Seçim 2019 Sayfası

3. Havalimanı’nın adı ne oldu? İstanbul 3. havalimanının ismi açıklandı!

AK Parti iktidarında hayal olarak görülen dev projeler birbiri ardına açılmaya devam ediyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli v.s derken şimdi de dünyanın gıpta ile baktığı 3. Havalimanı… 29 Ekim’de birinci etabı hizmete girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Havalimanının ismini son dakika olarak açıkladı. Peki 3. Havalimanının ismi ne oldu?

30 Ekim 2018 Salı 18:40
3. Havalimanı’nın adı ne oldu? İstanbul 3. havalimanının ismi açıklandı!

AK Parti iktidarında hayal olarak görülen dev projeler birbiri ardına açılmaya devam ediyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli v.s derken şimdi de dünyanın gıpta ile baktığı 3. Havalimanı 29 Ekim’de hizmete giren İstanbul 3. Havalimanın ismi merek ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni havalimanının ismini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Havalimanının isminin İstanbul Havalimanı olduğunu açıkladı. Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nın aynı isimle hizmet vermeyi sürdüreceğini kaydetti.

İstanbul Havalimanı tabelası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda devlet başkanının katılımıyla hizmete açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı bugün açılıyor. 3. Havalimanının isminin ne olacağı merak konusu olurken, havalimanı yön tabelası da yenilendi. Yenilenen tabelada İstanbul Havalimanı yazılması 3. Havalimanının isminin İstanbul Havalimanı olacağı yönünde izlenimler oluştu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın yıl dönümü olan 29 Ekim'de açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nda hazırlıklar devam ediyor. Havalimanının son hali görüntülendi. İGA Havalimanı İşletmesi Genel Müdürü Samsunlu, havalimanının adı ile ilgili tartışmalara ilişkin, “İsim konusu, yönetim kurulu üyelerimizin dünya genelinde yaptıkları araştırma çalışmaları ve ilgili mercilerle yapılacak değerlendirmeler sonucu alınacak kararla belirlenecek.” ifadesini kullanmıştı.

3. Havalimanına otobüsler nereden kalacak?

İGA iş başvurusu İGA güvenlik görevlisi başvuruları nereden yapılıyor?

Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanında hayata geçirdiği "dev projelerden" olan ve İzmit Körfezi’nin "gerdanlığı" olarak nitelendirilen Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarfından açıldı. İstanbul Boğazı'nın altından geçecek bir demiryolu tüneli ile ilgili ilk düşünce 1860 yılında Sultan Abdülmecid tarafından dile getirildi. Abdülhamit Han’ın bu hayalini torunları hayata geçirdi. Asya ile Avrupa kıtaları arasında denizin altından kesintisiz demiryolu ulaşımı sağlayacak dünyanın en büyük ve önemli projelerinden Marmaray, 29 Ekim 2013’te açıldı.

THYİGA alımları 3. havalimanı personel alımı 3. havalimanı iş başvurusu formu! | THY personel alım başvuru formu!

Dev projelerden biri olan İstanbul’un iki yakasını deniz altından birbirine bağlayacak ve Göztepe-Kazlıçeşme arasında ulaşımı 15 dakikaya indirecek Avrasya Tüneli’nin açılışı 21. Aralık 2016’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Türkiye’yi şaha kaldıran dev projelere her geçen gün yenisi ekleniyor.

3. Havalimanının ismi Recep Tayyip Erdoğan

Anadolu Ajansı Editör Masası’nın konuğu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da inşa edilen ve 29 Ekim’de açılışı yapılacak 3. Havalimanı isminin ne olacağı şeklindeki soruya cevap vererek, İsim konusuna gelince son 16 yılda ve öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda yaptıklarına bakılırsa niye Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismi olmasın.” demişti.

3. Havalimanının ismi İstanbul Havalimanı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Havalimanının isminin İstanbul Havalimanı olduğunu açıkladı. Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nın aynı isimle hizmet vermeyi sürdüreceğini kaydetti.

Abdülhamid Han Havalimanı

Habertürk yazarı Sevilay Yılman da 3. havalimanının adının açıklandığını iddia etti. Sevilay Yılmaz, "Üçüncü havalimanının adı Abdülhamid Han Havalimanı olacak" demişti.

