi açıklandı!" diye yazıyor... 
 • bülentbülent1 ay önce
  yorumlara baktım da bir çoğu aman ATATÜRK verilmesin diyebelirtmiş yazık valla ...
 • MehmetMehmet1 ay önce
  kisaca Tugra olabilir
 • ahmet yükselahmet yüksel1 ay önce
  türkiyenin en büyük şehri dünyanın incisi yüzyıllardır islam aleminin kalbi başkenti İSTANBUL.kişiler fanidir.Ama dünyaya medeniyet ışığı olmuş bu kadim şehir 3.havaalanını ismiyle taçlandırmalıdır.İSTANBUL DÜNYANIN GÖZBEBEĞİ VE İSLAM COĞRAFYASISININ BAŞŞEHRİDİR.İSTANBUL HAVAALANI YAKIŞIR. BU İSİM DÜNYAYI KUCAKLAR.
 • ayhan dayhan d1 ay önce
  ANADOLU
 • KARAKURTKARAKURT2 ay önce
  en güzel isim ....BAŞKAN ERDOĞAN HAVA LİMANI...çok mükemmel olur..bu nedenle chp liler ve vatan hainleri bu limanı kullanmazlar rahat ederiz
 • haydahayda2 ay önce
  namert ince atatürkmü yaptırdı havalimannını .... konuşma oranın adını halk verecek tasması dışarıdai tatanka muharrem...
 • sezginsezgin2 ay önce
  Atatürk verilmesinde sakın . ...
 • AhmetAhmet2 ay önce
  1071 ISLAM
 • KemalKemal2 ay önce
  Atatürk ismi yakisir....ve tarafsiz baskan oldugunu gösterir..
 • SalihSalih2 ay önce
  Recep Tayyip Erdogan
 • One minut....One minut....2 ay önce
  ONE MINUT olsun...
 • mehmet akif başarmehmet akif başar2 ay önce
  OTTOMAN AİRPORT YAZILSIN Kİ KAFİRLER DÜNYAYA NAM SALMIŞ BİR İMPARATORLUĞUN YIKILMADIĞINI HALA MEVCUDİYETİNİN MUHAFAZAY-I İCRA EYLENDİĞİNİN FARKINA VARSINLAR.....Mehmet akif başar
 • HarunHarun2 ay önce
  Tabii ki kesinlikle gavurların, hainlerin, alçakların, satılmışların inadına inadına Recep Tayyip Erdoğan olmalıdır.
 • kamil Tirnovakamil Tirnova2 ay önce
  Vecihi Hürkuş ta isabetli olabilir...
 • Edhem unalEdhem unal2 ay önce
  receb taib erdogan yakisir
 • mitatmitat2 ay önce
  İSTANBUL OSMANLI HAVALİMANI
 • hercaihercai2 ay önce
  One Minute Havaalani olabilirdi.AmaOSMANLI HAVAALANI daha yerinde olur.
 • hasanhasan2 ay önce
  açıklandı diyorsunuz ne alaka sahtekar mısınız. iyice guven kaybediyorsunuz.
 • SAdasdasdaSAdasdasda2 ay önce
  ANADOLU HAVALİMANI
 • neconeco2 ay önce
  sultan alpaslan hava alanı olabilir
 • m.turkm.turk2 ay önce
  İSTANBUL OSMANLI HAVALİMANI
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc2 ay önce
  1. Halid bin Velid2. Eyyüb Sultan,3. Ak - Semseddin4. Sultan Süleyman5. Genc Osmanveya RTE Airport Istanbul
 • Volkan Volkan 2 ay önce
  Ulu önder Atatürkismi çok güzel yakışır
 • tuzcutuzcu2 ay önce
  Evet çok büyük problem....Ne yapsak ki?
 • MtmtMtmt2 ay önce
  İSTANBUL EYYÛB SULTAN HAVALİMANI
 • GayseriliGayserili2 ay önce
  Mimar sinan
 • MEHMET DUMANMEHMET DUMAN2 ay önce
  eskiler asla bahsi geçen o eski insanların ismi konulmasın özellikle ve özellik asla recep tayip erdogan koyulursafala eşşeklik olur asla ESKİ İSMİ GİBİ ATATÜRK HAVALİMANI OLACAK ÖYLE KALACAK SON
 • iboibo2 ay önce
  Her yer Atatürkbarajindan terminalden parktan, ben bile sasiriyorum.Mustafa Kemal havalani deyin bari.Recep Tayyip Erdogan havalini (baslatan, bitirin odur yakisir Baskana)Ertugrul Gazi havalini (güzel isimin, olmasa Kanal Istanbul yerine, Ertugrul Gazi kanali olurSultan Murad Hüdavendigar havalani (balkanlara kapilari acan osmanli, ve orada ilk sehit olan)Yavuz Sulan Süleyman havalani (avrupa, akdeniz kapilari acan osmanli)Malazgirt havalani Sultan Alpaslan havalaniANLAMLI OLSUN YANI
 • gökhangökhan2 ay önce
  S.A.H ... SULTAN ABDULHAMİT HAN
 • SanSan2 ay önce
  Peşkeş Port olsun. Gelecek nesiller Erdoğan dönemini asla unutmasın diye.
 • Milletin iradesiMilletin iradesi2 ay önce
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN Hava Alanı ismi konulmazsanankörlük yapmış olursunuz.
 • Zehra KipZehra Kip2 ay önce
  ne acidirki birtane olsun hz Ebubekir ilkokulu Yada diger Islam büyüklerinin adlarina bir okul varmi bilen varsa bildirsinler. Ama 1.Sefin adlari verilenlerin sayisi kac tanedir? Hala 1. Sefin adinin verilmesini önerenlere sadece aciyorum
 • Zehra KipZehra Kip2 ay önce
  RESULULLAH HAVA ALANI ; HZ ALI HAVA ALANI yada EHLIBEYT.HAVA ALANI. olabilir ama Tagut anayasasinda bu ismler yasak oldugu icin koyamazlar bu isimleri. Oysa 4 kapisi varsa Hz EBUBEKIR HZ ÖMER HZ OSMAN VE HZ ALI(ra) kapisi olarak anilmasi güzel olurdu. AMA tabiki Recep tayyib Erdoganin adini verecekler Buda güzel olur tabiki Hakkidir vesselam
 • biribiri2 ay önce
  Dünya 5 ten Büyüktür Havalimanı olsun
 • eren cetineren cetin3 ay önce
  Bence tum gecmisi icinde barindiran ihtisami buyuk tum milletlerin beynine kazinmis olan OSMANLIHAVAALANI Olsun !!!
 • Hasan ÇetinHasan Çetin3 ay önce
  Receb Tayyib Erdoğan ismi çok güzel olur.
 • FATİH FATİH 3 ay önce
  Tabiki de R. T. E. HAVA ALANI OLMALI NOKTA.
 • rasim a.rasim a.3 ay önce
  ERDOĞAN HAVA LİMANI

Günün Karikatürü

19 Ekim 2018