• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsrailli bakanlardan birbiri ardına açıklama! İran'a operasyon masada

Yeniakit Publisher
2024-04-14 17:03:00 - 2024-04-14 17:09:08
İsrailli bakanlardan birbiri ardına açıklama! İran'a operasyon masada

Aralarında İsrail Dışişleri Bakanı İsrael Katz'ın da olduğu Yahudi bakanlar, İran'a verilecek olası karşılığa ilişkin birbiri ardına açıklamada bulundu.

İran'ın dün gece İsrail'e düzenlediği insansız hava aracı (İHA) ve füze saldırısının ardından İsrail Dışişleri Bakanı İsrael Katz'ın da aralarında olduğu Yahudi bakanlardan birbiri ardına açıklama geldi.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, İran'ın İsrail'e yönelik İHA ve balistik füzelerle düzenlediği saldırıya ilişkin ordu radyosuna açıklama yaptı. Katz, "İran İsrail'e saldırırsa biz de saldıracağız dedik ve bu hâlâ geçerli" dedi.

İsrail Aliya (Yahudi göçü) ve Entegrasyon Bakanı Ofir Sofer ise ordu radyosuna yaptığı açıklamada, "İran'ın böyle bir saldırı yapma cüreti ortadan kaldırılmalı" ifadelerini kullandı.

'Sakin ve akıllıca saldırı zamanı'

İsrail Eğitim Bakanı Yoav Kisch de sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kisch, sakin ve akıllıca karşılık verileceği vaadinde bulunarak saldırı zamanının geldiğini söyledi. 

İsrail'in faşist Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Gvir, "Şimdi ezici bir saldırıya ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İsrail'in İran'ın saldırısına vereceği karşılığa, bugün toplanan İsrail Savaş Kabinesi karar verecek.

İran Dışişleri Bakanı: Devam etme niyetimiz yok!

Öte yandan İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, sosyal medya hesabı X'ten yaptığı paylaşımda, operasyonun tamamlandığını belirterek şunları söylemişti:

"Meşru savunma hakkının kullanılması, İran'ın bölgesel ve uluslararası barış ve güvenliğe karşı sorumlu yaklaşımını göstermektedir. İran İslam Cumhuriyeti'nin bu noktada savunma operasyonlarına devam etme niyeti yoktur ancak gerekirse yeni bir saldırıya karşı meşru çıkarlarını korumaktan da çekinmeyecektir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Rainman

İki siyonist devlet bir biriyle şavaşmaz İran sadece müslüman düşmanı israille kardeş bir ülke diyorum başına İslam devleti yazması hiç bir anlamı yok...

diyarbakırlı

suratsızlar kabinesi
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23