3. Havalimanının ismi ne olsun? İstanbul 3. Havalimanı adı için önerilen isimler

Bunlardan biri de dünyanın en büyük havalimanı olacak olan 3. Havalimanı. 29 Ekim 2018’den itibaren hava trafiğine açılması planlanan İstanbul’un yeni havalimanı için şimdi de gündemde ‘ad tartışması’ var. Peki 3. Havalimanı’nın adı  ne olacak? 3. Havalimanının adı belli oldu mu? 3. Havalimanı’nın ismi ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ne ad verileceği konusunda şunları söylemişti: “Atatürk Havalimanı olarak görüyorsunuz zaten, Atatürk Havalimanı İstanbul’da var. Birçok yerde de var. Olmayanı buraya vermek çok daha isabetli olur. Yeni yeni bazı isimlerle temayüze etmekte fayda var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Star TV-NTV ortak yayına katılarak merak edilen soruları yanıtladı. Erdoğan, inşası devam eden İstanbul Yeni Havalimanı'nın merakla beklenen ismi hakkında da konuştu. Erdoğan, "Üçüncü havalimanı için aklınızda isim var mı?" şeklindeki soruya Erdoğan, "Sen bir isim verir misin?" sorusuyla karşılık verdi. Gazeteci Nazlı Çelik'in, "Belki bir anket düzenleyebilirsiniz" şeklindeki ifadesi üzerine Erdoğan, "Olabilir. Onun için sabırlı olmakta fayda var. Mesafe alalım. Teklifler geliyor." dedi. Çelik'in, "Atatürk Havalimanı ismi tutulabilir" şeklindeki ifadesi üzerine Erdoğan, "Atatürk Havalimanı, İstanbul'da vardı. Birçok yerde de zaten var. Şimdi olmayanı buraya vermek herhalde çok daha isabetli olur ve yeni yeni bazı isimlerle temayüz etmekte de fayda var. Bu noktada sabırlı olmakta yine ben fayda var diye düşünüyorum. Çünkü biz her işimizi istişare ile yaparız ve istişare bizim en önemli metodumuzdur. Millete danışılabilir veya bizim üst düzey bir istişare kurulu oluştururuz orada bu işin istişaresini yaparız. İlla her şeyde kamuoyuna, millete gitmek, her konuda doğru olmayabilir. Çünkü bu parti rastgele bir siyasi parti değil. Üst düzey istişari kurulları var. Bu kurullarda bunu olgunlaştırıp adımı da atabiliriz." diye konuştu.

"Atatürk yakışır"

Cumhurbaşkanlığı seçimleri çalışmaları döneminde çıktığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, 3. Havalimanı'nın ismi hakkında şöyle konuşmuştu: "Uzlaşmayla koyardım. En çok uzlaşabileceğimiz Atatürk’tür. Hem öbür Atatürk Havalimanı kapanıyor. Atatürk, yakışır. Daha başka bir şey de olabilir. Ama bence Atatürk yakışır"

İlk uçuş güzergahları ve uçuş saatleri açıklandı

Türk Hava Yollarının (THY) 29 Ekim tarihinde açılacak İstanbul Yeni Havalimanı'ndan gerçekleştireceği ilk uçuşlar belli oldu.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, tarihe, İstanbul Yeni Havalimanı'ndan havalanan ilk yolcu uçağı olarak geçecek uçak 31 Ekim tarihli "TK2124" kodlu İstanbul Yeni Havalimanı (ISL) - Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) seferini gerçekleştirecek. Saat 11.10'da icra edilecek uçuşun yaklaşık 45 dakika sürmesi bekleniyor.  31 Ekim'deki ilk uçuşun ardından 30 Aralık tarihine kadar İstanbul Yeni Havalimanı'ndan, dış hatlarda Azerbaycan/Bakü ve Kıbrıs/Ercan, iç hatlarda ise Ankara, Antalya ve İzmir'e her gün uçuş planlanıyor.

3. Havalimanının özellikleri neler?

İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanının temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle saat 16'da atılıyor. Havalimanı 2018'de tamamlandığında 150 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak ve 10 milyar 247 milyon euroya mal olacak. Yap-İşlet-Devret modeliyle ihalesi gerçekleştirilen üçüncü havalimanı tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. İnşaatında kullanılacak demir çelik miktarının 350 bin tona, alüminyum malzemenin 10 bin tona, camın ise 415 bin metrekareye ulaşması beklenen proje, 4 etapta tamamlanacak. Yeni havalimanı tamamlandığında 165 yolcu köprüsü, terminaller arasındaki ulaşımın raylı sistemle yapıldığı 4 ayrı terminal binası, 3 teknik blok ve hava trafik kontrol kulesi, 8 kontrol kulesi, her türlü uçak tipinin operasyonuna uygun müstakil 6 pist, 16 taksi yolu, 500 uçak park kapasiteli toplam 6,5 milyon metrekare büyüklüğünde apron, şeref salonu, kargo ve genel havacılık terminali, devlet konuk evi, yaklaşık 70 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark, havacılık tıp merkezi, oteller, itfaiye ve garaj merkezi, ibadethaneler, kongre merkezi, güç santralleri, arıtma ve çöp bertaraf tesisleri gibi yardımcı tesislerden oluşacak. Yapım maliyetinin 10 milyar 247 milyon euro olması öngörülen havalimanının 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor. İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanı ihalesinde 25 yıllık kira bedeli için en yüksek teklifi, 22 milyar 152 milyon avro artı KDV ile Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon Ortak Girişim Grubu vermişti.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 30 Ekim 2018 Salı 18:40

YORUM YAZ

 • HaaaaHaaaa5 ay önce
  Bence "CUMHURİYET HAVALIMANI "çünkü Cumhuriyet bayramında açıldı lütfen bu isim olsun yazan . Haaaaa
 • bestaminbestamin5 ay önce
  İstanbula yakışan Hezarfen Ahmet Çelebi havalimanı olabilir
 • MusabMusab5 ay önce
  (Editörden: Teşekkür ederiz. Selam ve saygılarımızla...)
 • adult hawkadult hawk5 ay önce
  Konumu itibariyle Avrasya Havalimanı uygundur.
 • BozkurtBozkurt5 ay önce
  Ottoman Airport - Osmanli Airport
 • AYTANAYTAN5 ay önce
  OSMANLIHAVAALANI....
 • Ali veliAli veli5 ay önce
  Allah razı olsun
 • MehmetMehmet5 ay önce
  Fatih sultan mehmet hava limanı olsun
 • halil45halil455 ay önce
  29EKiM - PiRi REiS olacak gibime geliyo
 • ÜLKÜCÜ MİLİTANÜLKÜCÜ MİLİTAN5 ay önce
  MAHMUT TUNCER HAVALİMANI
 • Mahmut YaziciMahmut Yazici5 ay önce
  Rabbim bu guzel insani korusun
 • SaidSaid5 ay önce
  Fatih 1453 yada RTE
 • ERCANERCAN5 ay önce
  kemal kilictaroglu INTERNATIONAL AIRPORT OLSUN.
 • MUHSİN AKYOLMUHSİN AKYOL5 ay önce
  ABDULHAMITDIYENBEYINOZURLULERINEYINKAFASINDALARKOSKOCABIRCIHAN DEVLETINICOKERTENTOPRAKLARININ 4TE 3KAYBEDENBIRKISIYINASILYUCELTMEYEKALKISIYOSUNUZ
 • özgür cengizözgür cengiz5 ay önce
  bu ülkenin kurucusu belli o yüzden maceraya gerek yok İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI ...
 • Fenasi KerimFenasi Kerim5 ay önce
  Istanbul International Airport..Bu isim ne kokar ne bulasir,
 • AliAli5 ay önce
  Adım gibi eminim 15 temmuz hava limanı koyarlar ismini
 • SEYHANSEYHAN5 ay önce
  "GAZİ MUSTAFA KEMAL"ismi her yönden milli ve yerli...(Tüm kesimleri kucaklayıcı)
 • KRAL HÜSEYİN KRAL HÜSEYİN 5 ay önce
  HEM Karşı çıktılar hemde fikir veriyolar bu havaalanına RECEP TAYYİB ERDOĞANDAN BAŞKA İSİM YAKIŞMAZ NOKTAQ
 • AhmetAhmet5 ay önce
  MUSTAFA KEMAL PAŞA havalimanı olmalı
 • Mehmed Asım DENİZMehmed Asım DENİZ5 ay önce
  Abdülhamid HAN Havalimanı olsun bence
 • MAHMUD HÜDAİ ALTAN MAHMUD HÜDAİ ALTAN 5 ay önce
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN ismini sonuna kadar hakkediyor ben acizane diğer halkın düşüncelerine tercüman oluyorum .
 • emiremir5 ay önce
  atatürk olmalı
 • ERKANERKAN5 ay önce
  GAZİ HAVALİMANI
 • MAHMUD HÜDAİ ALTANMAHMUD HÜDAİ ALTAN5 ay önce
  RECEP(HAYBETLİ)TAYYİP(GÜZEL) ERDOĞAN
 • MAHMUD HÜDAİ ALTANMAHMUD HÜDAİ ALTAN5 ay önce
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN
 • MAHMUD HÜDAİ ALTANMAHMUD HÜDAİ ALTAN5 ay önce
  TAYYİP ERDOĞAN GÜZEL OLACAĞINIDÜŞÜNÜYORUZ
 • halil45halil455 ay önce
  üpriz. 29 ekimde 2018 de cumhurbaskami erdogan havalimaninin yeni ismini aciklayacak
 • ali yorulmazali yorulmaz5 ay önce
  Havaalanina yakisan en güzel isim:R.T.E. Hava Limani
 • aliali5 ay önce
  istanbul yada vecihi hürkuş olsun
 • WWWWWWWWWW5 ay önce
  PAYİTAHT ABDÜLHAMİT HAVA ALANI
 • Nafi ÜNALNafi ÜNAL5 ay önce
  ne dersek diyelim herkes "İSTANBUL HAVA ALANI" diyecek. İnşallah sayın başkan yağcıların gazına gelmez, ki öyle umuyorum, çünkü o farklı bir insan. Saygılarımla.
 • Mehmet Ali YETERMehmet Ali YETER5 ay önce
  "İstanbul 1453"olsun
 • Cowboy HasanCowboy Hasan6 ay önce
  "Adnan Oktar and his Cats Int, Airport"olamali. Hem cok turist gelir hemde biz onu daima hatirlariz.
 • Mochouvan Yetivayn HiyarMochouvan Yetivayn Hiyar6 ay önce
  Yakin cevrelerden alinan bilgilere göre Konstantinopel International Airport olarak biliniyor, Zaten öyle olmali. Istanbul dönemi bitecek.
 • Settullah Sülen EfendiSettullah Sülen Efendi6 ay önce
  " Seyit Riza International Airport " en dogrusu budur. Tartisma bitmistir.
 • FurkanFurkan6 ay önce
  "Atatürk Havalimanı var zaten." demişte, o havalimanı zaten bu 3. havalimanına taşınmadı mı? Şuanki alanı da millet bahçesi olacaktı. Yani Atatürk Havalimanı bu yeni havalimanına taşındı. Sonuç olarak 3. havalimanı otomatikman Atatürk Havalimanı olmuş oluyor. Konu kapanmıştır. Veya Cumhuriyet Havalimanı da olabilir gayet hoş durur.
 • tuzcutuzcu6 ay önce
  Atilla olsun ki iyice kudursunlar.....Hiç mi hiç sevmezler....Belki gelip inmezler bile....
 • MK1453MK14536 ay önce
  a) Sultan Abdulhamid Han b) Sultan Abdulhamid Han c) Sultan Abdulhamid Han d) Sultan Abdulhamid Han Konu kapanmistir. Dip dip not: Ince ( sana ne oluyo la)git cocuk parkinda oyna evladim.
 • CumhurCumhur6 ay önce
  Abdülhamidhan yakışır içimizdeki masonlar batının gönüllü uşakları istemesede Osmanlı düşmanları çatlasada
 • TacettinTacettin6 ay önce
  Papaz Brunson havalimani olsun
 • aycaayca6 ay önce
  Bence adı İstanbul Mevlana Havaalanı olsun, hem tüm dünyada tanınan bir isim Hz. Mevlana hem de kim olursan ol gel sözü havaalanı için güzel olur
 • emrah vanemrah van6 ay önce
  Bence Abdülhamit han ve Sultan Alparslan onlardan biri olsun şanlı topragım ecdadım isimleri dolu olsun atatürk seviyorum ama atatürk saten war
 • ahmet yükselahmet yüksel6 ay önce
  Tartışmaya yol açmayan tüm dünyaya hitabeden akıllarda gönüllerde yer eden iatanbul adını yeni hava alanımıza vermelidir. İSTANBUL HAVA LİMANI....
 • sefasefa6 ay önce
  vecihi hürkuş havalimanı
 • anlayan anladıanlayan anladı6 ay önce
  mimi drabik havaalanına ne dersin?
 • mahmutmahmut6 ay önce
  İnşaallah;Sultan ALPASLAN veya II.ABDULHAMİD HAN isimeri en uygun bence.Sultan Alpaslan ne demişti hatırlayalım. size öyle bir yurt aldımki kıyamete dek sizin kalacaktır.İnşaallah da öyle olacak.
 • adem karaadem kara6 ay önce
  Öldükten sonra tabikide olabilir.
 • Sefer YEĞENSefer YEĞEN6 ay önce
  R.T.Erdoğan niye olmasın.
 • necmettinnecmettin6 ay önce
  GREAT IStaNBULPORTveyaagreat BOHSPORUS veya ERBAKAN AIRPORT
 • karamanlikaramanli6 ay önce
  en uygunu r.t.e olur ama, malesef bu baska bir sekilde malzeme olarak propaganda haline getirirler, ama olursada olsun beee.... baska seceneklerden Fatih sultan mehmet, veya mimar sinan. büyük ve güzel yapilari hep mimar sinan yapti, bu seferde onu bu büyük havalimaniyla analim hep.
 • Sina SALIKSina SALIK6 ay önce
  15 Temmuz hava alanı olsun.
 • MehmetMehmet6 ay önce
  Arkadan Vuran olabirmi? vatandasi satan?`Kendini bir ... sanan? olmazmi?
 • EnverKardeşEnverKardeş6 ay önce
  İSİM ÖNERİSİ: 3. Havalimanı’nın adı : İstanbul 1453Dış Hatlar kapısı : Kanuni Sultan Süleyman Kapısıİç Hatlar kapısı :Yavuz Sultan Selim kapısıİçerdeki yolcuların alındığı geniş meydana da : II .Abdülhamit Salonu (Ya da Meydanı)
 • yücellyücell6 ay önce
  hiç tartışmasız HAZERFAN AHMET ÇELEBİ
 • Mesut SarpMesut Sarp6 ay önce
  Bu geçim sıkıntılarında lüzumsuz işlerle iştigalden memleketimde bir manzara daha. Çokta umurumuzdaydı...
 • Mesut SarpMesut Sarp6 ay önce
  Bu geçim sıkıntılarında lüzumsuz işlerle iştigalden memleketimde bir manzara daha. Çokta umurumuzdaydı...
 • ahmet yükselahmet yüksel6 ay önce
  hiç tartışmasız İSTANBUL HAVA LİMANI....İSTANBUL tarihte birçok medeniyete özellikle türk islam medeniyetine başkent olmuş bu şehrin adı 3.hava limanımıza en yakışan olacak ve hiç tartışmalara yol açmayacaktır.
 • Fadil SöksüzFadil Söksüz6 ay önce
  1.nci Settullah Sülen havalimani olsun. Oldukca havali ve güzel bir isim.
 • pancopanco6 ay önce
  Europort istanbul olsun.
 • MertMert6 ay önce
  Abdülhamid <3 Herşeye de atatürk atatürk olmaz ama yeter.
 • DDDD6 ay önce
  Atartürk seviyoruz ama herşeyin ismi Ataturk olur mu
 • kemal arslankkkemal arslankk6 ay önce
  ATATURK Havalimanı. Konu kapanmıştır:)
 • ÇETİNÇETİN6 ay önce
  NECMETTİN ERBAKAN veya RECEP TAYYİP ERDOĞAN ismi yakışır....
 • dr.dr.dr.dr.drdr.dr.dr.dr.dr6 ay önce
  1.atatürk adını asla koymazlar2.yüzde 99 bir padişah adı konacak yüzde 1 rte3.atatürk konmayacaksada metehan , bilge kağan , numin kağan, istemi kağan vs. bir kağan ımızın adı olsun bari.... düşünsenize Bumin Kağan Havalimanı ... en azından ecdadımızın osmanlıdan daha öncesine dayandığınıda öğrenir yeni nesil... google yazarlar bumin kağan kimdir diye...
 • MeryMery6 ay önce
  Madem Global olmak hedefimiz o zaman Sehir ismi yeterli oldugunu düsünüyorum illaki tarihi bir Isim verilmesi zorunlugu degil. Almanyada sehir isimleri veriliyor bkz: Frankfurt Airport en büyük havalimanlarindan birisi. Illaki bazi seyleri göz önüne sokmak zorunda degiliz.
 • Ülkemize hayırlı olsun reisin aklında bir isim vardır
 • sehmuzsehmuz6 ay önce
  En uygun isim. Sultan Abdülhamid Han
 • ENGİN CANENGİN CAN6 ay önce
  temel reis ismini koyun.ısbanagı cocuklara sevdirir.hem iyi bi çizgi karekterdir.hep dogrucudur.hep kabasakalı yener.o yuzden cumhurbaşkanınında dedigi gibi yeni bi isim konmalı.cocuklar icin temel reis koysunlar :)))bak ne kadar pozitif isim oldu.herkes uzlaşır bence. ALLTA Bİ YORUMCU DEMİŞKİ.KİM YAPTIYSA İSİM KOYMA HAKKI ONUDUR. PEKİ SENİ ANAN İLE BABAN YAPTI.AMA İSMİNİ DEDEN NİNEN HALAN BELKİDE AMCAN VERİYOR.E SENİN TEZ ÇÜRÜDÜ GİTTİ.GEL Bİ TEZ İLE DAHA ÇÜRÜTÜM SAÇMA YORUUMUNU.MADEM YAPAN KİMSE İSMİDE OVERİYOR.O ZMAAN ULKENİN ADINI TÜRKİYE DEGİLDE ATATÜRKİYE OLARAK DEGİŞELİM.SONUÇTA BU ULKENİ ATATURK KURDU. NEYSE YA.BEN YORUMCU KARAKURTA HAK VERDİM.HERKES YAPTIGI ŞEYE ADINI VERSİN.HAVALANIN CUMHURBAŞKANININ ADI OLUSN.ULKENİNDE ADI ATATÜRKİYE OLSUN.VUVV SUPER OLDU.TEBRİKLER KARAKURT :)))
 • halil45halil456 ay önce
  ISTANBUL UZAY HAVAALANI- ISTANBUL SKY AIRLINE
 • yusuf abdullahyusuf abdullah7 ay önce
  yeni istanbulveya buyuk istanbul
 • gottikgottik7 ay önce
  Kim yapmış ise isim koyma hakkı da onundur.
 • NihalNihal7 ay önce
  İSTANBUL HAVA LİMANI olsun
 • KARAKURTKARAKURT7 ay önce
  atatürk ismini artık rastgele kullanmayın yeter...milyonlarca yere atatürk ismi verilmiştir adeta tek adres haline gelmiş..sıkmayın artık
 • KARAKURTKARAKURT7 ay önce
  BAŞKAN ERDOĞAN en mükemmeli bu olur
 • TürkTürk7 ay önce
  Gelip geçici değerleri isim olarak koymak saçmadır.Atatürk kalıcıdır. Kurucumuz.Kurtarıcımızdır.Olmasaydı inşaatını yapabileceğimiz toprağımız olmayacakken. Atatürk ismi en iyi yakışır.
 • M.ÖZTÜRKM.ÖZTÜRK7 ay önce
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN
 • AhmetAhmet7 ay önce
  Sultan Abdülhamit Han HavalimanıyadaErbakan Erdoğan Havalimanı
 • HüseyinHüseyin7 ay önce
  Hitler le Atatürk'ü kıyaslayan kafa. Allah akıl fikir versin.
 • murat çelikdemirmurat çelikdemir7 ay önce
  bırakın bu Osmanlı Sevdasını..padişahlarımız becerikli olsaydı zaten imparatorluk korunurdu...İstanbul Havalimanı olsun
 • ŞAHİN AYKAPŞAHİN AYKAP7 ay önce
  3.HAVALİMANI YAPILMASIN DİYE GEZİ KALKIŞMASI İLE ÜLKEYİ ATEŞEVERDİLER. ŞİMDİ DE ADI ATATÜRK OLSUN DİYE HER TÜRLÜ TAKLAYI ATIYOR ŞİZOFRENLER. NE OTURTTU MARREM SİZE BEYA :)
 • timurtimur7 ay önce
  yetmedi mi ataürk ismi.dünyada aynı ismin bu kadar çok yerde geçtiği başka bir ülke yoktur herhalde.bırakın şu ataurk ticaretini artık.ayrıca tüm paralarda aynı kişinin resminin olduğu tek ülkede türkiyeymiş.hitler almanyasında bile bütün paralarda hitlerin resmi yokmuş bu arada..
 • bekirxbekirx7 ay önce
  hazarfen olmalı...
 • ALİ KARAGÖZALİ KARAGÖZ7 ay önce
  CENNET MEKAN (SULTAH ABDÜLHAMİT HAN)DUAMIZ ODUR Kİ DEDEMİZE VEFALI VE LAYIK OLURUZ ALLAH ŞAHİDİM BU İSİM OLACAK İNŞAALLAH.
 • ahmet kelemahmet kelem7 ay önce
  yıllarcaislama hilafete islam dünyasına medeniyet ışığı dünyaya başkent olmuş İSTANBUL ismi yakışır.Dünya da istanbul deyince akla islam medeniyet ve asalet akla gelir.Ve bu isim istanbul hava limanı olarak yakışır.
 • gökhangökhan7 ay önce
  ... olmasın İNŞALLAH da gerisine bakarız
 • EMİNE DOĞANEMİNE DOĞAN7 ay önce
  İNŞALLAH ABDULHAMITHAN OLUR
 • ZEKERİYA 28ZEKERİYA 287 ay önce
  demedi demeyinabdulhamit han olacak insallah
 • Hacı MuradHacı Murad7 ay önce
  En güzeli Abdülhamid Han
 • STRESSTRES7 ay önce
  arkadaşlar her yerde Abdülhamit Han olacağı yazıyor hayırlı olsun
 • orseorse7 ay önce
  Bence "SULTAN II ABDÜLHAMİT" verilsin
 • ib geib ge7 ay önce
  recep tayyip erdogan
 • Ümit PekcanÜmit Pekcan7 ay önce
  Cennet Mekan Sultan Abdülhamit Han Hz. Vefa Borcumuz Bitmez Ama En Azından Bu Kadarını Elimiz Geldiğince Yapmalıyız
 • mustafamustafa7 ay önce
  Ne akplilerin ne de chplilerin dediği olsun. Herkesi kapsayacak tarafsız bir isim lazım. Kuzey marmara havalimanı, istanbul havalimanı gibi.
 • saddisaddi7 ay önce
  ulan adres bulamdık. her yer atatürk caddesi, atatürk bulvarı atatürk ilk okulu bu ne lan. Abdulhamid Han güzel gider.
 • Ahmet selçukAhmet selçuk7 ay önce
  İstanbul TURAN Havalimanı veya İstanbul Nihal Atsız Havalimanı
 • Murat AlkartalMurat Alkartal7 ay önce
  Adı Büyük Türkiye Havaalanı olsun bence. Madem hedef Büyük Türkiye, bu ad yakışır.
 • DOST 09DOST 097 ay önce
  BÜYÜK TÜRKİYE HAVA ALANI OLMALI
 • Nihat ÜnsalNihat Ünsal7 ay önce
  Manşette "3. Havalimanı’nın adı ne olacak? İstanbul 3. havalimanının ismi açıklandı!" diye yazıyor... 
 • bülentbülent7 ay önce
  yorumlara baktım da bir çoğu aman ATATÜRK verilmesin diyebelirtmiş yazık valla ...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019